Boural jsem opilý a způsbil zranění

Co vás pravděpodobně čeká, pokud se dopustíte trestného činu
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Boural jsem opilý a způsbil zranění

Příspěvekod dssss v pon 22. zář 2008 5:42:31

Dobrý den, způsobil jsem dopravní nehodu, kde v nepřehledné zatáčce kde stály dvě auta a jeden řidič druhému vyměňoval nejspíš kolo. Strhnul jsem řízení doprava, projel jsem příkopou a jedno ze stojících vozu odřel. Naneštěstí jsem přední částí vozu srazil jednu holčinu, která tam byla. Okamžitě jsem se vrátil na místo činu k poskytnutí první pomoci. Po příjezdu policie jsem neodmítl dechovou zkoušku ani krevní test. V krvi jsem měl naměřeno 1,5 promile alkoholu. Holka je v nemocnici na JIP a má zlomenou nohu. Jaký mohu mít z toho postih? Nebyl jsem nikdy soudně trestaný, nikdy jsem neměl odebrán ani bod, žádný přestupek. Byla to moje hloupost, že jsem pod vlivem sedal za volant a neskutečně mě to mrzí, hlavně to že jsem ublížil na zdraví.

dssss
 


Re: Boural jsem opilý a způsbil zranění

Příspěvekod Poradce v pon 22. zář 2008 6:39:04

dssss píše:Dobrý den, způsobil jsem dopravní nehodu, kde v nepřehledné zatáčce kde stály dvě auta a jeden řidič druhému vyměňoval nejspíš kolo. Strhnul jsem řízení doprava, projel jsem příkopou a jedno ze stojících vozu odřel. Naneštěstí jsem přední částí vozu srazil jednu holčinu, která tam byla. Okamžitě jsem se vrátil na místo činu k poskytnutí první pomoci. Po příjezdu policie jsem neodmítl dechovou zkoušku ani krevní test. V krvi jsem měl naměřeno 1,5 promile alkoholu. Holka je v nemocnici na JIP a má zlomenou nohu. Jaký mohu mít z toho postih? Nebyl jsem nikdy soudně trestaný, nikdy jsem neměl odebrán ani bod, žádný přestupek. Byla to moje hloupost, že jsem pod vlivem sedal za volant a neskutečně mě to mrzí, hlavně to že jsem ublížil na zdraví.



Pokud bude shledáno vaše zavinění, bude se jednat o trestné činy ohrožení pod vlivem návykové látky podle 201 odst. 1,2 trestního zákona a pravděpodobně i o trestný čin ublížení na zdraví, a to pravděpodobně podle § 147 odst. 2 trestního zákoníku. Za to vám hrozí trest odnětí svobody na dobu 6 měsíců až 4 roky, případně i peněžitý trest (nejméně 2.000,- Kč) a určitě počítejte se zákazem činnosti v rozmezí 1 rok až 10 let. Místo odnětí svobody by přicházely v úvahu i obecně prospěšné práce (50 - 300 hodin).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Stal se trestný čin - co dál?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron