Určení otcovství

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

určení otcovství

Příspěvekod Alena v čtv 07. dub 2011 15:24:23

Dobrý den,mám dítě a do rodného listu jsem otce nepsala.On teď začal dělat problémy že si nechá udělat testy otcovství,chtěla bych se zeptat jak asi dlouho trvá tento proces?Píše mi urážlivé a sprosté sms nejen o mě ale i o mé rodině,dá se podat nějaké oznámení?

Alena
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. bře 2011 14:15:03


Re: určení otcovství

Příspěvekod Poradce v čtv 07. dub 2011 16:49:23

Alena píše:Dobrý den,mám dítě a do rodného listu jsem otce nepsala.On teď začal dělat problémy že si nechá udělat testy otcovství,chtěla bych se zeptat jak asi dlouho trvá tento proces?Píše mi urážlivé a sprosté sms nejen o mě ale i o mé rodině,dá se podat nějaké oznámení?

Jestli jsem vás správně pochopil, tak otec dítěte chce, aby byl jako otec dítěte zapsán v rodném listu dítěte. Toho může dosáhnout dvěma způsoby. Buď se dohodnete a učiníte oba na matrice prohlášení, že on je otcem dítěte a tím to bude vyřízené za pár minut. Nebo vás bude o ručení otcovství žalovat u soudu, což může trvat třeba i dva roky a pokud prohrajete, tak budete muset zaplatit všechny jeho i soudní výlohy, včetně několika tisíc za znalecký posudek.
Pokud vás obtěžuje nějakými nevhodnými zprávami, můžete to oznámit na policii, ale pravděpodobně to bude posouzeno jen jako přestupek a dostane 500,- Kč pokutu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Určení otcovství

Příspěvekod Alena v ned 10. dub 2011 16:27:56

Ještě se chci zeptat když dojde k soudu a já u soudu řeknu že vím že je otcem dítěte ale nechtěla sem ho tam napsat,protože dělá problémy od začátku a v sms mám od něj napsané že nechce být napsán v RL,budu taky platit včechny ty poplatky,určení otcovství,atd?Může ta sms něco znamenat nebo na to neberou ohled?Děkuji za odpověď
Alena
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 21. bře 2011 14:15:03

Re: Určení otcovství

Příspěvekod Poradce v ned 10. dub 2011 17:00:50

Alena píše:Ještě se chci zeptat když dojde k soudu a já u soudu řeknu že vím že je otcem dítěte ale nechtěla sem ho tam napsat,protože dělá problémy od začátku a v sms mám od něj napsané že nechce být napsán v RL,budu taky platit včechny ty poplatky,určení otcovství,atd?Může ta sms něco znamenat nebo na to neberou ohled?Děkuji za odpověď


Jestli chcete to jeho otcovství přiznat, tak to udělejte na matrice a nic vás to stát nebude. Jestliže vás o určení otcovství bude žalovat, tak to stejně budete muset zaplatit, SMSka na to nemže mít žádný vliv.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Žaloba o určení otcovství

Příspěvekod misulka00 v čtv 02. čer 2011 22:40:46

Dobrý den,měla bych pár otázek.Jsem samoživitelka s 5měsíčním miminkem,jeho otec není v rodném listě a vůbec se nezajímá už od těhotenství tak jsem se obrátila na soud (i když to bych udělala stejně kvůli výživnému,svěření do péče atd.).Jelikož zřejmě po měsíčním intervalu nereagoval na výzvy aby se po dobrém dostavil potvrdit že je otec,začátkem dubna jsem tedy byla s opatrovnicí z orgánu sociálně-právní ochrany dětí sepsat žalobu o určení otcovství,řekla jsem tam vše popravdě jak to od začátku našeho vztahu bylo,ted už je červen a stále se nic neděje a on si klidně dál užívá s jeho novou přítelkyní!Zajímalo by mě jak probíhá řízení s takovýmto otcem který se vyhýbá soudu a má trvalé bydliště na magistrátě?A může soud třeba i rozhodnout třeba za něj když se opakovaně nedostavuje bez nějakých omluv?Jak dlouho může takové řízení trvat nejdýl?Moc děkuji za odpověd.
misulka00
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 02. čer 2011 22:17:00

Re: Žaloba o určení otcovství

Příspěvekod Poradce v pát 03. čer 2011 6:49:03

misulka00 píše:Dobrý den,měla bych pár otázek.Jsem samoživitelka s 5měsíčním miminkem,jeho otec není v rodném listě a vůbec se nezajímá už od těhotenství tak jsem se obrátila na soud (i když to bych udělala stejně kvůli výživnému,svěření do péče atd.).Jelikož zřejmě po měsíčním intervalu nereagoval na výzvy aby se po dobrém dostavil potvrdit že je otec,začátkem dubna jsem tedy byla s opatrovnicí z orgánu sociálně-právní ochrany dětí sepsat žalobu o určení otcovství,řekla jsem tam vše popravdě jak to od začátku našeho vztahu bylo,ted už je červen a stále se nic neděje a on si klidně dál užívá s jeho novou přítelkyní!Zajímalo by mě jak probíhá řízení s takovýmto otcem který se vyhýbá soudu a má trvalé bydliště na magistrátě?A může soud třeba i rozhodnout třeba za něj když se opakovaně nedostavuje bez nějakých omluv?Jak dlouho může takové řízení trvat nejdýl?Moc děkuji za odpověd.



Řízení o určení otcovství je řízení jako každé jiné. První faktor, na kterém záleží doba trvání takového řízení, je to, jak je daný soud moc vytížen. Jsou soudy, které jedou celkem plynule a jsou soudy, kde jsou přetíženi prací a prostě to tak rychle nejde. Situace v soudnictví je zkrátka taková a z velké části to není vina soudců, ale předpisů, které nedokážou tuto situaci vyřešit. To, že otec vašeho dítěte nespolupracuje, pravděpodobně bude mít také vliv na délku řízení, ale soud má prostředky, jak ho ke spolupráci donutit, a to i když má otec bydliště na magistrátu. Celé řízení ale za špatné konstelace může trvat třeba i dva roky (u některých extrémně zatížených soudů i déle). A pokud bude podáno odvolání, tak i déle. A i když uspějete, otcovství bude určeno a bude stanoveno výživné, tak ještě nemáte vyhráno. Jestli otec výživné nebude platit dobrovolně, budete muset žádat o exekuci, podávat trestní oznámení a to vše vám stejně nezaručí, že vám bude platit tolik, kolik by bylo třeba.
Doufám, že to, co jsem teď tady napsal, se nenaplní, většinou to nebývá tak horké, jak se zdá.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Určení otcovství

Příspěvekod darjanka v sob 08. říj 2011 9:49:57

Dobrý den, mám 2,5 letou dceru se ženatým přítelem.Rozešli jsme se. Dcera nemá uvedeného otce v rod. listě. Zajdeme na matriku,kde sepíšeme prohlášení o uznání otcovství. Je nějaká lhůta,dokdy se touto cestou může její otec vepsat do jejího rodného listu? Nebo je jedno,zdali tam půjdem teď teď nebo třeba až v jejích 6 letech? A pak by mě zajímalo, co bude po matrice následovat.Čeká mě soud o svěření dcery do mé péče a ohledně výživného?
darjanka
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. říj 2011 9:18:47

Re: Určení otcovství

Příspěvekod Poradce v ned 09. říj 2011 15:47:54

darjanka píše:Dobrý den, mám 2,5 letou dceru se ženatým přítelem.Rozešli jsme se. Dcera nemá uvedeného otce v rod. listě. Zajdeme na matriku,kde sepíšeme prohlášení o uznání otcovství. Je nějaká lhůta,dokdy se touto cestou může její otec vepsat do jejího rodného listu? Nebo je jedno,zdali tam půjdem teď teď nebo třeba až v jejích 6 letech? A pak by mě zajímalo, co bude po matrice následovat.Čeká mě soud o svěření dcery do mé péče a ohledně výživného?

Určení otcovství souhlasným prohlášením rodičů není nijak časově omezeno, takže záleží na vás, kdy na matriku zajdete. Poté, co bude váš partner jako otec do matriky zapsán, nemusí následovat nic. jestliže se s partnerem dohodnete na tom, u koho dcera bude a výši výživného, není vůbec důvod chodit k soudu. Pokud se nedohodnete, tak může každý z vás podat návrh na úpravu poměrů nezletilého dítěte.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Určení otcovství

Příspěvekod darjanka v pon 10. říj 2011 9:15:23

dobře,a pokud jsem ještě na mateřské a pobírám soc.dávky, dám jim kopii nového rodného listu dcery,nebude po mě sociálka chtít žáden papír ohledně výživného,kolik mi na dceru přispívá? stačí ústí vyjádření, že je dcera v mé péči,a kolik mi na dává?
darjanka
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. říj 2011 9:18:47

Re: Určení otcovství

Příspěvekod Poradce v pon 10. říj 2011 9:24:20

darjanka píše:dobře,a pokud jsem ještě na mateřské a pobírám soc.dávky, dám jim kopii nového rodného listu dcery,nebude po mě sociálka chtít žáden papír ohledně výživného,kolik mi na dceru přispívá? stačí ústí vyjádření, že je dcera v mé péči,a kolik mi na dává?

Ano, je to jen na vaší dohodě a vaší zodpovědnosti, žádný papír na to nepotřebujete.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList