Společná péče

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Společná péče

Příspěvekod a.dandova v ned 10. úno 2013 22:37:05

Dobrý den, podala jsem žádost o rozvod a návrh na svěření dětí do péče. Manžel se odmítá odstěhovat z bytu, která je z 1/2 výlučně v mém vlastnictví, druhá polovina je v SJM (ale na tu máme půjčku 1,2 mil. ze které je zatím splaceno pouze 15 000) a splácím ji já svým rodičům. Po mém návrhu poslal na soud vyjádření ve znění, že hodlá nadále užívat společný byt a žádá o svěření dětí do společné péče. Doma nic nedělá, děti pouze 3x týdně vyzvedne ze školky a dovede domů, péče o domácnost a děti je výlučně na mně. Dává mi ze svého platu pouze 7 000 Kč (cca 1/3 jeho platu), což je sotva polovina nákladů na bydlení, takže děti i jídlo platím sama. Jakou má šanci na svěření do společné péče i přes můj výslovný nesouhlas? Díky moc!
a.dandova
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. úno 2013 22:30:46


Re: Společná péče přes nesouhlas jednoho z manželů

Příspěvekod Poradce v pon 11. úno 2013 8:45:35

a.dandova píše:Dobrý den, podala jsem žádost o rozvod a návrh na svěření dětí do péče. Manžel se odmítá odstěhovat z bytu, která je z 1/2 výlučně v mém vlastnictví, druhá polovina je v SJM (ale na tu máme půjčku 1,2 mil. ze které je zatím splaceno pouze 15 000) a splácím ji já svým rodičům. Po mém návrhu poslal na soud vyjádření ve znění, že hodlá nadále užívat společný byt a žádá o svěření dětí do společné péče. Doma nic nedělá, děti pouze 3x týdně vyzvedne ze školky a dovede domů, péče o domácnost a děti je výlučně na mně. Dává mi ze svého platu pouze 7 000 Kč (cca 1/3 jeho platu), což je sotva polovina nákladů na bydlení, takže děti i jídlo platím sama. Jakou má šanci na svěření do společné péče i přes můj výslovný nesouhlas? Díky moc!

Společná nebo střídavá výchova přicházejí v úvahu pouze tehdy, pokud jsou rodiče schopni se na tom dohodnout. Jinak to nemá smysl, nefungovalo by to, a to i přesto, že stále bydlíte ve stejném bytě. Lze totiž předpokládat, že tato situace nebude trvat věčně. To, že soud rozhodne o společné výchově je tedy spíše nepravděpodobné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Společná péče

Příspěvekod a.dandova v pon 11. úno 2013 19:22:00

Díky moc! Můžu se ještě zeptat, jakým způsobem a kdy ho můžu dostat z bytu? Lze to po hned rozvodu nebo až po majetkovém vyrovnání? Předpokládám, že rozvod i vyrovnání bude záměrně zdržovat. Dá se podat nějaká žádost o jeho vystěhování? Také splácím tu půjčku na byt mým rodičům, ale samozřejmě ho pak nechci ze splacené části vyplatit, dohodla jsem se tedy s rodiči, že zatím splácet přestanu. Může to pak po mně manžel nějak vymáhat, i když částka, kterou mi dává, by to nepokryla a on sám nemá snahu splácet?
a.dandova
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 10. úno 2013 22:30:46

Re: Společná péče

Příspěvekod Poradce v pon 11. úno 2013 20:02:52

a.dandova píše:Díky moc! Můžu se ještě zeptat, jakým způsobem a kdy ho můžu dostat z bytu? Lze to po hned rozvodu nebo až po majetkovém vyrovnání? Předpokládám, že rozvod i vyrovnání bude záměrně zdržovat. Dá se podat nějaká žádost o jeho vystěhování? Také splácím tu půjčku na byt mým rodičům, ale samozřejmě ho pak nechci ze splacené části vyplatit, dohodla jsem se tedy s rodiči, že zatím splácet přestanu. Může to pak po mně manžel nějak vymáhat, i když částka, kterou mi dává, by to nepokryla a on sám nemá snahu splácet?

Otázku bydlení si musíte vyřešit sami mezi sebou. Nejsme advokátní poradna, konkrétní případy neřešíme, jen vysvětlujeme, jak co chodí v rodinném právu. Pokud nebudete schopni se dohodnout, doporučuji advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron