STŘEDNĚ TĚŽKÉ UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ

Co vás pravděpodobně čeká, pokud se dopustíte trestného činu
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

STŘEDNĚ TĚŽKÉ UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ

Příspěvekod funny222 v úte 05. srp 2008 14:10:18

Dobrý den, chci se zeptat, co můžu dostat, když mě slovně napadala jedna holka, nadávala mi sprostě, pak jsem se lekla, že mi chce dát facku a tak jsem ji dala tzv.čelo a tím ji zlomila nos. Bylo na mne podáno trestní oznámení a soudní lékař to označil jako středně těžké ublížení na zdraví. Holka měla být v domácím léčení a chodila stále ven-jsou na to svědci. Dále se chci zeptat, zda soud bude také přihlížet k tomu, že holka bere drogy... Ublížení na zdraví nebylo úmyslné, ale spíše v sebeobraně. Děkuji za odpověď.
funny222
 


Re: STŘEDNĚ TĚŽKÉ UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ

Příspěvekod Poradce v úte 05. srp 2008 18:59:51

funny222 píše:Dobrý den, chci se zeptat, co můžu dostat, když mě slovně napadala jedna holka, nadávala mi sprostě, pak jsem se lekla, že mi chce dát facku a tak jsem ji dala tzv.čelo a tím ji zlomila nos. Bylo na mne podáno trestní oznámení a soudní lékař to označil jako středně těžké ublížení na zdraví. Holka měla být v domácím léčení a chodila stále ven-jsou na to svědci. Dále se chci zeptat, zda soud bude také přihlížet k tomu, že holka bere drogy... Ublížení na zdraví nebylo úmyslné, ale spíše v sebeobraně. Děkuji za odpověď.

Pravděpodobně se bude vaše jednání posuzovat jako trestný čin ublížení na zdraví dle § 221 odst. 1 trestního zákona. Vámi popisované okolnosti soud určitě zohlední, jen ty drogy na to pravděpodobně nebudou mít vliv
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: STŘEDNĚ TĚŽKÉ UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ

Příspěvekod pepah v úte 30. zář 2008 17:17:59

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mohu postupovat v tomto případě. Byl jsem před šesti měsíci napaden a bylo mi způsobeno těžké ublížení na zdraví za které byl útočník odsouzen k podmíněnému trestu samosoudcem a byla mu uložena pouze úhrada prvotního léčení včetně operace. Další léčení včetně rehabilitace do této částky nebylo započítáno, protože nebyly známy další náklady. Předpokládám, že toto si bude vymáhat pojišťovna. Mě zajímá, zda já mám nárok na bolestné, případně další peníze (dopravné apod.) a jakou formou to vymáhat. Na placeného právníka nemám, jsem v invalidním důchodu. Navíc pravá ruka je sešroubovaná a zůstane, má sníženou funkčnost, takže zřejmě i nějaké trvalé následky. Poradíte mi někdo?

pepah
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. zář 2008 17:07:41

Re: STŘEDNĚ TĚŽKÉ UBLÍŽENÍ NA ZDRAVÍ

Příspěvekod Poradce v úte 30. zář 2008 17:55:26

pepah píše:Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak mohu postupovat v tomto případě. Byl jsem před šesti měsíci napaden a bylo mi způsobeno těžké ublížení na zdraví za které byl útočník odsouzen k podmíněnému trestu samosoudcem a byla mu uložena pouze úhrada prvotního léčení včetně operace. Další léčení včetně rehabilitace do této částky nebylo započítáno, protože nebyly známy další náklady. Předpokládám, že toto si bude vymáhat pojišťovna. Mě zajímá, zda já mám nárok na bolestné, případně další peníze (dopravné apod.) a jakou formou to vymáhat. Na placeného právníka nemám, jsem v invalidním důchodu. Navíc pravá ruka je sešroubovaná a zůstane, má sníženou funkčnost, takže zřejmě i nějaké trvalé následky. Poradíte mi někdo?

Tady nezbyde, než se obrátit na pachatele, aby vám škodu nahradil. Pokud to neudělá dobrovolně, můžete ho žalovat. Bolestné vám vyčíslí lékař, resp. ohodnotí ho určitým počtem bodů, přičemž za každý bod náleží standardně 120,- Kč. Můžete uplatňovat i ztrátu na výdělku (pokud v důsledku úrazu k nějaké došlo) a můžete chtít i náhradu za ztížení společenského uplatnění. Pokud na to nestačíte sám a na advokáta peníze nemáte, můžete podat žalobu alespoň v základních rysech a spolu s ní požádat o osvobození od soudních poplatků a ustanovení zástupce z řad advokátů. Počítejte ale s tím, že vám soud nemusí vyhovět. V takovém případě se můžete obrátit se žádostí o přidělení advokáta na Českou advokátní komoru.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

trestný čin nebo přestupek

Příspěvekod karlo v pon 20. říj 2008 19:40:16

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu: V případě autonehody - sražení chodce na přechodu (míru zavinění řeší nyní policie) mi jako řidiči hrozí trestní řízení za trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti nebo je zde možnost řešení nehody pouze v přestupkovém řízení - údajně rozhoduje délka doby léčení poškozeného. Zraněného chodce jsem ihned po nehodě odvezl do nemocnice, z které byl po ošetření za cca 1 hod. propuštěn domů, další 2 dny strávil doma - vzal si dovolenou, ale na další kontrole mu lékař napsal pracovní neschopnost v délce rovných 7 dnů. Je možné v tomto případě dobu dovolené započítat do doby léčení? Děkuji za odpověď.

karlo
 

Re: trestný čin nebo přestupek

Příspěvekod Poradce v pon 20. říj 2008 20:21:46

karlo píše: Zraněného chodce jsem ihned po nehodě odvezl do nemocnice, z které byl po ošetření za cca 1 hod. propuštěn domů, další 2 dny strávil doma - vzal si dovolenou, ale na další kontrole mu lékař napsal pracovní neschopnost v délce rovných 7 dnů. Je možné v tomto případě dobu dovolené započítat do doby léčení? Děkuji za odpověď.



Už se to tu někde řešilo. Pracovní neschopnost je jenom takovým pomocným měřítkem. zákon hovoří o době omezení v běžném způsobu života. Ten postižený skutečně může být omezen v běžném způsobu života po celou pracovní neschopnost, ale často to bývá i tak, že lékař mu napíše tu neschopenku částečně i proto, "aby se z toho šoku trochu vzpamatoval". Ono taky pracovní neschopnost se posuzuje podle vykonávaného zaměstnání a nehovoří to o omezení v běžném způsobu života. Když budete mít zlomený prst a budete klavírní virtuos, tak budete mít oprávněně neschopenku. Pokud ale budete pošťák, tak není důvod, abyste byl kvůli zlomenému prstu 2 měsíce doma. A pokud jde o tu dovolenou, tak ta odpověď s tím vlastně souvisí. Opět nezáleží na důvodu, proč člověk nešel do práce (dovolená x neschopenka), ale na rozsahu omezení v běžném způsobu života. Ten člověk si třeba řekl, že si veme na dva dny dovolenou, aby nemusel k lékaři, pak ale zjistil, že to za dva dny nevyléčí a nezbylo mu, než k tomu lékaři jít.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Těžké ublížení na zdraví a náhrada škody

Příspěvekod xbrux v úte 04. lis 2008 13:05:21

Dobrý den, při dopravní nehodě jsem jako poškozený byl zraněn. Vznikl mi tedy nárok na odškodnění od pojišťovny, u které měl řidič zaplacené povinné ručení. Státní zástupce podal na viníka obžalobu pro trestný čin ublížení na zdraví podle § 224 odst. 1. Jelikož viník je řidičem z povolání a trestnímu řízení by se rád vyhnul, nabídnul mi sepsání dohody u Probační a mediační služby, ve které se zavázal uhradit mi veškeré újmy (bolestné, ztrátu na výdělku). Z mé strany to měla být úplná a dostatečná náhrada škody, která byla v souvislosti s trestným činem způsobena.
Mám tedy nárok na odškodnění i ze strany pojišťovny u které měl viník povinné ručení?
xbrux
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. lis 2008 12:20:10

Re: Těžké ublížení na zdraví a náhrada škody

Příspěvekod Poradce v úte 04. lis 2008 13:36:50

xbrux píše:Mám tedy nárok na odškodnění i ze strany pojišťovny u které měl viník povinné ručení?

Ne, nemůžet dostat náhradu škody dvakrát, to by z vaší strany bylo bezdůvodné obohacení. Pokud vám škodu nahradí přímo obviněný, není již důvod, aby plnila pojišťovna.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Stal se trestný čin - co dál?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron