Zahlazení

Výpisy z rejstříku trestů, zahlazení odsouzení atd.
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Re: Zahlazení

Příspěvekod Poradce v čtv 30. říj 2008 7:50:58

Petr old píše:Zahlazení trestu §201 odst 1. tr. zák. včetně peněžitého trestu. Četl jsem všechny články k tomuto tématu a vydedukoval jsem, že je důležité zda je trestný čin klasifikován jako úmyslný nebo z nedbalosti. Z trestního příkazu není zřejmé zda je to úmyslný trestný čin. Rejstřík trestů přistupuje k rozsudku jako by byl úmyslný. Musím prý zažádat o zahlazení u přislušného soudu. U soudu mi bylo řečeno, že si vyžádájí spis a na jeho základě prý rozhodne, zda musím žádat o zahlazení po třech letech. Je tento postup správný? Dá se zjistit rychleji , zda t. čin byl úmyslný? Děkuji

Rychleji se to zjistit nedá, je opravdu potřeba jít do konkrétního spisu. Když si vezmete trestní příkaz, najděte si pasáž, která následuje pod popisem skutku a začíná slovem "tedy" . V podstatě přicházejí v úvahu dvě možnosti, které tam mohou být napsané:
1. úmyslně vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku

2. byť i z nedbalosti vykonával ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku

V prvním případě jde o úmyslný trestný čin, ve druhém o nedbalostní. Pokud tam není uvedeno, zda jde o úmysl nebo nedbalost, platí úmysl. Nicméně uvedeno by to tam být mělo.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Předchozí

Zpět na Rejstřík trestů, zahlazení apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron