Lhůta pro zahlazení odsouzení

Výpisy z rejstříku trestů, zahlazení odsouzení atd.
Pravidla fóra
!!! POZOR ČTĚTE - DŮLEŽITÉ !!!
Trestní část tohoto fóra je přesunuta přímo na stránky www. trestni-rizeni.com. Z tohoto důvodu jsou veškerá trestní témata uzamčena a nadále budou k dispozici jen pro čtení. Věříme, že tato drobná potíž bude vyvážena skutečností, že na nových stránkách www.trestni-rizeni.com najdete vše pohromadě na jednom místě.

Lhůta pro zahlazení odsouzení

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:17:42

Dobrý večer! Prosím vysvětlení na 1 otázku. Pokuď pustí odsouzeného a má záznam v trestném rejstříku za jak dlouho se ten záznam zruší. Je to za 5 let?

copy
 


Re: Lhůta pro zahlazení odsouzení

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:19:09

Z vašeho dotazu vyplývá, ž se jedná o odsouzeného, kterému byl uložen nepodmíněný trest odnětí svobody. V takovém případě se odsouzení z rejstříku trestů nevymazává automaticky uplynutím doby, ale odsouzený musí požádat o zahlazení odsouzení (pokud nepožádá, zůstane mu v rejstříku trestů o odsouzení záznam). Je pravda, že tuto žádost může podat až po uplynutí lhůty, jejíž délka záleží na tom, jak dlouhý trest odnětí svobody vykonal. Pokud vykonal trest do 1 roku, tak může požádat po třech letech, pokud vykonal trest do pěti let, může požádat po pěti letech a pokud vykonal více než 5 let, může požádat po deseti letech. Pouze pokud by byl odsouzen jako mladistvý, není třeba o zahlazení žádat, v takovém případě se při odsouzení k trestu do 1 roku zahlazuje trest automaticky ihned po propuštění a delší tresty zahlazuje soud bez žádosti, pokud se mladistvý ve výkonu trestu odnětí svobody choval slušně. Blíže je vše rozvedeno v článku Zahlazení odsouzení.

Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Lhůta pro zahlazení odsouzení

Příspěvekod copy v sob 10. kvě 2008 14:42:44

Dobry den, byl jsem odsouzen za trestny cin vydirani na 5 1/2 roku, Po odpykani 1/2 trestu jsem byl podminecne propusteny a dostal jsem podminku 5 let, ktera mi konci v lete 2008. Chtel bych se zeptat jak je to se zahlazenim trestu v mem pripade?

copy
 
Příspěvky: 14
Registrován: sob 10. kvě 2008 14:25:14

Re: Lhůta pro zahlazení odsouzení

Příspěvekod Poradce v sob 10. kvě 2008 14:44:21

copy píše:Dobry den, byl jsem odsouzen za trestny cin vydirani na 5 1/2 roku, Po odpykani 1/2 trestu jsem byl podminecne propusteny a dostal jsem podminku 5 let, ktera mi konci v lete 2008. Chtel bych se zeptat jak je to se zahlazenim trestu v mem pripade?

Především je třeba počkat až skončí vaše zkušební doba, tj. do léta 2008. Pak má soud, který rozhodoval o vašem propuštění 1 rok na to, aby rozhodl, zda jste se ve zkušební době osvědčil či zda budete muset zbytek trestu dovykonat. Předpokládám, že žijete řádně a soud rozhodne o vašem osvědčení. V tom případě se lhůta pro zahlazení vašeho odsouzení bude počítat ode dne, kdy jste byl z výkonu trestu podmíněně propuštěn. Lhůta pro zahlazení v tomto případě bude pětiletá, tzn., že o zahlazení odsouzení můžete požádat okresní soud v místě vašeho bydliště 5 let po podmíněném propuštění, nejdříve ale až poté co soud, který vás propustil, rozhodne o tom, zda jste se ve zkušební době podmíněného propuštění osvědčil.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Rejstřík trestů, zahlazení apod.

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron