výmaz otce z Rodného listu

Co se do jiných rubrik nevešlo
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod Monma v stř 19. zář 2012 23:14:06

Dobrý den,

jaký by byl postup při výmazu mého biologického otce, kterého jsem nikdy neviděla a ani on o mne nikdy nejevil zájem, z rodného listu? A následně bych chtěla do rodného listu uvést mého nevlastního otce, který mne od malička vychovával a tímto je pro mne jako vlastní otec. Podotýkám, že jsem plnoletá. Předem moc děkuji za odpověď.
Monma
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. zář 2012 23:04:18


Re: výmaz otce z Rodného listu

Příspěvekod Poradce v ned 23. zář 2012 19:10:55

Monma píše:Dobrý den,

jaký by byl postup při výmazu mého biologického otce, kterého jsem nikdy neviděla a ani on o mne nikdy nejevil zájem, z rodného listu? A následně bych chtěla do rodného listu uvést mého nevlastního otce, který mne od malička vychovával a tímto je pro mne jako vlastní otec. Podotýkám, že jsem plnoletá. Předem moc děkuji za odpověď.

Podle současného práva v podstatě žádnou možnost nemáte. Jestliže je vaším skutečným biologickým otcem, nepřichází popření otcovství v úvahu a i tak by to bylo problematické. Jedinou možností tedy je adopce (osvojení). Podle současného zákona o rodině však nelze osvojit zletilého člověka. Možnost tedy neexistuje. Od 1.1. 2014 ale začne platit nový občanský zákoník, který už osvojení zletilce umožňuje, takže pak by vás váš nevlastní otec mohl adoptovat
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Příspěvekod pet.sindela v čtv 04. říj 2012 16:54:51

Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Mám 8měsíční dcerku a její otec je již 6měsíců ve výkonu trestu. Dál s ním v našem životě nepočítáme a tudíž bych ráda věděla za jakých podmínek je možné ho vymazat z rodného listu. Nebudu po něm chtít ani alimenty.

Děkuji za pomoc a jsem s pozdravem.

P. S.
pet.sindela
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 04. říj 2012 16:25:08

Re:

Příspěvekod Poradce v čtv 04. říj 2012 17:17:21

pet.sindela píše:Dobrý den,

obracím se na Vás s žádostí o radu. Mám 8měsíční dcerku a její otec je již 6měsíců ve výkonu trestu. Dál s ním v našem životě nepočítáme a tudíž bych ráda věděla za jakých podmínek je možné ho vymazat z rodného listu. Nebudu po něm chtít ani alimenty.

Děkuji za pomoc a jsem s pozdravem.

P. S.

Pokud se jedná o skutečného otce dítěte, tak výmaz z rodného listu možný není
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Ostatní (rodinné právo)

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList