příjmení dítěte

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

příjmení dítěte

Příspěvekod reno v pon 23. srp 2010 2:20:10



Dobrý den

Budu se svou přítelkyní brát, má 4 letého syna, který má příjmení po ní. Domluvily jsme se už na mém příjmení. Otázkou je jestli musí biologický otec souhlasit se změnou příjmení dítěte na moje, nebo ne. Maželé nebyly. Popřípadě kdyby to šlo jen soudní cestou, bude brát soud na to nějaký zřetel, když plánujeme druhé dítě, ať každé dítě nemá jiné příjmení?
Předpokládám, že otec bude dělat problémy.

Otec platí výživné, ale vídá se s dítětem teprve 2 měsíce.
Děkuji
reno
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23. srp 2010 2:08:44


Re: příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v pon 23. srp 2010 9:47:27

reno píše:Dobrý den

Budu se svou přítelkyní brát, má 4 letého syna, který má příjmení po ní. Domluvily jsme se už na mém příjmení. Otázkou je jestli musí biologický otec souhlasit se změnou příjmení dítěte na moje, nebo ne. Maželé nebyly. Popřípadě kdyby to šlo jen soudní cestou, bude brát soud na to nějaký zřetel, když plánujeme druhé dítě, ať každé dítě nemá jiné příjmení?
Předpokládám, že otec bude dělat problémy.

Otec platí výživné, ale vídá se s dítětem teprve 2 měsíce.
Děkuji



Se změnou příjmení v každém případě musí souhlasit oba rodiče dítěte. Pokud jeden z nich nesouhlasí (a nelze to tedy vyřešit před matrikou), může se druhý z rodičů domáhat souhlasu u soudu. Jestliže ale soud neshledá, že to je opravdu v zájmu dítěte (což v daném případě určitě není - je spousta dětí, které mají odlišná příjmení od svých rodičů a sourozenců), tak soud návrh zamítne. Snad by mohlo být vyhověno jen v případě, kdy rodič neprojevuje o dítě vůbec žádný zájem, ale pokud otec platí výživné, tak zájem projevuje.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod zajdulik v stř 15. zář 2010 21:09:12

Dobrý večer ,potřebuji poradit : jsem stále ještě vdaná vše se zkomplikovalo kvůli poření otcovství.Mám roční dítě s jiným mužem. S manželem mám dvě děti.Vím ,že až se potvrdí že dítě není manžela bude požadovat aby dítě neslo přijmeni bud po pravém otci nebo příjmení moje ,které jsem měla zasvobodna. Jenže já bych chtěla už kvůli starším dětem aby mělo přijmeni stejné jako oni.podotýkám ,že manžel podepsal na matrice souhlas se jménem a přijmením ,které ma doted i když věděl že to není jeho syn.Jaká je pravděpodobnost že uspěji u soudu a přijmení mu zůstane pořád stejné??Nebo uspěje on a to přijmení budu muset změnit??Děkuji za odpověd Zuzana
zajdulik
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15. zář 2010 19:46:57

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v stř 15. zář 2010 21:22:31

zajdulik píše:Dobrý večer ,potřebuji poradit : jsem stále ještě vdaná vše se zkomplikovalo kvůli poření otcovství.Mám roční dítě s jiným mužem. S manželem mám dvě děti.Vím ,že až se potvrdí že dítě není manžela bude požadovat aby dítě neslo přijmeni bud po pravém otci nebo příjmení moje ,které jsem měla zasvobodna. Jenže já bych chtěla už kvůli starším dětem aby mělo přijmeni stejné jako oni.podotýkám ,že manžel podepsal na matrice souhlas se jménem a přijmením ,které ma doted i když věděl že to není jeho syn.Jaká je pravděpodobnost že uspěji u soudu a přijmení mu zůstane pořád stejné??Nebo uspěje on a to přijmení budu muset změnit??Děkuji za odpověd Zuzana



To si opravdu netroufám odhadnout
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod Blanka24 v pát 17. zář 2010 16:16:04

Dobry den, jak je to s moznosti dvojiho prijmeni ditete v pripade, ze otec je Spanel? Nejsme manzele, tudiz ja mam sve rodne prijmeni, on dle spanelskych zvyklosti dve prijmeni (po otci a po matce). V budoucnu chceme zit ve Spanelsku. Cetla jsem, ze i pokud ma jeden z rodicu dvoji prijmeni, dite dostava jen jedno z nich dle vyberu rodicu. Existuje vyjimka pro pripady jako je nas? Predem dekuji za radu.
Blanka24
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 17. zář 2010 16:09:59

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v ned 19. zář 2010 8:50:24

Blanka24 píše:Dobry den, jak je to s moznosti dvojiho prijmeni ditete v pripade, ze otec je Spanel? Nejsme manzele, tudiz ja mam sve rodne prijmeni, on dle spanelskych zvyklosti dve prijmeni (po otci a po matce). V budoucnu chceme zit ve Spanelsku. Cetla jsem, ze i pokud ma jeden z rodicu dvoji prijmeni, dite dostava jen jedno z nich dle vyberu rodicu. Existuje vyjimka pro pripady jako je nas? Predem dekuji za radu.

Na tuto otázku si netroufnu fundovaně odpovědět, nejlépe vám poradí na matrice, tam jsou k tomu školení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

změna příjmení dítěte

Příspěvekod Efka v čtv 28. říj 2010 22:33:40

Dobrý den narodila se mě dcerka kterou mam s přítelem a je samozdřejmě uvedeny v rodnem listě dcery jako otec.Došli jsme si na matriku pro rodny list naši dcery a dala jsem ji mé příjmení i muj přítel to schvalil i když moc nerad a do ted me to moc mrzi a trápi.Tak jsme tam zašli znova se všema potřebnýma papirama stim,že ji chci dát přijmení po přítelovi a nastal zlom v tom,ze jsem musela napsat do toho papiru hodne duležitej duvod proč chci zmenu příjmeni.Samozdřejmě mě nic nenapadlo protože je to moje vina že jsem si trvala na mém příjmeni.Nevím co tam mám napsat aby to schvalily.Zaplatim 1000kč a stejne to ani nemusi vyjit a mé přijmení ji zustane.Nechci to řešit svatbou.Děkuji za odpověd
Efka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. říj 2010 22:07:00

Re: změna příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v pát 29. říj 2010 8:43:29

Efka píše:Dobrý den narodila se mě dcerka kterou mam s přítelem a je samozdřejmě uvedeny v rodnem listě dcery jako otec.Došli jsme si na matriku pro rodny list naši dcery a dala jsem ji mé příjmení i muj přítel to schvalil i když moc nerad a do ted me to moc mrzi a trápi.Tak jsme tam zašli znova se všema potřebnýma papirama stim,že ji chci dát přijmení po přítelovi a nastal zlom v tom,ze jsem musela napsat do toho papiru hodne duležitej duvod proč chci zmenu příjmeni.Samozdřejmě mě nic nenapadlo protože je to moje vina že jsem si trvala na mém příjmeni.Nevím co tam mám napsat aby to schvalily.Zaplatim 1000kč a stejne to ani nemusi vyjit a mé přijmení ji zustane.Nechci to řešit svatbou.Děkuji za odpověd

Já vám tady mohu poradit jen to, abyste tam napsali pravdu. Jestli chcete nějaké triky, tak to si budete muset dojít za advokátem. Pokud vám matrika odmítne změnu příjmení zapsat, můžete se obrátit na soud, ale jestli vám vyhoví to nevím. Změna příjmení je podstatný zásah do osobnostních práv dítěte a vše bylo třeba si rozmyslet dříve, než jste se ke konkrétnímu příjmení rozhodli. Svatba by byla řešením, pokud byste při svatbě přijala příjmení svého druha, zvýšilo by to pravděpodobnost, že vaší žádosti o změnu příjmení dítěte bude vyhověno, aby dítě mělo shodné příjmení s oběma rodiči.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod bobo.petra v úte 04. led 2011 15:36:50

dobry den chtěla bych se zeptat,mam čtyř leteho syna u ktereho bych chtěla změnit příjmení,jmenuje se po svem otci,ktereho už tři roky neviděl,a ani ho nezna,,otec nema jakykoliv zajem o syna,neplati ani vyživne,,mam nějakou šanci o změnu přijmeni,nebo potřebuji souhlas otce??děkuji Fleckova
bobo.petra
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 04. led 2011 15:18:47

Re: příjmení dítěte

Příspěvekod Poradce v úte 04. led 2011 18:54:24

bobo.petra píše:dobry den chtěla bych se zeptat,mam čtyř leteho syna u ktereho bych chtěla změnit příjmení,jmenuje se po svem otci,ktereho už tři roky neviděl,a ani ho nezna,,otec nema jakykoliv zajem o syna,neplati ani vyživne,,mam nějakou šanci o změnu přijmeni,nebo potřebuji souhlas otce??děkuji Fleckova

Souhlas otce potřebujete, pokud ho nedá, můžete se obrátit na soud, aby rozhodl on. V takovém případě doporučuji obrátit se alespoň se žádostí o sepsání návrhu na advokáta, není to běžná záležitost.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron