Platím dluhy po manželovi

Nemáte otázku, ale chcete se podělit o své zkušenosti s rodinným právem nebo si jen tak postěžovat? Od toho je Lampárna.
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu. Na otázky, které nesouvisí s tématem nebo na které již bylo odpovězeno, nebude odpovídáno. Stejně tak neočekávejte rady jak postupovat v konkrétních kauzách, k tomu jsou advokáti, zdejší fórum má být obecné, aby mohlo být poučením pro širší řady.

Pokud budete chtít položit otázku, najděte si téma, ke kterému se otázka nejlépe hodí. Otázku můžete položit po kliknutí na tlačítko "Odpovědět" ve vybraném tématu. Nové téma zakládejte jen v případě, že vaše otázka se skutečně do žádného tématu nehodí.

Platím dluhy po manželovi

Příspěvekod hana.ecerova v čtv 05. led 2012 19:08:05

Mám docela velký problém. Před třemi lety jsem se rozvedla s manželem. Žil bohémským životem, samá milenka, výplatu rozfofroval jak to jen šlo. Pár let jsem to vydržela, ale když si manžel milenky vodil i domů a parfém jsem pak cítila z postele, tak jsem se rozvedla. Vše by bylo v pořádku, kdyby manžel po třech letech nespáchal sebevraždu. Byla jsem docela v šoku z jeho sebevraždy. Přece jen k němu i přes ty milenky nějaké city zůstaly. Problém je ten, že si napůjčoval strašně moc peněz a to po kamarádech. Od každého ze tří kamarádů si půjčil 200 tisíc, takže dohromady 600 tisíc. Nevím teda, zda si ty dluhy vzal ještě za doby, kdy jsme byly spolu či nikoliv, ale přišlo mi od soudu, že já budu muset vrátit 600 tisíc všem těm třem jeho kamarádům. Jelikož dělám na informačním středisku v jednom městě, umím jazyk a mám vyšší odbornou školu, tak beru 16 500 Kč čistého. Mám ale tři děti, o které se starám sama, ještě platím nájem 9000 Kč měsíčně v bytovce 2+1, takže po všech poplatcích mi zbyde cca 1500 Kč měsíčně pro svoji potřebu. Soud mi uložil, že z výplaty se mi bude strhávat 3x 300 Kč měsíčně, tj. 900 Kč, které poputují kamarádům manžela. Těch 900 z Kč z výplaty samozřejmě posílám už rok, ale nedokážu si představit, že to budu posílat do konce života a stejně nikdy všechny dluhy manžela nesplatím. Přemýšlela jsem, že bych si vzala půjčku a rychle udělala nějakou soukromou vysokou školu (na státní je těžké se dostat, přijímačky bych asi už nezvládla a hlavně státní nejsou jen o víkendy, ale o všední dny, což nemůžu) a začala pracovat na nějakém lukrativnějším místě. Kdybych brala kolem 25 000 Kč, tak bych mohla posílat více peněz a možná bych ty dluhy splatila, ale nevím jestli je to dobrý nápad. Nebo bych zatajila, že beru víc peněz a stále bych posílala těch 3x 300 Kč a zbytek peněz dala dětem. Protože si nedokážu představit jak bych dětem koupila něco hezkého, šetřila jim na studia nebo na zdraví, spořila jim stavební spoření apod., když sama pořádně nevyjdu. Najít si bohatého pána, když mám tři děti, tak to asi nenajdu. A který chlap by dotoval dluhy seznulého manžela? Nevím jak z této situace ven. Kamarádka je např. prodavačka, bere 9200 Kč čistého. Nedokážu si představit, kolik by platila ona? Má dvě děti, tak má také výdaje. To by posílala 3x 100 Kč nebo kolik? Poradíte mi někdo jak z této situace ven? Děkuji
hana.ecerova
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 05. led 2012 19:07:05


Re: Platím dluhy po manželovi

Příspěvekod Poradce v čtv 05. led 2012 19:33:12

hana.ecerova píše:Mám docela velký problém. Před třemi lety jsem se rozvedla s manželem. Žil bohémským životem, samá milenka, výplatu rozfofroval jak to jen šlo. Pár let jsem to vydržela, ale když si manžel milenky vodil i domů a parfém jsem pak cítila z postele, tak jsem se rozvedla. Vše by bylo v pořádku, kdyby manžel po třech letech nespáchal sebevraždu. Byla jsem docela v šoku z jeho sebevraždy. Přece jen k němu i přes ty milenky nějaké city zůstaly. Problém je ten, že si napůjčoval strašně moc peněz a to po kamarádech. Od každého ze tří kamarádů si půjčil 200 tisíc, takže dohromady 600 tisíc. Nevím teda, zda si ty dluhy vzal ještě za doby, kdy jsme byly spolu či nikoliv, ale přišlo mi od soudu, že já budu muset vrátit 600 tisíc všem těm třem jeho kamarádům. Jelikož dělám na informačním středisku v jednom městě, umím jazyk a mám vyšší odbornou školu, tak beru 16 500 Kč čistého. Mám ale tři děti, o které se starám sama, ještě platím nájem 9000 Kč měsíčně v bytovce 2+1, takže po všech poplatcích mi zbyde cca 1500 Kč měsíčně pro svoji potřebu. Soud mi uložil, že z výplaty se mi bude strhávat 3x 300 Kč měsíčně, tj. 900 Kč, které poputují kamarádům manžela. Těch 900 z Kč z výplaty samozřejmě posílám už rok, ale nedokážu si představit, že to budu posílat do konce života a stejně nikdy všechny dluhy manžela nesplatím. Přemýšlela jsem, že bych si vzala půjčku a rychle udělala nějakou soukromou vysokou školu (na státní je těžké se dostat, přijímačky bych asi už nezvládla a hlavně státní nejsou jen o víkendy, ale o všední dny, což nemůžu) a začala pracovat na nějakém lukrativnějším místě. Kdybych brala kolem 25 000 Kč, tak bych mohla posílat více peněz a možná bych ty dluhy splatila, ale nevím jestli je to dobrý nápad. Nebo bych zatajila, že beru víc peněz a stále bych posílala těch 3x 300 Kč a zbytek peněz dala dětem. Protože si nedokážu představit jak bych dětem koupila něco hezkého, šetřila jim na studia nebo na zdraví, spořila jim stavební spoření apod., když sama pořádně nevyjdu. Najít si bohatého pána, když mám tři děti, tak to asi nenajdu. A který chlap by dotoval dluhy seznulého manžela? Nevím jak z této situace ven. Kamarádka je např. prodavačka, bere 9200 Kč čistého. Nedokážu si představit, kolik by platila ona? Má dvě děti, tak má také výdaje. To by posílala 3x 100 Kč nebo kolik? Poradíte mi někdo jak z této situace ven? Děkuji

To, co popisujete, je smutné, ale bohužel to už není otázka, kterou bychom řešili tady, tedy otázka právní. Je to spíš o tom, jak se s tím vypořádáte, jak si zařídíte život. Pokud se domníváte, že byste platit neměla, zajděte za advokátem (ano, vím, že za to se platí), ale předpokládám, že když o věci rozhodl soud, tak už je otázka vaší povinnosti dluh zaplatit vyřešena. Mrzí mne, že vám nedám nějakou radu, ale tady nejsme od toho, abychom napomáhali nějak obcházet soudní rozhodnutí.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Lampárna (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron