Omluva ze soudního jednání

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod packa v pon 16. srp 2010 21:57:49

Takže pokud potřebuju posunout soudní jednání ohledně alimentů z důvodu toho že jsem na brigádě (sbírání chmele) a nemohu přijet a navíc nestihnu zařídit potvrzení o tom že jsem stále studentkou VŠ, tak stačí pouze dopis soudu s důvody proč se nemohu dostavit?

packa
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 16. srp 2010 21:03:10


Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod Poradce v sob 21. srp 2010 19:23:43

packa píše:Takže pokud potřebuju posunout soudní jednání ohledně alimentů z důvodu toho že jsem na brigádě (sbírání chmele) a nemohu přijet a navíc nestihnu zařídit potvrzení o tom že jsem stále studentkou VŠ, tak stačí pouze dopis soudu s důvody proč se nemohu dostavit?

Napište dopis, ale raději také zavolejte přímo soudci, zda bude ochoten takovou omluvu akceptovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod petula.l v úte 07. zář 2010 18:31:11

Dobrý den,

je možné se omluvit ze soudního jednání, pokud zde vystupuji jako třetí nezávislá osoba (psycholog)? Byla jsem do procesu vtažena tak trochu "omylem" (zpráva z klinicko-psychologického vyšetření byla použita u soudu, ačkoli nebyla k tomuto účelu určena) a termín soudního líčení je v době, kdy jsem na týdenním školení na druhém konci republiky (takže je zde pro mě nejen zátěž časová a finanční z hlediska dopravy, ale i z hlediska narušení kontinuity vzdělávání). Postačí omluva písemnou formou, nebo se mám domluvit přímo se soudcem s tím, že jsem ochotna k líčení přijet v jiný termín?
Děkuji za odpověď.

petula.l
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07. zář 2010 8:58:07

Re: Omluva ze soudního jednání

Příspěvekod Poradce v úte 07. zář 2010 18:44:38

petula.l píše:Dobrý den,

je možné se omluvit ze soudního jednání, pokud zde vystupuji jako třetí nezávislá osoba (psycholog)? Byla jsem do procesu vtažena tak trochu "omylem" (zpráva z klinicko-psychologického vyšetření byla použita u soudu, ačkoli nebyla k tomuto účelu určena) a termín soudního líčení je v době, kdy jsem na týdenním školení na druhém konci republiky (takže je zde pro mě nejen zátěž časová a finanční z hlediska dopravy, ale i z hlediska narušení kontinuity vzdělávání). Postačí omluva písemnou formou, nebo se mám domluvit přímo se soudcem s tím, že jsem ochotna k líčení přijet v jiný termín?
Děkuji za odpověď.



Písemná omluva se zdůvodněním by měla stačit, ale když zavoláte přímo soudci, nic tím nezkazíte
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

predvolani do CZ

Příspěvekod Cexa v stř 13. úno 2013 10:09:01

Trvale ziji v Bulharsku a mam ceske obcanstvi. jsem predvolan k soudu ohledne zvyseni vyzivneho. Veskere doklady ktere soud pozaduje predlozim postou ci datovou schrankou. Nemam duvod jezdit do Cech. Mohu navrhnout soudu aby rozhodl v me nepritomnosti?
Cexa
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. úno 2013 9:58:50

Re: predvolani do CZ

Příspěvekod Poradce v stř 13. úno 2013 10:42:32

Cexa píše:Trvale ziji v Bulharsku a mam ceske obcanstvi. jsem predvolan k soudu ohledne zvyseni vyzivneho. Veskere doklady ktere soud pozaduje predlozim postou ci datovou schrankou. Nemam duvod jezdit do Cech. Mohu navrhnout soudu aby rozhodl v me nepritomnosti?

Můžete, bude ale záležet na soudu, zda váš návrh bude akceptovat. Doporučuji zavolat konkrétnímu soudci a domluvit se s ním.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

§ 131 o.s.r.

Příspěvekod Cexa v stř 13. úno 2013 13:20:49

Jeste jeden dotaz prosim. V mem predvolani je napsano, cituji: ".... budete vyslechnut jako ucastnik rizeni (§ 131 o.s.r.). " konec citace. Hledam tento paragraf a nemuzu najit jeho zneni, muzete me nasmerovat kde presne najdu plne zneni?
Cexa
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 13. úno 2013 9:58:50

Re: § 131 o.s.r.

Příspěvekod Poradce v stř 13. úno 2013 13:31:50

Cexa píše:Jeste jeden dotaz prosim. V mem predvolani je napsano, cituji: ".... budete vyslechnut jako ucastnik rizeni (§ 131 o.s.r.). " konec citace. Hledam tento paragraf a nemuzu najit jeho zneni, muzete me nasmerovat kde presne najdu plne zneni?

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1963-99#p131
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron