Předvolání k soudu

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Předvolání k soudu

Příspěvekod Poradce v pon 16. čer 2008 18:27:50

lenkamiksova píše:Dobrý den. Ctěla jsem se zeptat jak se postupuje u takzvaných soudů pro činy spáchané pod věkovou hranicí 15ti let. Dost dobře nechápu, že se věc odloží a za třičtvrtě roku přijde obsílka k soudu. Neplatí snad v tomto případě povinost oznámení, že se věc postupuje jinému orgánu? Jedná se o posprejovanou zeď, o chlapce, který nikdy před tím žádné potíže neměl a zatím ani po té, zeď dal sám do původního stavu. Škoda činila 4 800 KČ, kterou ovšem nikdo nepožadoval.
Děkuji za odpověď



Jedná se o standardní postup. Policie určitě začala šetřit věc jako trestný čin poškozování cizí věci podle § 257b trestního zákona. Poté, co zjistila, že pachatel je mladší patnácti let, věc odložila. V této chvíli se o celou záležitost přestává starat trestní řád a jedná se se podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže. Nedošlo k žádnému postoupení věci či něčemu podobnému. Státní zástupce postupuje sám ze své inicitivy, když se dozví, že trestní stíhání bylo pro nedostatek věku odloženo. Podá návrh u soudu na projednání věci podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže a soud je povinen to projednat. Je přitom vcelku jedno, jestli pachatel měl předtím nějaké problémy se zákonem či zda chtěl nahradit škodu. Text zákona o soudnictví ve věcech mládeže najdete zde. Článek o soudnictví ve věcech mládeže je zde.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Předvolání k soudu

Příspěvekod lenkamiksova v pon 16. čer 2008 19:26:01

Moc děkuji za odpověď. Mám ještě malinký dotaz na který jsem odpověď v článku nenašla. To se všechny odložené spisy osob mladších 15ti let automaticky posílají na státní zastupitelství a státní zástupce je pak prostuduje a určí, který se bude projednávat u soudu?

lenkamiksova
 

Re: Předvolání k soudu

Příspěvekod Poradce v pon 16. čer 2008 19:28:18

lenkamiksova píše:Moc děkuji za odpověď. Mám ještě malinký dotaz na který jsem odpověď v článku nenašla. To se všechny odložené spisy osob mladších 15ti let automaticky posílají na státní zastupitelství a státní zástupce je pak prostuduje a určí, který se bude projednávat u soudu?



Ano, tak by to mělo být
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron