přerušení trestu z důvodu operace

Jak je to s jednotlivými druhy trestů
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

přerušení trestu z důvodu operace

Příspěvekod Najbrtová Dana v pon 01. zář 2008 8:50:40

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,můj přítel je již půl roku ve výkonu trestu,jenže se u něj objevily velmi vážné zdravotní problémy.před nástupem do vězení měl podstoupit vážnou operaci kyčelního kloubu při které mělo dojít k odstranění kalcifikací.To již nestihl a teď s tím má velké problémy a byla mu nabídnuta možnost operace ve vězeňské nemocnici Pankrác,ale má strach.Otázka zní jestli když přeruší trest,podstoupí operaci,rehabilitace jestli se mu to bude počítat do délky trestu nebo je to oddělené?Děkuji moc za odpověď.
Najbrtová Dana
 


Re: přerušení trestu z důvodu operace

Příspěvekod Poradce v pon 01. zář 2008 9:53:34

Najbrtová Dana píše:Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,můj přítel je již půl roku ve výkonu trestu,jenže se u něj objevily velmi vážné zdravotní problémy.před nástupem do vězení měl podstoupit vážnou operaci kyčelního kloubu při které mělo dojít k odstranění kalcifikací.To již nestihl a teď s tím má velké problémy a byla mu nabídnuta možnost operace ve vězeňské nemocnici Pankrác,ale má strach.Otázka zní jestli když přeruší trest,podstoupí operaci,rehabilitace jestli se mu to bude počítat do délky trestu nebo je to oddělené?Děkuji moc za odpověď.

Pokud je možné léčbu odsouzeného provést v průběhu výkonu trestu odnětí svobody, rozhodně to nebude důvod pro přeřušení tohoto trestu. Váš přítel se zkrátka na nějaký čas z vězeňské cely přestěhuje do vězeňské nemocnice, kde mu poskytnou potřebnou zdravotní péči, přičemž trest mu normálně poběží dál. Pouze pokud by bylo vážně ohroženo zdraví odsouzeného a nebylo by možné mu poskytnout dostatečnou péči při výkonu trestu, může být trest přerušen na dobu nutnou k léčení. Doba přerušení trestu se však nezapočítává do doby výkonu trestu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

odpověď na milost

Příspěvekod Najbrtová Dana v stř 03. zář 2008 10:42:06

Dobrý den,mám dotaz,přítel podal před více než měsícem žádost o milost a otázka zní jakým způsobem dostane odpověď,jestli poštou nebo faxem?Děkuji

Najbrtová Dana
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. zář 2008 9:04:54

Re: odpověď na milost

Příspěvekod Poradce v stř 03. zář 2008 10:46:34

Najbrtová Dana píše:Dobrý den,mám dotaz,přítel podal před více než měsícem žádost o milost a otázka zní jakým způsobem dostane odpověď,jestli poštou nebo faxem?Děkuji

Pokud žádost bude zamítnuta, bude to sděleno poštou. Pokud žádosti bude vyhověno, oznámí mu to na pokyn prezidenta osobně soud, jímž byl odsouzen, případně soud, v jehož obvodě vykonává trest odnětí svobody. Jedná se opravdu o osobní oznámení, tj. bude předvolán k soudu. Ale jen tehdy, bude-li žádosti vyhověno.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

dodatek k milosti

Příspěvekod Dana v čtv 04. zář 2008 9:52:19

Dobrý den,omlouvám se,jestli Vás obtěžuji,ale opravdu nevím na koho se mám obrátit,na právníka nemám a sama tomu nerozumím.Chtěla bych se zeptat:když chci napsat dodatkové psaní k milosti o kterou žádal můj přítel,mám do něj napsat i jednací číslo,když ho již napsal on?Nestačilo by napsat jen pár argumentů,které by pana prezidenta přesvědčily,připsat několik podpisů od rodiny,známých a přátel,vlastně takovou petici.Žádost posílal před měsícem,není už pozdě psát dodatek?děkuji mnohokrát za odpověď!!!

Dana
 

Re: dodatek k milosti

Příspěvekod Poradce v čtv 04. zář 2008 10:56:26

Dana píše:Dobrý den,omlouvám se,jestli Vás obtěžuji,ale opravdu nevím na koho se mám obrátit,na právníka nemám a sama tomu nerozumím.Chtěla bych se zeptat:když chci napsat dodatkové psaní k milosti o kterou žádal můj přítel,mám do něj napsat i jednací číslo,když ho již napsal on?Nestačilo by napsat jen pár argumentů,které by pana prezidenta přesvědčily,připsat několik podpisů od rodiny,známých a přátel,vlastně takovou petici.Žádost posílal před měsícem,není už pozdě psát dodatek?děkuji mnohokrát za odpověď!!!



Když napíšete jednací číslo, nic tím nezkazíte, spíše naopak. Zda je, či není pozdě to opravdu nevím. Napsat můžete cokoliv, co považujete za podstatné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

vzor žádosti o milost

Příspěvekod Danule v úte 09. zář 2008 8:42:06

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit,jestli by jste mi mohl poradit kde můžu sehnat či najít vzor žádosti o milost nebo zda ho vyvěsíte na stránkách http://www.testní-řízení.cz v sekci vzory písemostí.Moc by mi to pomohl při psaní žádosti o milost.děkuji a přeji hezký den
Danule
 

Re: vzor žádosti o milost

Příspěvekod Poradce v úte 09. zář 2008 9:00:55

Danule píše:Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit,jestli by jste mi mohl poradit kde můžu sehnat či najít vzor žádosti o milost nebo zda ho vyvěsíte na stránkách http://www.testní-řízení.cz v sekci vzory písemostí.Moc by mi to pomohl při psaní žádosti o milost.děkuji a přeji hezký den

Váš dotaz byl přesunut do rubriky Milost prezidenta republiky v sekci Ostatní (trestní právo)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

přerušení trestu ze zdravotních důvodů

Příspěvekod lululuciferka v pát 31. říj 2008 23:28:42

Dobrý den chtěla bych Vás poprosit o pár odpovědí na mé otázky.Za prvé může můj přítel požádat o přerušení trestu ze zdravotních důvodů,když mu hrozí amputace nohou??A jak je možné,že už 8měsíců je ve vězení a ještě neproběhlo jeho odsouzení?Předem moc děkuji za odpovědi a chci Vás pochválit za Vaše stránky určitě jste museli mnoha lidem svýma stránkama pomoci.
lululuciferka
 

Re: přerušení trestu ze zdravotních důvodů

Příspěvekod Poradce v ned 02. lis 2008 18:37:10

lululuciferka píše:Dobrý den chtěla bych Vás poprosit o pár odpovědí na mé otázky.Za prvé může můj přítel požádat o přerušení trestu ze zdravotních důvodů,když mu hrozí amputace nohou??A jak je možné,že už 8měsíců je ve vězení a ještě neproběhlo jeho odsouzení?Předem moc děkuji za odpovědi a chci Vás pochválit za Vaše stránky určitě jste museli mnoha lidem svýma stránkama pomoci.

Pokud zdravitní stav odsouzeného je takový, že to ohrožuje jeho život a není možné zajistit odsouzenému dostatečnou péči během výkonu trestu, může požádat o přerušení výkonu trestu. Pokud je váš přítel již osm měsíců ve vězení, tak buď musel být odsouzen (tj. uznán vinným a uložen trest) anebo je ve vazbě a na oud teprve čeká. Ať už je ve výkonu trestu nebo ve vazbě, rozhodně o tom rozhodoval soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Vše okolo trestů

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron