PPROPUŠTĚNÍ NA KAUCI PO SLOŽENÍ NA UČET SOUDU

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

PPROPUŠTĚNÍ NA KAUCI PO SLOŽENÍ NA UČET SOUDU

Příspěvekod zlzl v čtv 09. říj 2008 21:46:03

Dobrý večer, nikde nemůžu najít jaký je další postup (.. časový.. ) v případě, že určená peněžní záruka,kauce byla složena v dané častce na účet soudu. Myslela jsem si zřejmě zcela mylně, že po připsání částky na účet (.. PODLE VAR.SYMBOLU..) že už o kauci a propuštění nerozhoduje nikdo další, že soudce vypíše propuštěcí dokumenty pro vazbu a obviněný je propuštěn. Ráno zaplatíš večer jdeš dom to u nás neplatí.?? 5 pracovních dní na vydání rozhodnutí o tom jestli kauci jednou určenou příjmou nebo mi ji pošlou zpět ? Omlouvám se za svoji naivitu a neznalost věci, ale kauci člověk neplatí každý den a já ji složila poprvé a určitě naposledy!! A z televize to znám trochu jinak..Proto se chci zeptat jaký je další stantartní postup když už peníze na účtu jsou, ale na propuštění už nějaký ten den zatím marně čekám. Cituji advokáta ex offo..Zatím nic nevím,nezbývá než čekat ... Omlouvám se a děkuji
zlzl
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 09. říj 2008 20:49:39


Re: PPROPUŠTĚNÍ NA KAUCI PO SLOŽENÍ NA UČET SOUDU

Příspěvekod Poradce v pát 10. říj 2008 7:08:36

zlzl píše:Dobrý večer, nikde nemůžu najít jaký je další postup (.. časový.. ) v případě, že určená peněžní záruka,kauce byla složena v dané častce na účet soudu. Myslela jsem si zřejmě zcela mylně, že po připsání částky na účet (.. PODLE VAR.SYMBOLU..) že už o kauci a propuštění nerozhoduje nikdo další, že soudce vypíše propuštěcí dokumenty pro vazbu a obviněný je propuštěn. Ráno zaplatíš večer jdeš dom to u nás neplatí.?? 5 pracovních dní na vydání rozhodnutí o tom jestli kauci jednou určenou příjmou nebo mi ji pošlou zpět ? Omlouvám se za svoji naivitu a neznalost věci, ale kauci člověk neplatí každý den a já ji složila poprvé a určitě naposledy!! A z televize to znám trochu jinak..Proto se chci zeptat jaký je další stantartní postup když už peníze na účtu jsou, ale na propuštění už nějaký ten den zatím marně čekám. Cituji advokáta ex offo..Zatím nic nevím,nezbývá než čekat ... Omlouvám se a děkuji



Při propouštění obviněného z vazby na peněžitou záruku rozhoduje soud dvoufázově, nejprve rozhodne o tom, zda je vůbec složení peněžité záruky přípustné. Tuhle fázi, předpokládám, už máte za sebou. Pak musí soud vyčkat, až bude mít potvrzeno, že na účtu soudu je skutečně peněžitá záruka složena. To může taky nějakou chvíli trvat, záleží i na práci banky. Potom musí znovu vydat další usnesení, jestli peněžitou záruku přijímá a obviněného propustí a nebo jestli peněžitou záruku nepřijme (je málo pravděpodobné, že když byla už dříve konstatována přípustnost peněžité záruky, že by následně nebyla přijata, ale teoreticky možné to je). O tom rozhoduje usnesením, které se musí všem zúčastněným doručit a všichni proti němu mají lhůtu tří dnů k podání stížnosti. Teprve poté, co tato lhůta uplyne a nikdo si stížnost nepodá, může být obviněný fyzicky propuštěn. Pokud si státní zástupce stížnost proti usnesení o propuštění podá, celé se to prodlouží o opravné řízení u nadřízeného soudu, což může být i několik týdnů a nakonec může být i stížnosti vyhověno a obviněný propuštěn nebude. Takže vaše představa, že když ráno zaplatíte, tak budete večer doma, je nesprávná, zákon je takový, jaký je.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

žádost o propuštění z vazby

Příspěvekod viki1 v pát 10. říj 2008 15:28:54

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné požádat soud, o propuštění z vazby mého přítele, který byl vzat do vazby poté co mu sdělili obvinění z krádeže auta. Zatím nevím nic bližšího, zda mají nějaké důkazy zda to byl on, nikdo mi zatím nebyl schopen nic říct, takže vůbec nevím nic. Jen to že mu byla udělena vazba. Děkuji

viki1
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 10. říj 2008 15:18:27

Re: žádost o propuštění z vazby

Příspěvekod Poradce v pát 10. říj 2008 21:53:55

viki1 píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné požádat soud, o propuštění z vazby mého přítele, který byl vzat do vazby poté co mu sdělili obvinění z krádeže auta. Zatím nevím nic bližšího, zda mají nějaké důkazy zda to byl on, nikdo mi zatím nebyl schopen nic říct, takže vůbec nevím nic. Jen to že mu byla udělena vazba. Děkuji



Vy o propuštění vašeho přítele žádat nemůžete, může si o propuštění požádat sám. Nějaké důkazy, které důvodně nasvědčují tomu, že se dopustil trestného činu, musejí být dány, protože jinak by do vazby nemohl být vzat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList