Podmíněný trest

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Podmíněný trest

Příspěvekod Poradce v stř 29. říj 2008 18:18:21

blanka píše:Já Vám děkuji za odpověď,jen jsem se ještě chtěla zeptat,jestli existují i jíné možnosti,než přeměna podmínky na trest nepodmíněný....pátrala jsem na internetu a dočetla se,že pokud se podmíněně odsouzený neosvědčí..může také soud podmínku ponechat prodloužit.....,nebo udělit nějaké povinosti,nebo omezení...te´d 18.9 byl souzen za porušení,tak ho přece soudce mohl zavřít hned.....říkal,že bere ohledy na to,že má dítě práci poplatky atd...a teď by ho měl zavřít? :cry: bude ho mít zase stejný soudce jako v předešlém soudu...děkuji předem za odpověd...jsem zoufala :cry:



Ano, podmíněný trest skutečně lze ponechat z důvodů hodných zvláštního zřetele v platnosti s tím, že může být prodloužena zkušební doba nebo mohou být stanovena nějaká omezení, např. dohled probačního úředníka. Proč soud ve vaší kauze postupoval tak jak postupoval, to těžko mohu hodnotit
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Podmíněný trest

Příspěvekod Poradce v stř 29. říj 2008 18:40:50

ivan píše:Dobrý den mám takový dotaz,jsem v podmínce kde mi soud nařídil náhradu škody,moc rád bych škodu nahradil,ale mám nařízené exekuce,které mi strhávaji z platu a zůstává mě vlastně jen minimum na přežití,Zajímalo by mě jestli soud při skončení podmínky přihlédne k tomu že jsem vlastne dluh který mě nařídil nemohl zaplatit,protože nemám z čeho,a žádná banka mě úvěr nepůjčí,nebo jestli mám počítat s tím že mě podmínku přemění za nepodmíněný trest.Předem moc děkuji za odpověd. Ivan



Soud bude zohledňovat vaše možnosti a zjišťovat, jestli jste udělal vše pro to, abyste škodu nahradil. Pokud např. máte možnost druhého zaměstnání, měl byste ji využít apod. Pokud ale soud zjistí, že jste na to skutečně neměl a že jste udělal vše pro to, abyste škodu třeba jen zčásti nahradil, nemělo by být rozhodnuto o přeměně trestu na nepodmíněný. Ale nemyslete si, že to soud nechá jen tak, opravdu si bude vaše poměry podrobně zjišťovat, rozhodně se nespokojí ze zjištěním, že máte exekuci.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron