vypis z RTCR v zahranici

Výpisy z rejstříku trestů, zahlazení odsouzení atd.
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

vypis z RTCR v zahranici

Příspěvekod amos v pát 07. lis 2008 4:34:10

S odvolanim na vas text:

...

"Datum: 1. 1. 2008 18.14 | Autor: MF | 20019x | Kategorie: Zeptali jste se | Komentáře: 3


Dobrý den, potřebovala bych informaci , zda je možno vyžádání výpisu z rejstříku trestů písemnou či elektronickou cestou. Zda-li ano , co proto mohu udělat. (16.8.2007)

Od 1.ledna 2008 se podstatně zjednodušilo vydávání výpisů z rejstříku trestů. Do konce roku 2007 musel každý žadatel buď čekat několik týdnů než mu bude výpis doručen poštou nebo musel dojet do sídla Rejstříku trestů v Praze nebo do některé z jeho poboček v Brně, Ostravě, Plzni, či Karlových Varech.
[bbh][/bbh]
Od 1.1. 2008 již nelze žádat o výpis z rejstříku trestů na okresních státních zastupitelstvích. Žádosti o výpis z rejstříku trestů dnes přijímají

* všichni notáři
* krajské úřady,
* obecní úřady pověřené vedením matriky
* městské úřady (ve velkých městech i úřady městských částí) pověřené vedením matriky,
!!!* zastupitelské úřady ČR cizině, !!!
* v sídle Rejstříku trestů v Praze (Praha 4, Soudní 1) a na jeho pobočkách v Brně (krajský soud), Ostravě (krajský soud), Plzni (Okresní soud Plzeň- sever) a Karlových Varech (okresní soud)
* Česká pošta na většině svých úřadoven

Nezáleží přitom na místě pobytu žadatele, žadatel si může vybrat k podání žádosti kterékoliv z výše uvedených míst. Není třeba vyplňovat žádnou písemnou žádost. Stačí, když se žadatel dostaví na některé z výše uvedených míst a osobním dokladem (nejlépe občanským průkazem) prokáže svou totožnost. Příslušný pracovník údaje žadatele vyplní přímo do počítače a žádost odešle prostřednictvím počítačové sítě. Obratem pak získá výpis, který vytiskne a předá žadateli. Za výpis se platí poplatek ve výši 50,- Kč. Pokud by ten, komu je výpis žadatelem předkládán (např. zaměstnavatel) měl pochybnosti o pravosti výpisu, může i ho ověřit bezplatně na internetu na adrese http://epodatelna.rejtr.justice.cz/webf ... Autent.jsp

Získání výpisu z rejstříku trestů se tedy značně zjednodušilo. Pokud jde o odpověď na váš dotaz, je třeba konstatovat, že písemně (dopisem) o výpis z rejstříku trestů žádat nelze a nelze tak učinit ani elektronickou žádostí učiněnou přímo žadatelem, a to ani tehdy, vlastníte-li tzv. elektronický podpis."

...
[adg][/adg]

Jsem obdrzel tuto odpoved z mzv:

Výpis z Rejstříku trestů ČR, je poměrně složitější operace.

1)U nás na úřadě si podáte žádost o výpis z RTČR Pro úřední použití v cizině Vám dále vyžádáme
2)vedle klasického výpisu ještě tzv. potvrzení o údajích z rejstříku trestů pro cizinu, které lze získat pouze v sídle RT v Praze. Toto potvrzení se vydává k výpisu zdarma.
3)Pro úřední použití na Taiwanu je třeba, aby toto potvrzení bylo ještě opatřeno legalizační doložkou Ministerstva zahraničních věcí v Praze.
4) Tato legalizační doložka musí být dále ověřena Tchaj-pejskou kanceláří sídlící v Praze.

Ve většině případu se postupuje tak, že si žadatel podá žádost u nás a nechá si Výpis z RTČR a potvrzení pro cizinu zaslat na adresu rodinného příslušníka nebo známého v Praze, který mu poté obstará ověření na ministerstvu zahraničních věcí a dále pak v Tchajpejské kanceláři v Praze.

(Mohu-li však vyjádřit svůj názor, úplně nejjednodušším řešením je požádat přímo někoho v ČR aby Vám o Výpis z RT a potvrzení pro cizinu vyzvedl osobně v Praze na sídle RT ČR a poté Vám zařídil příslušná ověření a zaslal Vám dokumenty na Tchaj-wan. Celá tato komplikovaná operace se dá zvládnou za odpoledne a spolu ze zasláním na tchaj-wan může trvat nejvýše týden.)
V případě, kdy je žádost podaná na našem úřadě trvá zhruba 1 měsíc než Výpis z RT obdrží váš známý v ČR a poté stejně musí zařídit příslušná ověření a zaslat Vám dokumenty na Tchajwan.
Celkem tento proces může tedy trvat poměrně dlouho dobu."

...

Zajimalo by mne, jak to tedy je!? Dal bych prednost Vasi odpovedi, diky sve prirozene jednoduchosti. Na druhou stranu, kdyz ten urednik ma dojem, ze ten cely proces je velmi slozity, rad bych se na Vase vysvetleni a pouceni odvolal.

Predem dekuji za odpoved,

Z. A. S. Jerabek
(zden76@hotmail.com)
amos
 


Re: vypis z RTCR v zahranici

Příspěvekod Poradce v pát 07. lis 2008 8:03:20

amos píše:Zajimalo by mne, jak to tedy je!? Dal bych prednost Vasi odpovedi, diky sve prirozene jednoduchosti. Na druhou stranu, kdyz ten urednik ma dojem, ze ten cely proces je velmi slozity, rad bych se na Vase vysvetleni a pouceni odvolal.


Musím bohužel přiznat, že na vaši otázku nejsem schopen uspokojivě odpovědět, protože problematiku vyžadování výpisu z rejstříku trestů v cizině znám jen teoreticky, v podstatě jsem citoval zákon. Odpověď, kterou jste dostal z konzulátu v podstatě potvrzuje můj článek, tedy že na zastupitelském úřadě výpis vyžádat lze. To, že to trvá déle než obvykle, je spíše technická záležitost. Použitelnost výpisu v zahraničí a potřebné legalizační doložky a další doprovodné dokumenty - to již není otázka trestního práva (kterému rozumím), ale spíše práva mezinárodního a mezinárodních dohod, které mohou být pro každý stát jiné (a to už bohužel není moje parketa). Mrzí mne, že vám nemohu více pomoci, takže vám asi nezbyde, než vyjít z informací konzulátu, kde s tím bezpochyby mají větší zkušenosti než já.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Rejstřík trestů, zahlazení apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron