Určení otcovství

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Určení otcovství

Příspěvekod Pertra Kaniová v sob 24. říj 2009 13:36:20

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,můj přítel pochází z Ukrajiny,já jsem češka.Před deseti lety byl dva roky ženatý na Ukrajině a po roce manželství měl s bývalou manželkou dceru,po dvou letech se rozvedli,on je zapsán jako otec dítětě,platí na dceru alimenty,ale není si jistý,že je otcem té holčičky,protože než mu jeho žena oznámila,že čekájí dítě,tak ho předtím podváděla,ale on se to dozvěděl až po tom,že mu řekla,že je těhotná,to byli pořád manželé,chtěl by si dát udělat test DNA,mohli byjste nám poradit,jak máme začít a co proto vůbec jde udělat,aby zjistil,jestli je nebo není otcem té holčičky,bývala žana mu zakázala holku vídat.Ten můj přítel už žije v ČR sedm let,tak jestli je nějaká možnost to zjistit i třeba bez kontaktu té matky dítětě,nebo na koho se máme obrátit.Děkujeme
Pertra Kaniová
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 24. říj 2009 13:18:00


Re: Určení otcovství

Příspěvekod Poradce v sob 24. říj 2009 13:40:00

Pertra Kaniová píše:Dobrý den,chtěla bych se zeptat,můj přítel pochází z Ukrajiny,já jsem češka.Před deseti lety byl dva roky ženatý na Ukrajině a po roce manželství měl s bývalou manželkou dceru,po dvou letech se rozvedli,on je zapsán jako otec dítětě,platí na dceru alimenty,ale není si jistý,že je otcem té holčičky,protože než mu jeho žena oznámila,že čekájí dítě,tak ho předtím podváděla,ale on se to dozvěděl až po tom,že mu řekla,že je těhotná,to byli pořád manželé,chtěl by si dát udělat test DNA,mohli byjste nám poradit,jak máme začít a co proto vůbec jde udělat,aby zjistil,jestli je nebo není otcem té holčičky,bývala žana mu zakázala holku vídat.Ten můj přítel už žije v ČR sedm let,tak jestli je nějaká možnost to zjistit i třeba bez kontaktu té matky dítětě,nebo na koho se máme obrátit.Děkujeme

Jestliže matka s dítětem je na Ukrajině, tak to je plně v kompetenci ukrajinských úřadů a řešit se to bude podle ukrajinského práva, takže vám opravdu nedokážu poradit. I kdyby se to řešilo podle českého práva, tak by se s tím nic nenadělalo, protože lhůta k případnému popření otcovství již uplynula.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re:přiznání otcovství

Příspěvekod DadaRK v pon 09. lis 2009 14:06:56

Stalo se mi to,že jsem se při žádosti o určení otcovství řídila radou maminky ,která mi řekla,že pokud jsem v rozhodnou dobu pro početí měla nechr.styk se dvěma muži,musím podat žádost o určení otcovství na jednoho z nich a pak čekat,jak rozhodne soud.Tak se také stalo a žádost jsem podala.Chci se zeptat,jestli ji teď mohu stáhnout nebo nějak zrušit,protože ten druhý muž chce současně se mnou podepsat prohlášení,že dítě je jeho.
DadaRK
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 09. lis 2009 13:49:35

Re: Re:přiznání otcovství

Příspěvekod Poradce v pon 09. lis 2009 14:13:47

DadaRK píše:Stalo se mi to,že jsem se při žádosti o určení otcovství řídila radou maminky ,která mi řekla,že pokud jsem v rozhodnou dobu pro početí měla nechr.styk se dvěma muži,musím podat žádost o určení otcovství na jednoho z nich a pak čekat,jak rozhodne soud.Tak se také stalo a žádost jsem podala.Chci se zeptat,jestli ji teď mohu stáhnout nebo nějak zrušit,protože ten druhý muž chce současně se mnou podepsat prohlášení,že dítě je jeho.

Nic vám nebrání v tom, abyste napsala soudu, že berete žalobu zpět. V takovém případě bude řízení zastaveno.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Prohrany soud o urceni otcovstvi

Příspěvekod Nicol v čtv 24. čer 2010 1:08:07

Dobry den pred 4lety jsem dala zadost k soudu na urceni otcovstvi v te dobe 6mesicni dcery. Ted nam prisel vysledek,ze onen zmineny neni jejim otcem. Dala jsem prisahu,ze jsem v dobe rozhodne nemela pohlavni styk s nikym jinym nez s tim jednym jedinym.. Co me za takovou lez ceka? Vse vzniklo tim,ze jsem mela pohlavni styk se tremi kluky v podobne dobe-dobe rozhodne..kdyz se dcera narodila vedela-myslela jsem si,ze bude jednoho z tech dvou - toho tretiho jsem vyloucila jelikoz si nebyla vubec jista kdy jsme meli posledni pohl.styk.. Takze ten jeden z tech dvou kdyz se dcera narodila si udelal DNA test a ten vysel,ze on otcem neni..tak jsem toho druheho dala k soudu na urceni otcovstvi,ale jak jsem se jiz zminila podle vzorku DNA soudni cestou byl tez otcem vylouceny.. Jsem v kontaktu s obouma klukama a chci,aby si udelali oba test DNA-mimo soud,aby se prokazalo kdo je otcem.. Chci se zeptat co doporucujete delat v me situaci a co me ceka ted u soudu..jestli tam je moznost nejake omluvi a rict jim pravdu na soude,nebo jestli ty kluky mam dat oba k soudu at tam jim ten test udelaji a zda na to mam po vsem jeste narok a jak o to zazadat a co me bude cekat? Nebo kdyz si udelaji ten mimo soudni test a nahlasim toho jednoho kdo je otcem me dcery na soude a on bude souhlasit jak by se pak postupovalo? Snad mi budete moc odpovedet driv nez k necemu dojde a pomuzete mi v mem slozitem rozhodnuti. Predem moc dekuji..
Nicol
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23. čer 2010 23:38:14

Re: Prohrany soud o urceni otcovstvi

Příspěvekod Poradce v čtv 24. čer 2010 6:49:42

Nicol píše:Dobry den pred 4lety jsem dala zadost k soudu na urceni otcovstvi v te dobe 6mesicni dcery. Ted nam prisel vysledek,ze onen zmineny neni jejim otcem. Dala jsem prisahu,ze jsem v dobe rozhodne nemela pohlavni styk s nikym jinym nez s tim jednym jedinym.. Co me za takovou lez ceka? Vse vzniklo tim,ze jsem mela pohlavni styk se tremi kluky v podobne dobe-dobe rozhodne..kdyz se dcera narodila vedela-myslela jsem si,ze bude jednoho z tech dvou - toho tretiho jsem vyloucila jelikoz si nebyla vubec jista kdy jsme meli posledni pohl.styk.. Takze ten jeden z tech dvou kdyz se dcera narodila si udelal DNA test a ten vysel,ze on otcem neni..tak jsem toho druheho dala k soudu na urceni otcovstvi,ale jak jsem se jiz zminila podle vzorku DNA soudni cestou byl tez otcem vylouceny.. Jsem v kontaktu s obouma klukama a chci,aby si udelali oba test DNA-mimo soud,aby se prokazalo kdo je otcem.. Chci se zeptat co doporucujete delat v me situaci a co me ceka ted u soudu..jestli tam je moznost nejake omluvi a rict jim pravdu na soude,nebo jestli ty kluky mam dat oba k soudu at tam jim ten test udelaji a zda na to mam po vsem jeste narok a jak o to zazadat a co me bude cekat? Nebo kdyz si udelaji ten mimo soudni test a nahlasim toho jednoho kdo je otcem me dcery na soude a on bude souhlasit jak by se pak postupovalo? Snad mi budete moc odpovedet driv nez k necemu dojde a pomuzete mi v mem slozitem rozhodnuti. Predem moc dekuji..

Počítejte s tím, že náklady na ten prohraný soud budete muset tomu klukovi, kterého jste žalovala, zaplatit. Jinak vám zřejmě nic nehrozí. Teď by bylo nejlepší, přinutit toho třetího o kluku, u kterého si nejste jistá, zda jste s ním souložila, aby si nechal udělat test DNA. Když bude pozitivní, tak je jasné, že to je on a můžete určit otcovství dítěte souhlasným prohlášením na matrice nebo u soudu. Když ho uznat chtít nebude, můžete ho žalovat u soudu. Když bude tvrdit, že test byl negativní, tak jeden z těch dvou (ten první a ten třetí) lže a můžete je žalovat oba. Nebo je tu ještě další možnost, že jste souložila ještě s nějakým čtvrtým a třeba o tom ani nevíte. Bylo by jednodušší, pokud byste se v celé záležitosti obrátila na advokáta, případně vám alespoň částečně poradí na sociálce městského úřadu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Prohrany soud o urceni otcovstvi

Příspěvekod Nicol v čtv 24. čer 2010 15:31:35

Dekuji Vam za odpoved. Urcite nebyl zadny jiny nez ty 3kluci. Jinak co se tyce toho urceni otcovstvi a prohrany soud tak ten kluk byl tez osvobozen od placeni nakladu..takze nic neplatil. Tak myslite,ze i tak to budou po me chtit zaplatit? Kdyz jsem oba byli osvobozeni od placeni nakladu rizeni? Dekuji
Nicol
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř 23. čer 2010 23:38:14

Re: Prohrany soud o urceni otcovstvi

Příspěvekod Poradce v čtv 24. čer 2010 18:37:17

Nicol píše:Dekuji Vam za odpoved. Urcite nebyl zadny jiny nez ty 3kluci. Jinak co se tyce toho urceni otcovstvi a prohrany soud tak ten kluk byl tez osvobozen od placeni nakladu..takze nic neplatil. Tak myslite,ze i tak to budou po me chtit zaplatit? Kdyz jsem oba byli osvobozeni od placeni nakladu rizeni? Dekuji

Tak byste snad nic platit neměla
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: určení biologického otce

Příspěvekod rebelkaterka v pon 27. zář 2010 8:15:20

Dobrý den chtěla bych se zeptat na jednu věc mám dceru které je 16měsíců.....¨má zapsaného otce v rodném listě,před pár měsíci zhruba 4 se k ní začal hlásit další tatínek!s kterým ji nemohu mít když jsem otěhotníla v listopadu a s ním byla naposled začátkem října....jenže to není všechno testyDNA mu vyšly pozitivně je možné že je sfalšoval? a chce jí napsat na sebe musím s tím soulasit i stávající otec aby to mohl přepsat?já s tím rozhodně nesouhlasím,můžete mi poradit kde ve Znojmě toto řeší bezplatně jelikož jsem na mateřské dovolené?díky moc za odpověď T.
rebelkaterka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. zář 2010 7:56:19

Re: určení biologického otce

Příspěvekod Poradce v pon 27. zář 2010 8:32:04

rebelkaterka píše:Dobrý den chtěla bych se zeptat na jednu věc mám dceru které je 16měsíců.....¨má zapsaného otce v rodném listě,před pár měsíci zhruba 4 se k ní začal hlásit další tatínek!s kterým ji nemohu mít když jsem otěhotníla v listopadu a s ním byla naposled začátkem října....jenže to není všechno testyDNA mu vyšly pozitivně je možné že je sfalšoval? a chce jí napsat na sebe musím s tím soulasit i stávající otec aby to mohl přepsat?já s tím rozhodně nesouhlasím,můžete mi poradit kde ve Znojmě toto řeší bezplatně jelikož jsem na mateřské dovolené?díky moc za odpověď T.

Vy nemusíte řešit nic. O tom, jak lze zfalšovat testy DNA nic nevím. Změnit otce v rodném listě ale není tak jednoduché.
Nejprve by muselo proběhnout řízení o popření otcovství. Předpokládám, že nejste vdaná, takže návrh na popření otcovství byste mohla podat vy, což nechcete, nebo muž, který je jako otec zapsán v rodném listě. Jenže to jde udělat jen do šesti měsíců, od dne, kdy tento muž byl jako otec dítěte uveden. Jinak to může učinit jen nejvyšší státní zástupce, a to jen ve výjimečných případech, vyžaduje-li to zájem dítěte. Celkem bych tedy řekl, že se nemáte čeho bát.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron