Omluva z jednání soudu

Co všechno vás v průběhu trestního řízení může potkat
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod jamie v pát 07. lis 2008 12:44:08

Asi jsem svoji otázku nepodala úplně přesně. Mám být předvolána jako svědek, ale datum soudu ještě neznám. Toto vím, protože věc, ve které mám svědčit se týká mého přítele, který je nyní ve vazbě. Jemu už byl datum soudu oznámen a já jsem tam uvedena jako jeden ze svědků, které by státní zástupkyně chtěla předvolat. Mě však předvolání žádné nepřišlo a soud má být v nejbližších dnech. Po poradě s jedním člověkem jsme došli k názoru, že soud bude nejspíš ještě odročen. Do zahraničí potřebuji odcestovat koncem listopadu, ale mám obavy jestli mohu. Stačí podat omluvu a vysvětlení až po mém příjezdu zpět do čech? Jedná se o pracovní aktivity, dost významné a znamenalo by to pro mě dost velké komplikace kdybych odcestovat neměla kvůli soudu, který nakonec nemusí být ani v tomto termínu...
Děkuji

jamie
 
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 06. lis 2008 23:52:33


Re: Omluva z jednání soudu

Příspěvekod Poradce v pát 07. lis 2008 13:31:43

jamie píše: Po poradě s jedním člověkem jsme došli k názoru, že soud bude nejspíš ještě odročen. Do zahraničí potřebuji odcestovat koncem listopadu, ale mám obavy jestli mohu. Stačí podat omluvu a vysvětlení až po mém příjezdu zpět do čech? Jedná se o pracovní aktivity, dost významné a znamenalo by to pro mě dost velké komplikace kdybych odcestovat neměla kvůli soudu, který nakonec nemusí být ani v tomto termínu...Děkuji



To, že vás státní zástupce v obžalobě navrhne jako svědkyni, ještě neznamená, že soud bude považovat za nutné vás jako svědkyni vyslechnout. Je skutečně možné, že soud bude odročen a vy budete předvolána, ale jako pravděpodobnější vidím variantu, že soud vaše svědectví nepovažuje za nutné a proto vás nepředvolal (další méně pravděpodobnou variantou je, že se cestou ztratila poštovní zásilka s obsílkou). Toto se stává poměrně často, že lidé chodí k soudu, protože jsou v obžalobě označeni jako svědci, přičemž soud je vůbec vyslechnout nepotřebuje. Soud může mít na důležitost důkazu jiný názor než státní zástupce a navíc se dost často stává, že státní zástupci do obžaloby přepíší seznam všech jmen, které projdou spisem, aniž by rozlišovali, zda ta která osoba může mít pro konečné rozhodnutí nějaký zásadní význam. Důležité tedy je, zda dostanete předvolánku od soudu či nikoliv.

Pokud odjedete do zahraničí předtím, než vám bude doručena obsílka, tak s tím těžko něco naděláte. Jestli chcete mít jistotu, tak opravdu zavolejte soudci a tím se všechno vyřeší. Nebo prostě soudu dopisem oznamte, v jakém termínu nebudete k zastižení. Pokud vás soud vůbec volat nechce, tak bude mít akorát o jeden zbytečný papír ve spise navíc a vy přijdete jen o desetikorunu za známku, pokud vás bude chtít volat, bude mít aspoň informaci o vaší dosažitelnosti. Je opravdu možné, že pokud si obsílku nevyzvednete, soud za vámi může poslat policisty, takže je lepší, když soud bude vědět, kdy nebudete doma.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Trestní oznámení, výslechy, jednání u soudu apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron