Příslušnost soudu

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Příslušnost soudu

Příspěvekod Vladimír v čtv 29. lis 2012 9:33:21

Dobrý den!
Přišlo mně vyrozumění od soudu z Břeclavi,že má být proveden důkaz ve věci péče o dceru.Věc se má tak,že se zde zdržuje moje bývalá žena,která jí chce do péče.Trvalé bydliště tam ale nemá.Veškerá soudní řízení probíhala u příslušného soudu dle trv.bydliště a mě by zajímalo,zdali je možné aby důkaz byl prováděn u jiného soudu.Dcera tam v současné době nebydlí a dopravovat jí tam by bylo finančně nákladné.Nevím proč důkaz nemůže být proveden v místě,kde se dcera zdržuje.
Děkuji za odpověď
Vladimír
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. lis 2012 7:57:06


Re: Příslušnost soudu

Příspěvekod Poradce v čtv 29. lis 2012 13:39:37

Vladimír píše:Dobrý den!
Přišlo mně vyrozumění od soudu z Břeclavi,že má být proveden důkaz ve věci péče o dceru.Věc se má tak,že se zde zdržuje moje bývalá žena,která jí chce do péče.Trvalé bydliště tam ale nemá.Veškerá soudní řízení probíhala u příslušného soudu dle trv.bydliště a mě by zajímalo,zdali je možné aby důkaz byl prováděn u jiného soudu.Dcera tam v současné době nebydlí a dopravovat jí tam by bylo finančně nákladné.Nevím proč důkaz nemůže být proveden v místě,kde se dcera zdržuje.
Děkuji za odpověď

Nepíšete, o jaký důkaz se jedná. Jestliže ale v obvodu toho soudu bydlí matka dítěte, bude tam pravděpodobně na žádost příslušného soudu proveden pouze její výslech. Protokol pak bude poslán příslušnému soudu a ten pak také bude rozhodovat. Vy jako další účastník řízení máte právo být tomuto výslechu přítomen, proto jste byl o tom informován. Jednání samotné pak ale proběhne u příslušného soudu.
Z vašeho dotazu nevyplývá, jaký má být důkaz proveden, ale píšete o tom, že byste měl dceru k tomuto soudu dopravovat. Pokud by tedy měl tím důkazem být výslech dcery, která žije v obvodu soudu příslušného, informujte o tom soud, je skutečně nesmysl, aby jezdila někam jinam.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron