Přeměna obecně prospěšných prací

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:06:10

Dobry den,prosím mám na vás jeden dotaz pred 2 lety mi byl uložen trest verejne prospesnych prací,trest jsem vykonaval ,ale z důvodú časové vytíženosti a myslím tím pracovní i rodiné jsem odpracoval pouze 150 hodin z celkovych 200. Po nějaké době mi přišlo předvolání před soud a tak se ptám zdali mi muže být udělena podmínka nebo muže byt od trestu upuštěno,vím že za každe 2 neodpracovane hodiny je 1 den vezení.Nikdy předtím sem nebyl trestán ani jsem se nedopustil žádného přestupku.Předem děkuji za odpověd
copy
 


Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod Poradce v pon 12. kvě 2008 11:04:35

copy píše:Dobry den,prosím mám na vás jeden dotaz pred 2 lety mi byl uložen trest verejne prospesnych prací,trest jsem vykonaval ,ale z důvodú časové vytíženosti a myslím tím pracovní i rodiné jsem odpracoval pouze 150 hodin z celkovych 200. Po nějaké době mi přišlo předvolání před soud a tak se ptám zdali mi muže být udělena podmínka nebo muže byt od trestu upuštěno,vím že za každe 2 neodpracovane hodiny je 1 den vezení.Nikdy předtím sem nebyl trestán ani jsem se nedopustil žádného přestupku.Předem děkuji za odpověd

Na odpracování trestu obecně prospěšných prací máte 1 rok po nařízení výkonu tohoto trestu soudem (tj. od okamžiku, kdy dostanete usnesení o tom, kde máte trest vykonávat). Pokud zaviněně trest nevykonáváte, hrozí vám přeměna nevykonané části trestu na trest odnětí svobody v poměru 2 hodiny (i započaté) obecně prospěšných prací = 1 den odnětí svobody nepodmíněně (ve vašem případě tedy 25 dnů odnětí svobody). Trest obecně prospěšných prací rozhodně nelze přeměnit na podmíněný trest. Upuštění od výkonu trestu obecně prospěšných prací je možné jen ze zdravotních důvodů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod Jana v úte 13. kvě 2008 9:18:10

Dobrý den nám dotaz.Přítel dostal 350hodin obecně prospěšných práci z kterých vykonal 20hodin,nepokracoval ze zdravotnich duvodu problemu se zady.Zbytek mu přeměnily na odnětí svobody v délce 165dní.Vim ze se obecne prospesne prace nepremenuji na trest podmineny,ale kdyby pozadal o novy trest obecne prospesnych praci kdyz jeho zdravotni stav je lepsi a rodina se 3malymi detmi je na nem financne zavisla a v pripade jeho nastupu do vykonu trestu by nastala tezka zivotni situace a rodina by se dostala do opravdu velke financni tisne.Lze toto umoznit?Dekuji za odpoved.

Jana
 

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod Poradce v úte 13. kvě 2008 11:01:44

Jana píše:Dobrý den nám dotaz.Přítel dostal 350hodin obecně prospěšných práci z kterých vykonal 20hodin,nepokracoval ze zdravotnich duvodu problemu se zady.Zbytek mu přeměnily na odnětí svobody v délce 165dní.Vim ze se obecne prospesne prace nepremenuji na trest podmineny,ale kdyby pozadal o novy trest obecne prospesnych praci kdyz jeho zdravotni stav je lepsi a rodina se 3malymi detmi je na nem financne zavisla a v pripade jeho nastupu do vykonu trestu by nastala tezka zivotni situace a rodina by se dostala do opravdu velke financni tisne.Lze toto umoznit?Dekuji za odpoved.

Jestliže soud již jednou rozhodl o přeměně obecně prospěšných prací na naepodmíněný trest odnětí svobody, nejde to změnit. Váš přítel si mohl proti usnesení okresního soudu podat stížnost, kterou by projednal krajský soud. Pokud obecně prospěšné práce nevykonával z objektivních zdravotních důvodů, neměl to být důvod k přeměně trestu, ale k odkladu trestu. Soud ale zřejmě nepovažoval zdravotní omezení vašeho přítele za tolik závažné, aby mu to bránilo ve výkonu práce.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod host v pát 16. kvě 2008 11:18:16

Dobry den chci se zeptat jak je to s promlceci lhutou za nevykonane obecne prospesne prace tedy po jake dobe jsou ty nevykonane obecne prospesne prace promlceny.Dekuji.

host
 

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod Poradce v pát 16. kvě 2008 11:23:24

copy píše:Dobry den,prosím mám na vás jeden dotaz pred 2 lety mi byl uložen trest verejne prospesnych prací,trest jsem vykonaval ,ale z důvodú časové vytíženosti a myslím tím pracovní i rodiné jsem odpracoval pouze 150 hodin z celkovych 200. Po nějaké době mi přišlo předvolání před soud a tak se ptám zdali mi muže být udělena podmínka nebo muže byt od trestu upuštěno,vím že za každe 2 neodpracovane hodiny je 1 den vezení.Nikdy předtím sem nebyl trestán ani jsem se nedopustil žádného přestupku.Předem děkuji za odpověd

Zákon neumožňuje v podobných případech přeměnu trestu obecně prospěšných prací na podmíněný trest odnětí svobody a už vůbec neumoźňuje upuštění od trestu. Jediným důvodem k upuštění od výkonu zbytku trestu obecně prospěšných prací by byl zdravotní stav, který by vám práci znemožňoval, což ale není váš případ. Nepočítejte s tím, že byste u soudu začal tvrdit, že jste měl zdravotní problémy. Soud není blbý, všechno si ověří. Aktuálně vám tedy hrozí 25 dnů odnětí svobody.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod Poradce v pát 16. kvě 2008 11:27:02

host píše:Dobry den chci se zeptat jak je to s promlceci lhutou za nevykonane obecne prospesne prace tedy po jake dobe jsou ty nevykonane obecne prospesne prace promlceny.Dekuji.

Promlčecí doba je pětiletá, ale přerušuje se každým úkonem, který byl v té věci některým z orgánů činných v trestním řízení vykonán a pak běží znovu. Takže nepočítejte s tím, že byste nějakým vyhýbáním se soudnímu jednání mohl docílit promlčení. Naopak, spíše byste skončil ve vazbě.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod host v pát 16. kvě 2008 12:07:39

Přítel je ve výkonu trestu měl by mít výstup teď v cervnu.Prospesne prace mu ulozily v prosinci 2001 ktere nevykonal.A v cervnu 2007 mu je promenily na odneti svobody.Ve 2006 byl ve vykon trestu na 4mesice a ted je od rijna 2007 znovu ve vykonu trestu na 8mesicu.Tak jak je to u nej?Od 2001 by ty obecne prospesne prace mely byt promlceny?Dekuji.

host
 

Re: Přeměna obecně prospěšných prací

Příspěvekod catorade v pát 16. kvě 2008 13:12:38

host píše:Přítel je ve výkonu trestu měl by mít výstup teď v cervnu.Prospesne prace mu ulozily v prosinci 2001 ktere nevykonal.A v cervnu 2007 mu je promenily na odneti svobody.Ve 2006 byl ve vykon trestu na 4mesice a ted je od rijna 2007 znovu ve vykonu trestu na 8mesicu.Tak jak je to u nej?Od 2001 by ty obecne prospesne prace mely byt promlceny?Dekuji.


Odpověď na svoji otázku co se týká promlčení máte v předchozím příspěvku, kde je uvedeno, že promlčecí doba je pětiletá, kdy se ale přerušuje každým úkonem, který byl v té věci některým z orgánů činných v trestním řízení vykonán a pak běží znovu. Podle toho co uvádíte byl Váš přítel ve výkonu trestu i v roce 2006, tzn. že mu byla promlčecí doba přerušena z důvodu jeho dalšího protiprávního jednání (další odsouzení) za které trest v tomto roce vykonal. Z uvedeného důvodu tedy nemohlo dojít k promlčení trestu obecně prospěšných prací.
catorade
 
Příspěvky: 24
Registrován: ned 11. kvě 2008 19:48:56

Obecně prospešné práce,odklad výkonu trestu

Příspěvekod Sára v ned 15. čer 2008 23:00:28

Můj kamarád dostal obecně prospěšné práce,které vykonal,ale nestihl informovat soud ani probacni a mediacni sluzbu,protoze byl vzat do vykonu trestu.Ted mu tyto hodiny premenily na vykon trestu odneti svobody.Doklad o tom,ze obecne prospesne prace vykonal ma u sve matky,kterou kvuli tomu kontaktoval,ale ona mu ani neodpovedela,nemaji moc dobry vztah.Muj dotaz zni,je mozne aby kamarad pozadal o odklad vykonu trestu nebo preruseni,aby si pro tento doklad dojel a dokazal,ze obecne prospesne prace vykonal?Dekuji.
Sára
 

Další

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron