Nárok na sirotčí důchod -přerušení studia ze zdravotních d.

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Nárok na sirotčí důchod -přerušení studia ze zdravotních d.

Příspěvekod Tereza D. v úte 28. srp 2012 18:02:47

Dobrý den,

studuji vysokou školu a nynní potřebuji z vážných doložených zdravotních důvodů přerušit vzdělávání na zákonnou lhůtu 1-2 let.
Zaniká mi tímto nárok na sirotčí důchod? (mé matce nárok na vdovecký důchod)
V této době formálně i fyzicky nemohu být "zabezpečená" a prostá sociálně-právní logika ve mně budí dojem, že by pro takové situace měla být uvedena výjimka.

Velmi děkuji za případné rady.

Tereza, 24
Tereza D.
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 28. srp 2012 17:50:41


Re: Nárok na sirotčí důchod -přerušení studia ze zdravotních

Příspěvekod Poradce v úte 28. srp 2012 18:57:38

Tereza D. píše:Dobrý den,

studuji vysokou školu a nynní potřebuji z vážných doložených zdravotních důvodů přerušit vzdělávání na zákonnou lhůtu 1-2 let.
Zaniká mi tímto nárok na sirotčí důchod? (mé matce nárok na vdovecký důchod)
V této době formálně i fyzicky nemohu být "zabezpečená" a prostá sociálně-právní logika ve mně budí dojem, že by pro takové situace měla být uvedena výjimka.

Velmi děkuji za případné rady.

Tereza, 24

Otázky spojené s vyplácením důchodu (jakéhokoliv) nijak nesouvisí s rodinným právem. To je otázka práva sociálního zabezpečení a jako na takovou vám neumím odpovědět, protože to zkrátka není můj obor.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron