DNA

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

DNA

Příspěvekod Svishtov v pát 11. črc 2008 18:20:35

Dobrý den,
zajímalo by mne, jak je právně ošetřeno uchovávání dna v policejní databázi - bylo mi odebráno jako obviněnému. Mohu někdy počítat s jeho zničením?
Zdraví,
Ondra
Svishtov
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. črc 2008 18:16:18


Re: DNA

Příspěvekod Poradce v pát 11. črc 2008 19:17:45

Svishtov píše:Dobrý den,
zajímalo by mne, jak je právně ošetřeno uchovávání dna v policejní databázi - bylo mi odebráno jako obviněnému. Mohu někdy počítat s jeho zničením?
Zdraví,
Ondra



Tato problematika je tak trochu pole neorané av současnosti je stále ještě předmětem diskuzí. Podle doporučení Rady Evropy by se měly vzorky uchovávat jen do doby, než je v daném případě konečně rozhodnuto. Jinak by měly být uchovávány, jen pokud není jasná identifikace pachatele, apod. Sám nemám s touto oblastí větší zkušenosti, ale našel jsem nějaké odkzay, zkuste se na ně podívat. je to ale spíše teorie, praxe, jak už jsem uvedl nemá úplně přesná pravidla v našich zákonech. Zákony sice umožňují odběr vzorků, ale další nakládání s nimi již přesně upraveno není. Zkuste se po skončení vašeho trestního řízení obrátit na policii se žádostí o zničení vzorku, a pokud vám nevyhoví, obraťte se na Úřad pro ochranu osobních údajů.
http://www.uoou.cz/index.php?l=cz&m=left&mid=08:03:01:07&u1=&u2=&t=
http://www.ochrance.cz/dokumenty/dokument.php?doc=1142
http://www.iure.org/570359
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: DNA

Příspěvekod Svishtov v pát 11. črc 2008 21:19:40

A jak vlastně to v tomto případě vypadá s dalšími stopami, pachovou stopou a otisky prstů? Předpokládám, že tam už to zákonem ošetřené je.
Děkuji za odpověď.

Svishtov
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 11. črc 2008 18:16:18

Re: DNA

Příspěvekod Poradce v pát 11. črc 2008 22:10:57

Svishtov píše:A jak vlastně to v tomto případě vypadá s dalšími stopami, pachovou stopou a otisky prstů? Předpokládám, že tam už to zákonem ošetřené je.
Děkuji za odpověď.



Nedokáži vám takhle z hlavy odpovědět a nemám čas to hledat (třeba se najde někdo jiný), ale domnívám se, že tyto údaje mají poněkud jiný charakter. DNA není jen cestou, jak identifikovat pachatele, ale nese i další informace o jeho osobě (pohlaví, věk, choroby atd.). Z tohoto důvodu se také řeší ochrana nakládání s DNA. U pachových či daktyloskopických stop se jedná jen o informace, sloužící ke ztotožnění pachatele a další údaje se z nich nedovíte. Určitě ale existuje na policii minimálně vnitřní předpis, jak s těmito údaji nakládat mimo konkrétní trestní řízení, v němž byly tyto stopy použity. Bohužel tento předpis neznám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron