žádost o prominutí zbytku trestu a podjatost soudce

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

žádost o prominutí zbytku trestu a podjatost soudce

Příspěvekod Petr v ned 08. čer 2008 6:47:40

Dotaz: Byl jsem osdsouzen za to, že jsem na přechodě srazil chodkyni, tvrdím dle pravdy, že že na vině bylo oslnění sluncem. Samosoudce mne přesto po 10 měsících čekání odsoudil na 1 rok zákazu řízení, v písemném rozsudku uvedl skutečnosti, které neuvedl při vyhlašování v soudní síni, ignoroval oslnění a jako hlavní důkazní prostředek vzal údaje z výpovědi poškozené ketrou vyslechl až po 10 měsících a které byly v rozporu s důkazními prostředky policie - plánkem z havárie (to jsem zjistil až po delší době a dal je do odvolání ke krajskému soudu).


Po přečtení rozsudku v soudní síni jsem se vzdal odvolání (můj právník vše sázel na odvolání, to co předvedl v soudní síni byla absolutní nepřipravenost a nezájem zvrátit řízení inkasoval za to 10000,- Kč). Po přečtení písemného rozsudku jsem podal odvolání ke krajskému soudu. K odvolání mne opravňoval výrok v rozsudku - že se mohu odvolat - chyba soudce a rozpor v důkazních prostředcích. Krajský soud, odvolání zamítl s tím, že jsem se již jednou vzdal odvolání a mám si podat dovolání k ústavnímu soudu na porušení zákona, z finančích důvodů jsem to neudělal a přijal trest, čekáme 2. dítě. Teď je doba kdy si mohu požádat o prominutí zbytku trestu zákazu řízení. Dotaz zní: bude o zbytku prominutí trestu rozhodovat samosoudce co mne odsoudil a v případě že ano, mohu podat námitku z podjatosti soudce a docílit tak změny soudce, nejsem přesvědčen o právní odbornosti samosoudce a navíc pokud jsem si stěžoval v odvolání na jeho postup viz výše, mohu předpokládat, že mi to s radostí vrátí v pokračování zákazu činnosti. A dále, jak dloho trvá řízení při žádosti o prominutí zbytku trestu, jak se prodlouží řízení v případě podání námitky z podjatosti a jak se legálně bránit bez právníka chybnému postupu soudce viz výše popsaný případ. Děkuji za odpověď Petr
Petr
 


Re: žádost o prominutí zbytku trestu a podjatost soudce

Příspěvekod Poradce v pon 09. čer 2008 9:12:28

Petr píše: Dotaz zní: bude o zbytku prominutí trestu rozhodovat samosoudce co mne odsoudil a v případě že ano, mohu podat námitku z podjatosti soudce a docílit tak změny soudce, nejsem přesvědčen o právní odbornosti samosoudce a navíc pokud jsem si stěžoval v odvolání na jeho postup viz výše, mohu předpokládat, že mi to s radostí vrátí v pokračování zákazu činnosti. A dále, jak dloho trvá řízení při žádosti o prominutí zbytku trestu, jak se prodlouží řízení v případě podání námitky z podjatosti a jak se legálně bránit bez právníka chybnému postupu soudce viz výše popsaný případ. Děkuji za odpověď Petr



To zda, o vaší žádosti o podmíněné upuštění od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti bude rozhodovat stejný soudce, který vás odsoudil, záleží na rozvrhu práce daného soudu. Je to ale nanejvýš pravděpodobné. Může se ale stát, že tento soudce už danou agendu nevyřizuje anebo podle rozvrhu práce toto dělá jiný soudce, takže moje odpověď nemůže být stoprocentní. Námitku podjatosti samozřejmě podat můžete. Pokud jí daný soudce vyhoví, dostane spis k projednání jiný soudce a vaše žádost se oddálí o několik týdnů. Pokud jí nevyhoví, může rozhodnout hned o vaší žádosti a nebo počká, zda si proti jeho rozhodnutí podáte stížnost, což by samozřejmě prodloužilo celou záležitost až o několik měsíců. Domnívám se, že se nemusíte bát, že soudce bude nějak přihlížet k tomu, že jste si proti původnímu rozsudku podal odvolání. Na toto jsou soudci zvyklí, je právo každého účastníka řízení podat si odvolání a soudci s tím počítají. Na vašem místě bych asi žádnou námitku nepodával, pokud jste se po odsouzení choval řádně a nic neprovedl, nebude mít soudce důvod vaší žádosti nevyhovět.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: žádost o prominutí zbytku trestu a podjatost soudce

Příspěvekod Petr v úte 10. čer 2008 6:38:12

Nemusíte zobrazovat na stránkách,
Chci Vám velice poděkovat, Vaše odpověˇd mne velice uklidnila. Přeji pěkné dny a ještě jednou děkuji. Petr

Petr
 


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList