Omluva ze soudního jednání

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod misula1980 v sob 17. led 2009 14:05:45

Dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám omluvit svou nepřítomnost u soudu pokud mám zdravotní obtíže? Stačí potvrzení od lékaře? Moc děkuji
misula1980
 


Re: Soud

Příspěvekod Poradce v ned 18. led 2009 19:12:53

misula1980 píše:Dobrý den chtěla bych se zeptat jak mám omluvit svou nepřítomnost u soudu pokud mám zdravotní obtíže? Stačí potvrzení od lékaře? Moc děkuji

Napište soudu dopis (nezapomeňte uvést spisovou značku), vysvětlete tam své problémy a přiložte lékařské potvrzení. Možná bych doporučoval ještě konkrétnímu soudci zavolat a domluvit se s ním, záleží zda a k čemu vás soudce potřebuje, podle toho navrhne i řešení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod donátová v pon 02. úno 2009 19:37:12

dobry den chtěla bych se zeptat jak mám omluvit svou nepřítomnost u soudu, pokud nechci v dané věci svědčit. děkuji za odpověď
donátová
 

Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod Poradce v pon 02. úno 2009 20:24:54

donátová píše:dobry den chtěla bych se zeptat jak mám omluvit svou nepřítomnost u soudu, pokud nechci v dané věci svědčit. děkuji za odpověď

To, jestli svědčit chcete nebo ne, není rozhodující. Podat svědectví je v zásadě povinné, k soudu se dostavit musíte. Soud vás k tomu může donutit pořádkovými pokutami ve výši až 50.000,- Kč
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

rozhodne soud v nepřítomnosti?

Příspěvekod marcelapolak v stř 20. kvě 2009 19:39:29

Dobrý den, žádám o radu: je možné rozvést manželství bez přítomnosti manžela/ třeba z důvodu nemoci/ , pokud je podepsán souhlas manžela s rozvodem a majetkové vyrovnání? Podpisy jsou úředně ověřeny a originály podány na soud spolu s žádostí o rozvod. Datum soudního jednání je stanoveno. Obávám se, že se nechá uznat práce neschopným a tím se pokusí rozvod protáhnout .O dítěti je rozhodnuto. Může se v tomto případě ještě odvolávat , když se vším souhlasil a vše podepsal? Děkuji M.
marcelapolak
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 20. kvě 2009 19:11:56

Re: rozhodne soud v nepřítomnosti?

Příspěvekod Poradce v stř 20. kvě 2009 20:15:49

marcelapolak píše:Dobrý den, žádám o radu: je možné rozvést manželství bez přítomnosti manžela/ třeba z důvodu nemoci/ , pokud je podepsán souhlas manžela s rozvodem a majetkové vyrovnání? Podpisy jsou úředně ověřeny a originály podány na soud spolu s žádostí o rozvod. Datum soudního jednání je stanoveno. Obávám se, že se nechá uznat práce neschopným a tím se pokusí rozvod protáhnout .O dítěti je rozhodnuto. Může se v tomto případě ještě odvolávat , když se vším souhlasil a vše podepsal? Děkuji M.

Jednání u soudu může proběhnout i v nepřítomnosti účastníka řízení. Pouze pokud by měl skutečný vážný důvod, proč se jednání nemůže účastnit, tak může soud požádat o odročení.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PŘEDVOLÁNÍ K SOUDU

Příspěvekod kordulka026 v ned 24. led 2010 11:57:54

DOBRÝ DEN, DNES MI PŘIŠLO PŘEDVOLÁNÍ JAKO ÚČASTNÍKA ŘÍZENÍ K VÝSLECHU. BOHUŽEL TAM NENÍ UVEDENÝ PARAGRAF, DŮVOD, PROSTĚ NIC. O CO SE MŮŽE JEDNAT? NEMĚLO BY TO TAM BÝT VŽDY UVEDENO?
kordulka026
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 24. led 2010 11:46:50

Re: PŘEDVOLÁNÍ K SOUDU

Příspěvekod Poradce v ned 24. led 2010 17:13:48

kordulka026 píše:DOBRÝ DEN, DNES MI PŘIŠLO PŘEDVOLÁNÍ JAKO ÚČASTNÍKA ŘÍZENÍ K VÝSLECHU. BOHUŽEL TAM NENÍ UVEDENÝ PARAGRAF, DŮVOD, PROSTĚ NIC. O CO SE MŮŽE JEDNAT? NEMĚLO BY TO TAM BÝT VŽDY UVEDENO?

Mělo. Zkuste si zavolat na soud, ať vám to vysvětlí. Jestliže jste volána jako účastní k řízení, nikoliv jako svědek, máte samozřejmě právo vědět, o co jde, abyste se mohla připravit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předvolání k soudu na Slovensko

Příspěvekod Luigi v ned 14. bře 2010 8:09:52

Dobrý den, dostal jsem předvolání k soudu na Slovensko. V soudním sporu jsem v postavení žalovaného (výživné). Musím se na předvolání slovenského soudu dostavit??? Nemohl by si slovenský soud vyžádat můj výslech cestou právní pomoci u místně příslušného soudu dle mého bydliště???? K slovenskému soudu to mám přes 500 Km.
Děkuji
Luigi
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. bře 2010 7:59:44

Re: Předvolání k soudu na Slovensko

Příspěvekod Poradce v ned 14. bře 2010 11:24:07

Luigi píše:Dobrý den, dostal jsem předvolání k soudu na Slovensko. V soudním sporu jsem v postavení žalovaného (výživné). Musím se na předvolání slovenského soudu dostavit??? Nemohl by si slovenský soud vyžádat můj výslech cestou právní pomoci u místně příslušného soudu dle mého bydliště???? K slovenskému soudu to mám přes 500 Km.
Děkuji

Napište tamnímu soudu dopis a požádejte o výslech zdejším okresním soudem v místě vašeho bydliště. Je to poměrně běžná situace,že účastníci jsou vyslýcháni dožádaným soudem, nicméně může se stát, že slovenský soudce bude na vaší účasti trvat, ale píše počítám s tím, že vaší žádosti vyhoví.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron