Zahlazení

Výpisy z rejstříku trestů, zahlazení odsouzení atd.
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Zahlazení

Příspěvekod Vlastimil v čtv 15. kvě 2008 13:06:59

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné zažádat o zahlazení odsouzení v rejstříku trestů v případě, že manželovi byl odebrán řidičský průkaz na dobu dvou let s podmínkou odnětí svobody na dobu 6 měsíců. Po roce zákazu na požádání mu byl zbytek trestu prominut a řidičský průkaz navráce. Zkušební doba uplynula 15.02.2008 nebo kdy si může o toto zahlazení požádat. Děkuji za Vaši odpověď.
Vlastimil
 


Re: Zahlazení

Příspěvekod Poradce v čtv 15. kvě 2008 13:18:23

Vlastimil píše:Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné zažádat o zahlazení odsouzení v rejstříku trestů v případě, že manželovi byl odebrán řidičský průkaz na dobu dvou let s podmínkou odnětí svobody na dobu 6 měsíců. Po roce zákazu na požádání mu byl zbytek trestu prominut a řidičský průkaz navráce. Zkušební doba uplynula 15.02.2008 nebo kdy si může o toto zahlazení požádat. Děkuji za Vaši odpověď.


V daném případě není třeba o zahlazení odsouzení žádat. Oba tresty se z výpisu rejstříku trestů vymazávají automaticky ihned po jejich skončení. V daném případě to bude, až uplyne zkušební doba podmíněného odsouzení nebo zkušební doba podmíněného upuštění od zbytku výkonu zákazu činnosti - podle toho, co nastane později. Poté by se tedy již manželovi nemělo odsouzení ve výpisu zobrazovat. Podrobnější článek najdete zde
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zahlazení

Příspěvekod Martin Zánek v pát 26. zář 2008 11:17:04

Dobrý den, byl mi odebrán řidičský průkaz za jízdu pod vlivem alkoholu, § 201, odst. 1, uložen peněžitý trest, řidič. průkaz mi byl vrácen, čekal jsem vy výzvu soudu k zaplacení, ta přišla minulý měsíc, pokutu 15 tisíc jsem hned zaplatil. Trest mám ale stále zapsán v Rejstříku trestů. Musím žádat o zahlazení, nebo jak mám postupovat? Děkuji za popověď.
Martin Zánek
 

Re: Zahlazení

Příspěvekod Poradce v pát 26. zář 2008 15:38:03

Martin Zánek píše:Dobrý den, byl mi odebrán řidičský průkaz za jízdu pod vlivem alkoholu, § 201, odst. 1, uložen peněžitý trest, řidič. průkaz mi byl vrácen, čekal jsem vy výzvu soudu k zaplacení, ta přišla minulý měsíc, pokutu 15 tisíc jsem hned zaplatil. Trest mám ale stále zapsán v Rejstříku trestů. Musím žádat o zahlazení, nebo jak mám postupovat? Děkuji za popověď.


Jestli jsem to správně pochopil, tak vám byl uložen pouze peněžitý trest a žádný jiný, ani ne trest zákazu činnosti. Peněžitý trest se po zaplacení zahlazuje automaticky jen tehdy, jednalo-li se o nedbalostní trestný čin. Trestný čin dle § 201 trestního zákona sice lze spáchat i z nedbalosti, ale předpokládám, že jste se ho dopustil úmyslně, jako je tomu v 99.9% případů. To ostatně poznáte i ze soudního rozhodnutí. Pod popisem skutku kterého jste se dopustil, je věta, začínající slovem "tedy". V té větě by mělo být uvedeno, zda se jedná o úmyslné nebo nedbalostní jednání. Jak už jsem řekl, je pravděpodobné, že se jedná ve vašem případě o úmyslný trestný čin. V takovém případě lze peněžitý trest zahladit až po třech letech po zaplacení peněžitého trestu, a to na žádost odsouzeného (tedy vaší). Žádost o zahlazení pak budete podávat u okresního soudu, v jehož obvodu máte trvalé bydliště, takže to nemusí být soud, který vás odsoudil nyní.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zahlazení

Příspěvekod helcati v pon 13. říj 2008 10:45:09

Dobrý den, psal jsem vám již dotaz ohledně zahlazení trestu za jízdu pod vlivem alkoholu §201 odst. 1, byl jsem odsouzen k peněžitému trestu. Trvalo jeden rok než došlo k soudnímu jednání, do té doby jsem byl bez řidičského průkazu, který byl na odboru DSA na MHMP, pak jsem dostal peněžitou pokutu, ŘP mi byl vrácen , ale nemohl jsem ji hned zaplatit, neboť když jsem se ptal na číslo účtu , bylo mi na soudu řečeno, že mám počkat až dostavu výzvu k zaplacení, to trvalo další rok, po výzvě jsem hned zaplatil, to už vlastně uplynuly dva roky od mé jízdy "pod vlivem". Nyní mám čekat další tři roky , než si budu moci zažádat o zahlazení? Ti kteří způsobili dopravní nehodu a dostali podmínku mají trest vymazán z rejstříku automaticky hned, já budu mít zápis v rejstříku trestů 5 let? Děkuji.
helcati
 

Re: Zahlazení

Příspěvekod Poradce v pon 13. říj 2008 11:11:00

helcati píše:Dobrý den, psal jsem vám již dotaz ohledně zahlazení trestu za jízdu pod vlivem alkoholu §201 odst. 1, byl jsem odsouzen k peněžitému trestu. Trvalo jeden rok než došlo k soudnímu jednání, do té doby jsem byl bez řidičského průkazu, který byl na odboru DSA na MHMP, pak jsem dostal peněžitou pokutu, ŘP mi byl vrácen , ale nemohl jsem ji hned zaplatit, neboť když jsem se ptal na číslo účtu , bylo mi na soudu řečeno, že mám počkat až dostavu výzvu k zaplacení, to trvalo další rok, po výzvě jsem hned zaplatil, to už vlastně uplynuly dva roky od mé jízdy "pod vlivem". Nyní mám čekat další tři roky , než si budu moci zažádat o zahlazení? Ti kteří způsobili dopravní nehodu a dostali podmínku mají trest vymazán z rejstříku automaticky hned, já budu mít zápis v rejstříku trestů 5 let? Děkuji.


Ano, pokud ti, co zavinili nehodu, nebyli opilí jako vy, a byl jim uložen stejný druh trestu jako vám, tak na ně bude hleděno, jako by nebyli trestáni, ihned po zaplacení peněžitého trestu, případně po skončení zákazu činnosti. Nicméně máte pravdu v tom, že čekat jeden rok na obyčejnou platební výzvu je důkazem špatné práce konkrétního soudu. Může to být vina konkrétního člověka, ale spíše bych to z velké části přičítal přetíženosti a nedostatečnému obsazení soudu. Zejména ve velkých městech je v současnosti agendy související s trestnou činností při řízení motorových vozidel tolik, že pracovníci soudu, kteří samozřejmě musejí řešit i další (většinou závažnější) případy zkrátka nestíhají. Ale rok je opravdu hodně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zahlazení

Příspěvekod Martin Zánek, helcati v úte 14. říj 2008 11:59:17

Děkuji vám za odpověď. Píši znovu, jsem totiž ve svízelné situaci. K mé jízdě pod vlivem alkoholu došlo před dvěma roky, během mých studií, jel jsem pod vlivem alkoholu (1,2 promile) a byl jsem zastaven hlídkou policie k běžné kontrole, tedy nezpůsobil jsem nehodu. Svého činu velmi lituji, nechal jsem se bohužel vyhecovat a frajeřil. Nyní jsem ukončil studia na vysoké škole a hledám zaměstnání. A mám záznam v rejstříku. Potrestán jsem byl, pokutu zaplatil a nyní mám vlastně téměř znemožněn start do života. Můžete mi nějak poradit, jak mám postupovat. Děkuji Martin Zánek
Martin Zánek, helcati
 

Re: Zahlazení

Příspěvekod Poradce v úte 14. říj 2008 12:22:55

Martin Zánek, helcati píše:Děkuji vám za odpověď. Píši znovu, jsem totiž ve svízelné situaci. K mé jízdě pod vlivem alkoholu došlo před dvěma roky, během mých studií, jel jsem pod vlivem alkoholu (1,2 promile) a byl jsem zastaven hlídkou policie k běžné kontrole, tedy nezpůsobil jsem nehodu. Svého činu velmi lituji, nechal jsem se bohužel vyhecovat a frajeřil. Nyní jsem ukončil studia na vysoké škole a hledám zaměstnání. A mám záznam v rejstříku. Potrestán jsem byl, pokutu zaplatil a nyní mám vlastně téměř znemožněn start do života. Můžete mi nějak poradit, jak mám postupovat. Děkuji Martin Zánek

Bohužel lze jen těžko něco dělat. Lhůta tří let k zahlazení odsouzení je jasně daná zákonem a začíná běžet od vykonání trestu, tj. ve vašem případě od zaplacení peněžitého trestu. Zákon sice umožňuje požádat o zahlazení i před uplynutím uvedené doby, ale takové žádosti soud může vyhovět jen výjimečně, pokud "svým vzorným chováním a poctivým poměrem k práci prokážete, že jste se napravil" (to je skutečně citace ze současně platného trestního zákona). Musel byste zkrátka vést výjimečný život, za 13 let své praxe jsem se s ničím takovým nesetkal, takže vám nedávám velkou naději. Nic vám ale nebrání, abyste si žádost o zahlazení před uplynutím tříleté lhůty podal, můžete tam uvést i důvody, které jste uvedl zde, a třeba budete úspěšný, i když tomu moc nevěřím. Můžete si na to vzít i advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zahlazení

Příspěvekod Návštěvník v úte 14. říj 2008 12:56:17

Mnohokrát vám děkuji, bohužel moc možností nemám. M.Z.
Návštěvník
 

Re: Zahlazení

Příspěvekod Petr old v čtv 30. říj 2008 0:26:40

Zahlazení trestu §201 odst 1. tr. zák. včetně peněžitého trestu. Četl jsem všechny články k tomuto tématu a vydedukoval jsem, že je důležité zda je trestný čin klasifikován jako úmyslný nebo z nedbalosti. Z trestního příkazu není zřejmé zda je to úmyslný trestný čin. Rejstřík trestů přistupuje k rozsudku jako by byl úmyslný. Musím prý zažádat o zahlazení u přislušného soudu. U soudu mi bylo řečeno, že si vyžádájí spis a na jeho základě prý rozhodne, zda musím žádat o zahlazení po třech letech. Je tento postup správný? Dá se zjistit rychleji , zda t. čin byl úmyslný? Děkuji
Petr old
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 30. říj 2008 0:11:28

Další

Zpět na Rejstřík trestů, zahlazení apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron