výmaz otce z Rodného listu

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod iva v úte 26. srp 2008 6:46:33

dobrý den chtěla jsem se zeptat, jak vymazat otce z rodného listu, otec mého syna(1rok) s námi nežije již od narození a ted by chtěl zrušit i otcovství v rodném listě, mám nového přítele takže nám to tak nevadí akorát by jsme to nechtěli hnát až přes soud, je to možné? předem děkuji za odpověd
iva
 


Re: výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod Poradce v úte 26. srp 2008 11:26:33

iva píše:dobrý den chtěla jsem se zeptat, jak vymazat otce z rodného listu, otec mého syna(1rok) s námi nežije již od narození a ted by chtěl zrušit i otcovství v rodném listě, mám nového přítele takže nám to tak nevadí akorát by jsme to nechtěli hnát až přes soud, je to možné? předem děkuji za odpověd

Toto lze vyřešit pouze osvojením (adopcí), o kteé může rozhodnout jen soud. Navíc byste musela být za svého současného přítele provdána.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod Kolouška v ned 12. říj 2008 9:58:54

Dobrý den,
jsem již plnoletá, studuji na UK a chtěla bych nějak vymazat otce ze svého rodného listu. Dlouhodobě se s ním již nestýkám, snad jen u soudu o určení výživného. Můj otec má v rodině dědičnou psychickou poruchu, má matka již žádala o jeho posudek z této stránky, ale dopadlo to tak, že ho vyšetřoval jeho známý. Ten nechtěl rodině z otcovy strany nijak ublížit, proto se v posudku soustředil hlavně na matku a o otci z toho vyplynula jen jedna věta. Otec se nás se sestrou při povinných víkendech u něj snažil psychicky deptat, někdy si pro nás dokonce jezdil opilý (v té době pracoval jako policista). Nemám k němu žádný vztah, kromě toho, že je v mém rodném listu. Mohu ho z něj nějak nechat vyškrtnout? Matka se s ním nechtěla kvůli tomuto pouštět do sporů, proto jsem čekala na svou plnoletost...
Kolouška
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 12. říj 2008 9:40:48

Re: výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod Poradce v ned 12. říj 2008 16:45:23

Kolouška píše:Dobrý den,
jsem již plnoletá, studuji na UK a chtěla bych nějak vymazat otce ze svého rodného listu. Dlouhodobě se s ním již nestýkám, snad jen u soudu o určení výživného. Můj otec má v rodině dědičnou psychickou poruchu, má matka již žádala o jeho posudek z této stránky, ale dopadlo to tak, že ho vyšetřoval jeho známý. Ten nechtěl rodině z otcovy strany nijak ublížit, proto se v posudku soustředil hlavně na matku a o otci z toho vyplynula jen jedna věta. Otec se nás se sestrou při povinných víkendech u něj snažil psychicky deptat, někdy si pro nás dokonce jezdil opilý (v té době pracoval jako policista). Nemám k němu žádný vztah, kromě toho, že je v mém rodném listu. Mohu ho z něj nějak nechat vyškrtnout? Matka se s ním nechtěla kvůli tomuto pouštět do sporů, proto jsem čekala na svou plnoletost...

Opravdu to nejde
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zbavení Otcovství

Příspěvekod maarkr v pát 05. pro 2008 12:12:04

Dobrý den....
Chtěla jsem se zeptat ,za jakých podmínek mohu vymazat otce svého syna z rodného listu.......
Máme věčné spory ,výživné platí jen tehdy kdy se mu chce a to opakovaně...... Věčné hádky a schválnosti,které by se časem stupnovaly.......Má na syna špatný vliv ,bere si ho 1 za 4 měsíce a vrací z velkým pláčem......Syn za mnou nechce jít a je to vždy malé drama.........Nechci s ním nic mít a to stejné chci i pro svého syna,jen vím že on se ho nevzdá a bez jeho souhlasu to nepůjde....Je k tomu všemu ještě v podmínce ,pro neplacení alimentů ,na dvě své další nemanželské děti....A vím že časem by jej štval proti mě...Žádám vás o radu,jak postupovat, aby se vzdal svého syna...
Předem děkuji,za radu.....
maarkr
 

Re: Zbavení Otcovství

Příspěvekod Poradce v pát 05. pro 2008 18:23:12

maarkr píše:Dobrý den....
Chtěla jsem se zeptat ,za jakých podmínek mohu vymazat otce svého syna z rodného listu.......
Máme věčné spory ,výživné platí jen tehdy kdy se mu chce a to opakovaně...... Věčné hádky a schválnosti,které by se časem stupnovaly.......Má na syna špatný vliv ,bere si ho 1 za 4 měsíce a vrací z velkým pláčem......Syn za mnou nechce jít a je to vždy malé drama.........Nechci s ním nic mít a to stejné chci i pro svého syna,jen vím že on se ho nevzdá a bez jeho souhlasu to nepůjde....Je k tomu všemu ještě v podmínce ,pro neplacení alimentů ,na dvě své další nemanželské děti....A vím že časem by jej štval proti mě...Žádám vás o radu,jak postupovat, aby se vzdal svého syna...
Předem děkuji,za radu.....

Soud může zbavit rodiče rodičovské zodpovědnosti (tedy souboru práv a povinností, kromě povinnosti vyživovací), pokud rodič svou rodičovskou zodpovědnost závažným způsobem zneužívá nebo pokud se rodič dopustil úmyslného trestného činu proti dítěti nebo dítě k trestné činnosti zneužije. To není ale váš případ. Zbavit dítě rodiče prostě jen tak nejde. Víc se o tom dočtete v předchozích příspěvcích či v tomto článku
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

povinnost dopsání otce do RL

Příspěvekod nika v úte 28. črc 2009 22:03:56

Dobrý den, v rodném listě mé dcery nemám uvedeného otce, který původně otcovství popřel. Po 5ti leteh ho prohlášením u soudu přiznal. Jsem povinna otce do RL dopsat nebo může být dále kolonka nevyplněna, byť otcovství je uznáno? Děkuji za odpověď!
nika
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. črc 2009 21:54:04

Re: povinnost dopsání otce do RL

Příspěvekod Poradce v stř 29. črc 2009 6:53:01

nika píše:Dobrý den, v rodném listě mé dcery nemám uvedeného otce, který původně otcovství popřel. Po 5ti leteh ho prohlášením u soudu přiznal. Jsem povinna otce do RL dopsat nebo může být dále kolonka nevyplněna, byť otcovství je uznáno? Děkuji za odpověď!

Prohlášení samotného otce o tom, že je otcem, samo o sobě neznamená, že se stává otcem i z právního hlediska. Pokud nechcete, aby byl jako otec uveden, nedělejte nic. Pokud ho jako otce uvést chcete, je nejjednodušší cestou, abyste se oba dostavili na matriku, kde je narození vašeho dítěte zapsáno, a tam shodně prohlásili, že je otcem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: povinnost dopsání otce do RL

Příspěvekod nika v stř 29. črc 2009 9:15:36

Admin píše:
nika píše:Dobrý den, v rodném listě mé dcery nemám uvedeného otce, který původně otcovství popřel. Po 5ti leteh ho prohlášením u soudu přiznal. Jsem povinna otce do RL dopsat nebo může být dále kolonka nevyplněna, byť otcovství je uznáno? Děkuji za odpověď!

Prohlášení samotného otce o tom, že je otcem, samo o sobě neznamená, že se stává otcem i z právního hlediska. Pokud nechcete, aby byl jako otec uveden, nedělejte nic. Pokud ho jako otce uvést chcete, je nejjednodušší cestou, abyste se oba dostavili na matriku, kde je narození vašeho dítěte zapsáno, a tam shodně prohlásili, že je otcem.


Děkuji za odpověď. Jen doplním, že zápis do RL mi nutí úřednice na dávkách státní soc. podpory. Přitom otce všude ve formulářích uvádím, rozhodnutí soudu o výši výživného, které navíc uvádím do příjmů mé dcery, k dispozici mají. Tedy z mého pohledu není důvod, aby mi dávky zastavovaly a nutily mě pro zápis do RL. Zajímalo by mě, jestli na toto právo mají nebo jde jen o byrokratickou šikanu. Děkuji
nika
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 28. črc 2009 21:54:04

Re: povinnost dopsání otce do RL

Příspěvekod Poradce v stř 29. črc 2009 17:02:39

nika píše:Děkuji za odpověď. Jen doplním, že zápis do RL mi nutí úřednice na dávkách státní soc. podpory. Přitom otce všude ve formulářích uvádím, rozhodnutí soudu o výši výživného, které navíc uvádím do příjmů mé dcery, k dispozici mají. Tedy z mého pohledu není důvod, aby mi dávky zastavovaly a nutily mě pro zápis do RL. Zajímalo by mě, jestli na toto právo mají nebo jde jen o byrokratickou šikanu. Děkuji

Jak je to se sociálními dávkami, to nevím, to už je mimo rodinné právo.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron