Hlášení o úrazu - jeho význam

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Hlášení o úrazu - jeho význam

Příspěvekod Franko v pát 25. črc 2008 11:26:04

Dobrý den

Byl jsem napaden sražením k zemi a dále bit a kopán. Incident se odehrál velmi rychle a já si vybavoval jen ránu do hlavy a rupnutí v koleně a následné bití. Po třech dnech koleno značně nateklo a já musel k lékaři. Tento vystavil pracovní neschopnost a sepsal hlášení o úrazu, kde jsem uvedl, že ke mě přiběhl dotyčný a udeřil mě do hlavy a k rupnutí v koleně došlo při pádu a následné bití. Jinak jsem si totiž nedokázal vysvětlit jak jsem se tak rychle dostal na zem. Před podáním vysvětlení na policii jsem potkal očitého svědka, který mě upozornil na skutečnost,že útočník mi podtrhl nohu a já se udeřil do hlavy a pak přišlo bití a kopání. Na základě této informace jsem pak také vypovídal na policii. Následně jsem byl policií kontaktován pro závažný rozpor v hlášení o úrazu a výpovědí. Toto jsem zdůvodnil tím, že incident jsem nečekal a odehrál se velmi rychle a proto jsem situaci popsal nepřesně. Léčení si vyžádá delší čas a tak případ skončí usoudu zajímá mě tedy, zda zmíněný rozpor může moji situaci při trestním řízení komplikovat, resp. Význam Hlášení o úrazu v trestním řízení.

Předem děkuji za odpověď

Franko
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. črc 2008 10:24:37


Re: Hlášení o úrazu - jeho význam

Příspěvekod Poradce v pon 28. črc 2008 10:26:30

Franko píše:Dobrý den

Byl jsem napaden sražením k zemi a dále bit a kopán. Incident se odehrál velmi rychle a já si vybavoval jen ránu do hlavy a rupnutí v koleně a následné bití. Po třech dnech koleno značně nateklo a já musel k lékaři. Tento vystavil pracovní neschopnost a sepsal hlášení o úrazu, kde jsem uvedl, že ke mě přiběhl dotyčný a udeřil mě do hlavy a k rupnutí v koleně došlo při pádu a následné bití. Jinak jsem si totiž nedokázal vysvětlit jak jsem se tak rychle dostal na zem. Před podáním vysvětlení na policii jsem potkal očitého svědka, který mě upozornil na skutečnost,že útočník mi podtrhl nohu a já se udeřil do hlavy a pak přišlo bití a kopání. Na základě této informace jsem pak také vypovídal na policii. Následně jsem byl policií kontaktován pro závažný rozpor v hlášení o úrazu a výpovědí. Toto jsem zdůvodnil tím, že incident jsem nečekal a odehrál se velmi rychle a proto jsem situaci popsal nepřesně. Léčení si vyžádá delší čas a tak případ skončí usoudu zajímá mě tedy, zda zmíněný rozpor může moji situaci při trestním řízení komplikovat, resp. Význam Hlášení o úrazu v trestním řízení.

Předem děkuji za odpověď




Na vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět, policie, státní zástupce a případně soud budou hodnotit všechny důkazy, nejen vaši výpověď, která skutečně může být ovlivněná vaším šokem, v jehož důsledku nemůžete úplně přesně situaci popsat. Pokud jde o lékařskou zprávu, v té se lékař vyjadřuje i k mechanismu vzniku zranění, tedy k tomu, jakým způsobem mohlo zranění vzniknout, a zda to odpovídá popisu napadení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron