Omluva z jednání soudu

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Omluva z jednání soudu

Příspěvekod copy v ned 11. kvě 2008 15:16:28

Dobrý den! Prosím Vás je dostatečná omluva u soudu, když se stane havárie a obžalovaný nepřijede kvůli čekání v koloně aut.Děkuji
copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14


Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod copy v ned 11. kvě 2008 15:16:57

Dobrý den, byl jsem předvolán jako svědek. Chtěl bych se zeptat co je možné použít jako řádnou omluvu soudu, že se nemohu dostavit. Mohu se omluvit na to, že události týkající se mojí výpovědi jsou staré asi tak 3 roky? Mám také neodkladné pracovní povinnosti... Děkuji
copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod copy v ned 11. kvě 2008 15:17:33

Dobrý den, byla jsem předvolána jako svědek. Můžu jako omluvu uvést pokročilou graviditu? (Třetí trimestr) Vzhledem k těhotenství mám urologické problémy a také problém vydržet cestu v dopravním prostředku i kvůli nevolnosti. Je po sformulování těchto problému omluva dostatečná? Popř. jak sformulovat tyto problémy v omluvu? Děkuji

copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v ned 11. kvě 2008 15:18:25

copy píše:Dobrý den! Prosím Vás je dostatečná omluva u soudu, když se stane havárie a obžalovaný nepřijede kvůli čekání v koloně aut.Děkuji

Na vaši otázku nelze paušálně odpovědět, záleží na okolnostech a konkrétním soudci, jak situaci zhodnotí. Rozhodně je třeba počítat s tím, že dnes není zase takový problém si ověřit, zda skutečně došlo k dopravní zácpě v místech, kudy obžalovaný měl nejkratší cestou jet k soudu. Pokud soudce zjistí, že se jedná jen o výmluvu, omluvu neuzná, případně může uložit i pořádkovou pokutu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v ned 11. kvě 2008 15:18:53

copy píše:Dobrý den, byl jsem předvolán jako svědek. Chtěl bych se zeptat co je možné použít jako řádnou omluvu soudu, že se nemohu dostavit. Mohu se omluvit na to, že události týkající se mojí výpovědi jsou staré asi tak 3 roky? Mám také neodkladné pracovní povinnosti... Děkuji



To, že se jedná o starou záležitost, není rozhodně důvodem k omluvě u soudního řízení, stejně jako pracovní povinnosti. Pokud jste dostal předvolání s dostatečným předstihem, je vaší povinností uspořádat si své záležitosti tak, abyste se k soudu dostavit mohl. Pokud se soudu budete vyhýbat, nechá si vás soudce předvést policií a může vám dát i pořádkovou pokutu do 50.000,- Kč, a to i opakovaně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v ned 11. kvě 2008 15:19:40

copy píše:Dobrý den, byla jsem předvolána jako svědek. Můžu jako omluvu uvést pokročilou graviditu? (Třetí trimestr) Vzhledem k těhotenství mám urologické problémy a také problém vydržet cestu v dopravním prostředku i kvůli nevolnosti. Je po sformulování těchto problému omluva dostatečná? Popř. jak sformulovat tyto problémy v omluvu? Děkuji

Zkuste si zavolat přímo soudci, který má danou věc projednávat (jeho jméno je uvedeno na předvolání k soudu). Zkuste mu vaši situaci vysvětlit a máte docela slušný předpoklad, že se domluvíte na tom, jak celou situaci vyřešit. Počítejte ale s tím, že soudce bude moci chtít, abyste mu své těhotenství a zdravotní problémy doložila, např. těhotenskou průkazkou nebo lékařskou zprávou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Gotrek v pát 24. říj 2008 11:24:47

Dobrý den,

Mám na Vás dotaz zda se moje babička může omluvit z podání svědecké výpovědi u soudu. Jako svědka jí uvedla realitní kancelář která se soudí s nájemníkem domu kde v minulosti bydlela. Učinila tak přes upozornění že si babička nepřeje být do celé záležitosti zatahována, krom toho trpí zdravotními problémy (psychickými a se srdcem) a obává se i pomsty bývalého souseda.

Děkuji
Gotrek
 

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v pát 24. říj 2008 15:14:52

Gotrek píše:Dobrý den,

Mám na Vás dotaz zda se moje babička může omluvit z podání svědecké výpovědi u soudu. Jako svědka jí uvedla realitní kancelář která se soudí s nájemníkem domu kde v minulosti bydlela. Učinila tak přes upozornění že si babička nepřeje být do celé záležitosti zatahována, krom toho trpí zdravotními problémy (psychickými a se srdcem) a obává se i pomsty bývalého souseda.Děkuji



Pokud soud jako svědka někoho předvolá, je ten dotyčný povinen se dostavit. pokud tak neučiní, může mu být uložena pokuta do výše 50.000,- Kč. Na zdravotní problémy může soud upozornit, ale pokud to nejsou tak závažné problémy, které by jí bránili v možnosti dopravit se k soudu, není důvod pro soud, aby přijímal nějaká náhradní opatření (např. výslech v místě bydliště svědka)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod jamie v pát 07. lis 2008 0:19:10

Dobrý den,
jsem předvolána jako svědek k soudu, ale potřebovala bych přibližně tak na štýdny odcestovat do zahraničí. Datum soudu mi ještě nebyl oznámen. Chtěla bych se zeptat zda mohu odcestovat a neporušuji tím nějak zákon, nebo z toho nemohu mít nějaké problémy či nepříjemnosti. Nezačne po mě policie celostátně pátrat :D ?
jamie
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 06. lis 2008 23:52:33

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v pát 07. lis 2008 8:11:13

jamie píše:Dobrý den,
jsem předvolána jako svědek k soudu, ale potřebovala bych přibližně tak na štýdny odcestovat do zahraničí. Datum soudu mi ještě nebyl oznámen. Chtěla bych se zeptat zda mohu odcestovat a neporušuji tím nějak zákon, nebo z toho nemohu mít nějaké problémy či nepříjemnosti. Nezačne po mě policie celostátně pátrat :D ?

Je zvláštní, že jste předvolána jako svědek, ale nebylo vám ještě sděleno, kdy bude soudní jednání. To je divné, ale budiž. Pokud máte v době soudního jednání jako svědek naplánovanou nějakou akci, jejíž zrušení kvůli svědectví by přineslo nepřioměřené komplikace, oznamte to soudu s omluvou. Nejjednodušší je zavolat přímo soudci a domluvit se s ním. Počítejte ale s tím, že soudce bude chtít doklad o tom, že přijít opravdu nemůžete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron