Podmíněný trest

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

podmínka

Příspěvekod MARTINA v pon 13. říj 2008 16:08:34

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Manžel dostal podmínku na dva roky za úvěrový podvod.Z toho 13 měsíců uplynulo a zbývalo mu ještě 11 měsíců.V této době ho soud odsoudil na 9 měsíců k výkonu trestu do věznice.Chtěla bych se zeptat,zda může žádat po polovině trestu (tedy po 4,5 měsících ) o prominutí trestu?A jak by to bylo s podmínkou - myslíte,že mu bude určitě proměněna?Jestli ano,tak mu přičtou 11 měsíců nebo celé dva roky?Jsem moc vděčná za odpověď.Děkuji.
MARTINA
 


Re: podmínka

Příspěvekod Poradce v pon 13. říj 2008 17:53:13

MARTINA píše:Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Manžel dostal podmínku na dva roky za úvěrový podvod.Z toho 13 měsíců uplynulo a zbývalo mu ještě 11 měsíců.V této době ho soud odsoudil na 9 měsíců k výkonu trestu do věznice.Chtěla bych se zeptat,zda může žádat po polovině trestu (tedy po 4,5 měsících ) o prominutí trestu?A jak by to bylo s podmínkou - myslíte,že mu bude určitě proměněna?Jestli ano,tak mu přičtou 11 měsíců nebo celé dva roky?Jsem moc vděčná za odpověď.Děkuji.



Pokud se manžel toho dalšího trestného činu, za který dostal 9 měsíců, dopustil ve zkušební době předchozího podmíněného odsouzení, tak ta podmínka pravděpodobně bude přeměněna na nepodmíněný trest. Podmíněný trest se přeměňuje celý. Nevím přesně jak byl podmíněný trest uložen - píšete, že to byla podmínka na dva roky. Není zřejmé, jestli ty dva roky byl trest nebo zkušební doba. Podmíněný trest se ukládá v tomto znění: "odsuzuje se k trestu odnětí svobody na dobu (např.) 5 měsíců. Výkon tohoto trestu se podmíněně odkládá na zkušební dobu (např.) 1 roku." Přeměňuje se ten trest (v daném případě tedy 5 měsíců), nikoliv zkušební doba. O podmíněné propuštění může po uplynutí poloviny trestu (případně součtu obou trestů, dojde-li k přeměně podmínky) požádat. O tom, tady je samostatné fórum v rubrice Vše okolo trestů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: podmínka

Příspěvekod MARTINA v úte 14. říj 2008 16:36:34

[quote="MARTINA"]Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu.Manžel dostal podmínku na dva roky za úvěrový podvod.Z toho 13 měsíců uplynulo a zbývalo mu ještě 11 měsíců.V této době ho soud odsoudil na 9 měsíců k výkonu trestu do věznice.Chtěla bych se zeptat,zda může žádat po polovině trestu (tedy po 4,5 měsících ) o prominutí trestu?A jak by to bylo s podmínkou - myslíte,že mu bude určitě proměněna?Jestli ano,tak mu přičtou 11 měsíců nebo celé dva roky?Jsem moc vděčná za odpověď.Děkuji.[/quote]
Děkuji moc za odpověď.Ještě bych se Vás chtěla zeptat,kdyby manželovi soud podmíněný trest proměnil na nepodmíněný,kdy asi učiní?Zkušební doba je do června 2009.Nemůže dojít k tomu,že si manžel zažádá po polovině trestu (po těch 4,5 měsících ) o propuštění a soud mu vyhoví ( to by bylo v lednu 2009 )a pak mu další soud tu podmínku promění a nastoupí výkon trestu znovu?Kdyby ano,přizve si soud manžela na řízení a mohl by říct,že již je dostatečně napraven?Může soud od nepodmíněného trestu upustit a dát manželovi třeba prospěšné práce?Ještě jednou Vám moc děkuji za odpověď.
MARTINA
 

Re: podmínka

Příspěvekod Poradce v úte 14. říj 2008 17:09:50

MARTINA píše:Děkuji moc za odpověď.Ještě bych se Vás chtěla zeptat,kdyby manželovi soud podmíněný trest proměnil na nepodmíněný,kdy asi učiní?Zkušební doba je do června 2009.Nemůže dojít k tomu,že si manžel zažádá po polovině trestu (po těch 4,5 měsících ) o propuštění a soud mu vyhoví ( to by bylo v lednu 2009 )a pak mu další soud tu podmínku promění a nastoupí výkon trestu znovu?Kdyby ano,přizve si soud manžela na řízení a mohl by říct,že již je dostatečně napraven?Může soud od nepodmíněného trestu upustit a dát manželovi třeba prospěšné práce?Ještě jednou Vám moc děkuji za odpověď.



Soud může o přeměně podmínky rozhodnout ještě před uplynutím zkušební doby, pokud j ezřejmé, že odsouzený nevedl řádný život. Rozhodovat o tom bude ve veřejném zasedání, k němuž bude manžel předvolán a bude se tedy moci vyjádřit. Podmíněný trest nelze změni na obecně prospěšné práce, lze ho pouze přeměnit na nepodmíněný
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Podmínka

Příspěvekod MARTINA v čtv 23. říj 2008 11:25:03

Dobrý den,ještě jednou bych Vás chtěla poprosit o radu.Manžel dostal od soudu podmínku k výkonu trestu odnětí svobody na dva roky se zkušební dobou na tři roky.13 měsíců se řádně choval a poté ho soud odsoudil na 9 měsíců nepodmíněně.Myslím,že soud podmínku - tedy trest manželovi promění.Ale chtěla bych se zeptat, zdali soud promění podmínku v celé délce dva roky nebo jen 11 měsíců co zbývali manželovi?Moc děkuji za odpověď.
MARTINA
 

Re: Podmínka

Příspěvekod Poradce v čtv 23. říj 2008 12:36:41

MARTINA píše:Dobrý den,ještě jednou bych Vás chtěla poprosit o radu.Manžel dostal od soudu podmínku k výkonu trestu odnětí svobody na dva roky se zkušební dobou na tři roky.13 měsíců se řádně choval a poté ho soud odsoudil na 9 měsíců nepodmíněně.Myslím,že soud podmínku - tedy trest manželovi promění.Ale chtěla bych se zeptat, zdali soud promění podmínku v celé délce dva roky nebo jen 11 měsíců co zbývali manželovi?Moc děkuji za odpověď.

Na vaši otázku jsem již odpovídal o pár odstavců výše
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Osvědčení ve zkušební době,podmíněného odsouzení

Příspěvekod blanka v sob 25. říj 2008 8:41:12

Dobrý den,
minulý rok v září,přišel přítel o řidičský průkaz,za řízení v opilosti a dopravní nehodu..soud mu uložol trest o zákazu řízení na 18 měsíců a rok podmínka...bohužel v červenci porušil podmínku a znova ho chytili opilého za volantem...18.9.2008 byl znova odsouzen a to trestem o zákazu řízení na 3 roky a 2 roky podmínka.Včera mu však přišlo,předvolání k veřejnému zasedání...řízení dle 60 odst. 1 tr.zákona´=osvědčení ve zkušební době podmíněného odsouzení.Chtěla jsem se zeptat co to znamená?Je jasné,že se v podmínce neosvědčil,ale odsouzen zato už byl..můžete mi prosím napsat co ho tam čeká a jak to bude probíhat?Platit jsme nic neměli žádná pokuta nebyla udělena a soudní vylohy sou zaplaceny...a za poslední 2 soudy nám uhrada ještě nepřišla...doufám,že už ho soudit nebudou.

blanka
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25. říj 2008 8:28:55

Re: Osvědčení ve zkušební době,podmíněného odsouzení

Příspěvekod Poradce v pon 27. říj 2008 13:21:45

blanka píše:Chtěla jsem se zeptat co to znamená?Je jasné,že se v podmínce neosvědčil,ale odsouzen zato už byl..můžete mi prosím napsat co ho tam čeká a jak to bude probíhat?Platit jsme nic neměli žádná pokuta nebyla udělena a soudní vylohy sou zaplaceny...a za poslední 2 soudy nám uhrada ještě nepřišla...doufám,že už ho soudit nebudou.

Při veřejném zasedání bude soud zkoumat, jestli se váš přítel ve zkušební době osvědčil. Jestliže se ve zkušební době dopustil dalšího trestného činu, tak pravděpodobně bude rozhodnuto o tom, že se neosvědčil a z trestu, který mu byl uložen jako podmíněný, bude trest nepodmíněný. Odsouzen byl za další trestnou činnost, a právě proto mu ta podmínka bude přeměněna. Zaplacení soudních výloh na to nemá vliv, tím se jenom vyhnul exekuci, která by ho jinak neminula.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Podmíněný trest

Příspěvekod blanka v pon 27. říj 2008 15:39:58

Já Vám děkuji za odpověď,jen jsem se ještě chtěla zeptat,jestli existují i jíné možnosti,než přeměna podmínky na trest nepodmíněný....pátrala jsem na internetu a dočetla se,že pokud se podmíněně odsouzený neosvědčí..může také soud podmínku ponechat prodloužit.....,nebo udělit nějaké povinosti,nebo omezení...te´d 18.9 byl souzen za porušení,tak ho přece soudce mohl zavřít hned.....říkal,že bere ohledy na to,že má dítě práci poplatky atd...a teď by ho měl zavřít? :cry: bude ho mít zase stejný soudce jako v předešlém soudu...děkuji předem za odpověd...jsem zoufala :cry:
blanka
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 25. říj 2008 8:28:55

Podmíněný trest

Příspěvekod ivan v úte 28. říj 2008 13:56:22

Dobrý den mám takový dotaz,jsem v podmínce kde mi soud nařídil náhradu škody,moc rád bych škodu nahradil,ale mám nařízené exekuce,které mi strhávaji z platu a zůstává mě vlastně jen minimum na přežití,Zajímalo by mě jestli soud při skončení podmínky přihlédne k tomu že jsem vlastne dluh který mě nařídil nemohl zaplatit,protože nemám z čeho,a žádná banka mě úvěr nepůjčí,nebo jestli mám počítat s tím že mě podmínku přemění za nepodmíněný trest.Předem moc děkuji za odpověd. Ivan
ivan
 

PředchozíDalší

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron