Vyhrožování

Co vás pravděpodobně čeká, pokud se dopustíte trestného činu
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Vyhrožování

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:34:56

Dobrý den,
V pondělí 2.07 2007 jsem byl napaden neznámým mladíkem.A ve středu 4.07 2007 přivezl pár kamarádů a chystali se jaksi pomstít.Zavolal jsem policii a mladíci odjeli. Ještě v ten samý den mi mladík s jeho kamarádi vyhrožovali těžkým ublížením na zdraví a následně i smrtí.A má otázka zní, jaký trest je za toto může postihnout ? Předem děkuji
copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14


Re: Vyhrožování

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:36:54

copy píše:Dobrý den,
V pondělí 2.07 2007 jsem byl napaden neznámým mladíkem.A ve středu 4.07 2007 přivezl pár kamarádů a chystali se jaksi pomstít.Zavolal jsem policii a mladíci odjeli. Ještě v ten samý den mi mladík s jeho kamarádi vyhrožovali těžkým ublížením na zdraví a následně i smrtí.A má otázka zní, jaký trest je za toto může postihnout ? Předem děkuji



Vámi popsané jednání by mohlo za splnění v zákoně uvedených podmínek být posouzeno jako trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci, za což by mohl být uložen trest odnětí svobody na dobu až jednoho roku, peněžitý trest, případně by mohl být uložen též trest obecně prospěšných prací. Pokud ale cílem napadení mělo být donutit vás k něčemu, mohlo by toto jednání být posouzeno jako trestný čin vydírání, přičemž vzhledem k tomu, že útok byl veden s pomocí více osob, přicházelo by v úvahu uložení trestu odnětí svobody na dobu dvou až osmi let. Pokud by násilí , resp. pohrůžka násilím, směřovalo k tomu, aby se útočníci obohatili, jednalo by se o trestný čin loupeže, kde základní trestní sazba je opět dva až osm let trestu odnětí svobody.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Vyhrožování

Příspěvekod Ala v pát 12. zář 2008 16:54:10

Dobrý den.
V naší ulici žije člověk trpící schizofrenií (je svéprávný a žije sám). Většinou pokřikuje po lidech, kteří jdou kolem jeho zahrady,vyhrožuje fyzickým násilím, smrtí, případně že skončíme v kriminále, je také velmi vulgární, je to nepříjemné. Horší je, že napadá děti. Před 2 lety vyběhl na jednoho kluka se sekerou a honil ho po ulici, byl odvezen na psychiatrii a po 3 měsících se vrátil zpět. Už dřív honil nějaké kluky s vidlema. Před 14 dny jsme slyšeli venku strašlivý křik. Bez důvodu napadl 12 letou holku, pokusil se jí dát ránu pěstí, podařilo se jí utéct před ním do hospody a odtud už na něj vyběhli chlapi a zahnali ho. Já jsem v té chvíli právě volala policii. Policie si pak odvezla tu holku sebou s jejími rodiči (které jsme mezitím zavolali) na sepsání protokolu.
Všichni tady máme velký strach o děti. Ráno jsem dětem 2 a 4 roky vysvětlovala, že pokud by na nás ten pán vyběhl a chtěl nám ublížit, tak musí utíkat pro pomoc do hospody (asi 200m) a já ho zatím zdržím, vůbec si nedovedu představit, co bych dělala kdyby na nás vyběhl se sekerou - s dvěma malými dětmi mu neuteču. Děti sousedů už chodí do školy, denně kolem jeho domu chodí sami. Řešili jsme problém i se starostou, který tvrdí, stejně jako policie, že pokud nikomu neublíží, nedá se s ním nic dělat. My nechceme čekat až ublíží některému z našich dětí !!!
Existuje způsob jak tomu zabránit ? Moc děkuji za odpověď.

Ala
 

Re: Vyhrožování

Příspěvekod Poradce v pát 12. zář 2008 17:42:22

Ala píše:Dobrý den.
V naší ulici žije člověk trpící schizofrenií (je svéprávný a žije sám). Většinou pokřikuje po lidech, kteří jdou kolem jeho zahrady,vyhrožuje fyzickým násilím, smrtí, případně že skončíme v kriminále, je také velmi vulgární, je to nepříjemné. Horší je, že napadá děti. Před 2 lety vyběhl na jednoho kluka se sekerou a honil ho po ulici, byl odvezen na psychiatrii a po 3 měsících se vrátil zpět. Už dřív honil nějaké kluky s vidlema. Před 14 dny jsme slyšeli venku strašlivý křik. Bez důvodu napadl 12 letou holku, pokusil se jí dát ránu pěstí, podařilo se jí utéct před ním do hospody a odtud už na něj vyběhli chlapi a zahnali ho. Já jsem v té chvíli právě volala policii. Policie si pak odvezla tu holku sebou s jejími rodiči (které jsme mezitím zavolali) na sepsání protokolu.
Všichni tady máme velký strach o děti. Ráno jsem dětem 2 a 4 roky vysvětlovala, že pokud by na nás ten pán vyběhl a chtěl nám ublížit, tak musí utíkat pro pomoc do hospody (asi 200m) a já ho zatím zdržím, vůbec si nedovedu představit, co bych dělala kdyby na nás vyběhl se sekerou - s dvěma malými dětmi mu neuteču. Děti sousedů už chodí do školy, denně kolem jeho domu chodí sami. Řešili jsme problém i se starostou, který tvrdí, stejně jako policie, že pokud nikomu neublíží, nedá se s ním nic dělat. My nechceme čekat až ublíží některému z našich dětí !!!
Existuje způsob jak tomu zabránit ? Moc děkuji za odpověď.



Rozhodně nemusíte čekat až dojde k nějakému neštěstí. Vámi popisované jednání by mohlo být posouzeno jako trestný čin násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci. Podejte trestní oznámení, požádejte policii, aby vám sdělila výsledky šetření. Pokud by věc byla odložena, můžete se obrátit na státní zastupitelství se žádostí o přezkoumání postupu policejního orgánu. I kdyby se nepodařilo ho kvůli nepříčetnosti způsobené jeho duševní chorobou odsoudit, může mu být uloženo ochranné psychiatrické léčení. Takové ochranné opatření je vynutitelné (tj. nezávisí na doborovolnosti ze strany dotyčného pána)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Stal se trestný čin - co dál?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron