Popření otcovství

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Popření otcovství

Příspěvekod kadlcek v čtv 19. dub 2012 9:48:12

Dobrý den,
mám na vás prosbu o hledně popření otcovství. S bývalou manželkou jsem se rozvedl a jí se v ochranné lhůtě po rozvodu narodil syn s novým přítelem. Klukovi už je přes rok, já jsem se o něm dozvěděl teď před měsícem - s bývalou se nestýkám, i když spolu máme děti (děti vidím jednou za rok) a zjistil jsem, že jsem zapsaný v rodném listě jeho. Můžete mi poradit, zda je možné podat na bývalou manželku žalobu o popření otcovství, i když klukovi je přes rok, ale já to vím teprve měsíc. A jaké jsou náležitosti takové žaloby, kam se podává a popřípadě nějaký vzor žaloby.
Děkuji
kadlcek
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. dub 2012 9:39:23


Re: Popření otcovství

Příspěvekod kadlcek v čtv 19. dub 2012 9:48:16

Dobrý den,
mám na vás prosbu o hledně popření otcovství. S bývalou manželkou jsem se rozvedl a jí se v ochranné lhůtě po rozvodu narodil syn s novým přítelem. Klukovi už je přes rok, já jsem se o něm dozvěděl teď před měsícem - s bývalou se nestýkám, i když spolu máme děti (děti vidím jednou za rok) a zjistil jsem, že jsem zapsaný v rodném listě jeho. Můžete mi poradit, zda je možné podat na bývalou manželku žalobu o popření otcovství, i když klukovi je přes rok, ale já to vím teprve měsíc. A jaké jsou náležitosti takové žaloby, kam se podává a popřípadě nějaký vzor žaloby.
Děkuji
kadlcek
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 19. dub 2012 9:39:23

Re: Popření otcovství

Příspěvekod Poradce v čtv 19. dub 2012 10:45:36

kadlcek píše:Dobrý den,
mám na vás prosbu o hledně popření otcovství. S bývalou manželkou jsem se rozvedl a jí se v ochranné lhůtě po rozvodu narodil syn s novým přítelem. Klukovi už je přes rok, já jsem se o něm dozvěděl teď před měsícem - s bývalou se nestýkám, i když spolu máme děti (děti vidím jednou za rok) a zjistil jsem, že jsem zapsaný v rodném listě jeho. Můžete mi poradit, zda je možné podat na bývalou manželku žalobu o popření otcovství, i když klukovi je přes rok, ale já to vím teprve měsíc. A jaké jsou náležitosti takové žaloby, kam se podává a popřípadě nějaký vzor žaloby.
Děkuji


Ano, žalobu na popření otcovství můžete podat do šesti měsíců o tom, kdy jste se dozvěděl o narození dítěte, nejpozději ale do tří let věku dítěte. Máte tedy ještě 5 měsíců na podání žaloby. Žaloba se podává proti matce i dítěti. Doporučuji ale obrátit se na advokáta, a to alespoň pro sepsání žaloby. Není to úplně jednoduché a advokát může zabránit problémům, které by vám v řízení mohly vzniknout neznalostí zákonů a procesních postupů.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Popření otcovství

Příspěvekod nordmedia v ned 13. kvě 2012 14:21:29

Mám tento problém,se svou bývalou jsem se seznámil když byla v osmém mesíci, a následovně jsem se nechal zapsat do rodného listu jako otec (ne adopce). Jak to bývá i přes sliby že pokud se rozejdeme nebude po mně nic chtít , došlo po dvouch letech k našemu rozchodu a jelikož v současné době pracuji v anglii paní se rozhodla že bude chtít platit alimenty. Jakou mám šanci zrušit otcovství?
nordmedia
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 13. kvě 2012 13:53:23

Re: Popření otcovství

Příspěvekod Poradce v ned 13. kvě 2012 18:06:58

nordmedia píše:Mám tento problém,se svou bývalou jsem se seznámil když byla v osmém mesíci, a následovně jsem se nechal zapsat do rodného listu jako otec (ne adopce). Jak to bývá i přes sliby že pokud se rozejdeme nebude po mně nic chtít , došlo po dvouch letech k našemu rozchodu a jelikož v současné době pracuji v anglii paní se rozhodla že bude chtít platit alimenty. Jakou mám šanci zrušit otcovství?

Lhůta pro popření otcovství vám již uplynula, musel byste tedy přesvědčit nejvyššího státního zástupce, aby za vás podal žalobu na popření otcovství. Vzhledem k tomu, že jste ale věděl, do čeho jdete, tak je pravděpodobnost úspěchu minimální. Ona by asi byla minimální i jinak, v podobných případech lze popřít otcovství, jen, je-li to v zájmu dítěte, což asi nebude. Když si na sebe "necháte napsat" cizí dítě, děláte to vždy s vědomím, že se o to dítě budete muset do jeho dospělosti starat nebo na něj alespoň platit výživné. Takové dítě pak po vás dokonce jednou bude dědit. Podobný krok je tedy třeba vždy si pořádně rozmyslet.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Otcovství

Příspěvekod ks@martinstransky.cz v pon 25. úno 2013 16:16:41

Dobrý den, narodil se mi syn za společného manželství, jsem tudíž jeho zákonným otcem. Vzápětí jsem se ale rozvedl právě kvůli podezření, že syn není můj. Když mu bylo ale 18 sdělila mu jeho matka, že jeho biologickým otcem je někdo jiný. Jak se můžu "vyvázat" z otcovství dítěte, které není moje a jeho matka to nijak netají a jeho biologický otec už to také ví? Proces určení otcovství nebyl uskutečněný. Lze učinit nějaké opatření bez soudu a bez určení otcovství, jen na základě např. místopřísežného prohlášení matky o biologickém otci dítěte? Děkuji za odpověď.
ks@martinstransky.cz
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 25. úno 2013 16:01:35

Re: Otcovství

Příspěvekod Poradce v sob 02. bře 2013 18:45:23

ks@martinstransky.cz píše:Dobrý den, narodil se mi syn za společného manželství, jsem tudíž jeho zákonným otcem. Vzápětí jsem se ale rozvedl právě kvůli podezření, že syn není můj. Když mu bylo ale 18 sdělila mu jeho matka, že jeho biologickým otcem je někdo jiný. Jak se můžu "vyvázat" z otcovství dítěte, které není moje a jeho matka to nijak netají a jeho biologický otec už to také ví? Proces určení otcovství nebyl uskutečněný. Lze učinit nějaké opatření bez soudu a bez určení otcovství, jen na základě např. místopřísežného prohlášení matky o biologickém otci dítěte? Děkuji za odpověď.

Bez soudu to nepůjde a pravděpodobně to nepůjde vůbec. U soudu by sice mohlo být vaše otcovství popřeno, musel by ale žalobu na popření otcovství podat nejvyšší státní zástupce. Zkuste se tedy obrátit na nejvyšší státní zastupitelství. Doporučuji ale udělat to prostřednictvím advokáta. Navíc, nejvyšší státní zástupce není povinen žalobu podat. Není sice vyloučeno, že k tomu dojde, ale u dospělých dětí to nebývá moc obvyklé.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Popření otcovství

Příspěvekod josef.dwornik v ned 14. dub 2013 17:37:44

Syn po rozvodu plati na dceru,ktere je jiz 18 let a studuje dale VS.Stale je vsak v domeni ,ze dite neni jeho.Ma jeste moznost jakymkoliv zpusobem poprit otcovstvi?Dekuji J.D.
josef.dwornik
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. dub 2013 17:09:01

Re: Popření otcovství

Příspěvekod Poradce v ned 14. dub 2013 17:48:40

josef.dwornik píše:Syn po rozvodu plati na dceru,ktere je jiz 18 let a studuje dale VS.Stale je vsak v domeni ,ze dite neni jeho.Ma jeste moznost jakymkoliv zpusobem poprit otcovstvi?Dekuji J.D.

Musel by přesvědčit nejvyššího státního zástupce, aby podal u soudu návrh na popření otcovství. Pochybuji ale, že se mu to podaří. Jiná možnost není, vše je již uvedeno v předchozích příspěvcích nebo v našem článku o popření otcovství
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron