Musím mít advokáta?

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Musím mít advokáta?

Příspěvekod Návštěvník v úte 14. říj 2008 22:20:24

Dobrý den, je mi 23 a nikdy jsem neměl žádný prohřešek (ani za parkování)natoz trest, před skoro půl rokem jsem udělal jednu z největších blbostí v mém životě, v jedné zapadlé dědině jsem chtěl vůz přeparkovat podnapilý(cca 200m, po pulnoci - nikdo nikde) policiste me ihned zastavili a po dech. zkousce (1.77promile) nasledovala krev 2.11! asi po 4mesicich dosel trestni prikaz (1rok bez ŘP plus 10.000,-)-neodvolaval jsem se- po zase nejake dobe dosel dalsi dopis od st. zastupce, ktery podal proti memu TP odpor a cele se to posouva na hl. liceni, ktere me jeste ceka, pise se tam i o advokatech, ze si muzu nejakeho privest atd... vseho je me moc lito a jsem ochotny za to pikat, ale jsem v zavazne financni tisni, jsem samozivitel ktery bydli v podnajmu a nedosahuji ani prumernemu cz platu, tudiz by me cca 30000 pokuta totalne polozila,
na advokata nemam a moje otazka zni, zda se budu/muzu obhajovat sam? (protoze si stejne myslim ze st. zastupce vsechny dulezite/jednoznacne dukazy ma k dispozici: lek. vysetreni krve, moje vypoved...a byl by tim padem advokat zbytecny?) mate s tim nejake zusenosti?


muzu nejakym zpusobem poprosit/pozadat soud o jinou alternativu trestu napr obc. pros. prace? jestli ano tak jak?pisemnou zadosti kterou mam predat pred hl. liceni, nebo pri hl. liceni toto sdelit soudci..?
co byste v takovem pripade poradil?
děkuji velmi za jakoukoli odpoved
jsem s pozdravem
Návštěvník
 


Re: Musím mít advokáta?

Příspěvekod Poradce v stř 15. říj 2008 6:53:11

Návštěvník píše:na advokata nemam a moje otazka zni, zda se budu/muzu obhajovat sam? (protoze si stejne myslim ze st. zastupce vsechny dulezite/jednoznacne dukazy ma k dispozici: lek. vysetreni krve, moje vypoved...a byl by tim padem advokat zbytecny?) mate s tim nejake zusenosti? muzu nejakym zpusobem poprosit/pozadat soud o jinou alternativu trestu napr obc. pros. prace? jestli ano tak jak?pisemnou zadosti kterou mam predat pred hl. liceni, nebo pri hl. liceni toto sdelit soudci..? co byste v takovem pripade poradil? děkuji velmi za jakoukoli odpoved
jsem s pozdravem



Obhájce v tomto případě mít nemusíte, sám uvádíte, že je to v podstatě jasná záležitost. Soud vás v předvolánce pouze upozornil, že máte právo zvolit si obhájce, ale povinnost to není. U toho soudu můžete poukázat i na nepřiměřenost peněžitého trestu, můžete i vyjádřit připravenost k obecně prospěšným pracem, jak píšete. Můžete to udělat písemně předem (v takovém případě ve vašem dopise k soudu nezapomeňte uvést jednací číslo - o psaní k soudu viz tento článek) nebo přímo při hlavním líčení u soudu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron