Ochrana zamestnani zany na materske

Pokud položíte otázku, která nesouvisí ani s trestním, ani s rodinný právem, nebudeme ji mazat, ale přesuneme ji sem

Ochrana zamestnani zany na materske

Příspěvekod sservus v pát 23. zář 2011 10:14:49

Dobry den chtela bych se zeptat jestli mam narok na udrzeni pracovniho mista. Nini jsem druhy rok na materske. Jsem znovu tehotna a porodim 3 mesice pred koncem prvni materske. Zamestnavatel mi drzi misto ale kdyz jsem mu oznamila ze jsem znovu tehotna, rekl mi ze ma ze zakona povinnost drzet mi misto jen 2 roky a pak uz ne. Jenze ja ani nemam narok na dvouletou materskou, protoze mam nizky prijem. Kde je tedy pravda? Muze me vyhodit kdyz pujdu na triletou materskou? Predem moc dekuji za odpoved. Stanislava Servusova
sservus
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23. zář 2011 10:08:26


Re: Ochrana zamestnani zany na materske

Příspěvekod Poradce v pát 23. zář 2011 11:30:29

sservus píše:Dobry den chtela bych se zeptat jestli mam narok na udrzeni pracovniho mista. Nini jsem druhy rok na materske. Jsem znovu tehotna a porodim 3 mesice pred koncem prvni materske. Zamestnavatel mi drzi misto ale kdyz jsem mu oznamila ze jsem znovu tehotna, rekl mi ze ma ze zakona povinnost drzet mi misto jen 2 roky a pak uz ne. Jenze ja ani nemam narok na dvouletou materskou, protoze mam nizky prijem. Kde je tedy pravda? Muze me vyhodit kdyz pujdu na triletou materskou? Predem moc dekuji za odpoved. Stanislava Servusova

To není otázka práva rodinného, ale pracovního, takže byla přesunuta do rubriky Mimo mísu. Tedy jen ve stručnosti. Rodičovská dovolená se nepočítá od okamžiku nástupu na rodičovskou dovolenou, ale je vymezena tak, že zaměstnanec na ni má právo do tří let věku dítěte. Jestliže se vám v té době narodí další dítě, tak zase máte dítě mladší tří let a zaměstnavatel je vám povinen držet místo až do tří let věku toho druhého dítěte. Když si takhle pořídíte vždy po třech letech celou mateřskou školku, tak vám to místo musí stále držet.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Mimo mísu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron