Změna příjmení dítěte,dodatečné zapsání otce do rodn. listu

Nemáte otázku, ale chcete se podělit o své zkušenosti s rodinným právem nebo si jen tak postěžovat? Od toho je Lampárna.
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu. Na otázky, které nesouvisí s tématem nebo na které již bylo odpovězeno, nebude odpovídáno. Stejně tak neočekávejte rady jak postupovat v konkrétních kauzách, k tomu jsou advokáti, zdejší fórum má být obecné, aby mohlo být poučením pro širší řady.

Pokud budete chtít položit otázku, najděte si téma, ke kterému se otázka nejlépe hodí. Otázku můžete položit po kliknutí na tlačítko "Odpovědět" ve vybraném tématu. Nové téma zakládejte jen v případě, že vaše otázka se skutečně do žádného tématu nehodí.

Změna příjmení dítěte,dodatečné zapsání otce do rodn. listu

Příspěvekod pomela v čtv 14. dub 2011 8:01:37

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně změny příjmení dítěte a dodatečné zapsání otce do rodného listu. Jsem svobodná matka, mám 3 měsíčního syna, který má příjmení po mě. Jeho biologický otec, když zjistil, že jsem těhotná zmizel a od té doby jsem ho neviděla. Proto není uveden v rodném listu dítěte, neplatí žádné alimenty, prostě pro nás přestal existovat. V těhotenství jsem poznala svého nynějšího přítele, se kterým bydlíme ve společné domácnosti, byl se mnou skoro celé těhotenství i u porodu a syna, kterého bere za svého. Počítám s tím, že se do budoucna vezmeme a budeme mít další dítě, které bude mít příjmení po něm. Je možné, aby můj syn měl příjmení po mém příteli a přítel byl zapsán do robného listu jako jeho otec? Co je k tomu potřeba udělat? Lze to provést dříve než budeme manželé, dokud je syn ještě malý?
Děkuji za odpověď.
pomela
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 14. dub 2011 7:37:54


Re: Změna příjmení dítěte,dodatečné zapsání otce do rodn. li

Příspěvekod Poradce v čtv 14. dub 2011 8:46:56

pomela píše:Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně změny příjmení dítěte a dodatečné zapsání otce do rodného listu. Jsem svobodná matka, mám 3 měsíčního syna, který má příjmení po mě. Jeho biologický otec, když zjistil, že jsem těhotná zmizel a od té doby jsem ho neviděla. Proto není uveden v rodném listu dítěte, neplatí žádné alimenty, prostě pro nás přestal existovat. V těhotenství jsem poznala svého nynějšího přítele, se kterým bydlíme ve společné domácnosti, byl se mnou skoro celé těhotenství i u porodu a syna, kterého bere za svého. Počítám s tím, že se do budoucna vezmeme a budeme mít další dítě, které bude mít příjmení po něm. Je možné, aby můj syn měl příjmení po mém příteli a přítel byl zapsán do robného listu jako jeho otec? Co je k tomu potřeba udělat? Lze to provést dříve než budeme manželé, dokud je syn ještě malý?
Děkuji za odpověď.

Odpověď již máte tady
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Lampárna (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron