Má exmanžel právo ovlivnovat kam syn chodí do školy

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Má exmanžel právo ovlivnovat kam syn chodí do školy

Příspěvekod fainbrouk v stř 19. srp 2009 12:50:50

Dobrý den,
jsem rozvedena již 2 roky sdílela jsem se syny 19 a 14 jeden byt dva roky po rozvodu manžel mi nepřispíval dle rozvodové smlouvy ani na nájem a půl roku neplatil na děti.Nyní jsem se rozhodla přestěhovat z Prahy k rodičům do východních Čech syn má již vyřízený přestup na gymnázium.A on ho poslední měsíc očkuje a ovlivnuje, že se o něho postará a at se nestěhuje z Prahy.Syn je z toho rozhožený a chce zůstat v Praze,mám ho svěřeného do péče já.Nechci udělat co by synovi mohlo uškodit.Manžel nemá práci je hlášen na pracovním úřadě .Jen stále jen slibuje ale skutek utek.Děkuji za radu
fainbrouk
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 19. srp 2009 12:39:45


Re: Má exmanžel právo ovlivnovat kam syn chodí do školy

Příspěvekod Poradce v pát 21. srp 2009 18:40:52

fainbrouk píše:Dobrý den,
jsem rozvedena již 2 roky sdílela jsem se syny 19 a 14 jeden byt dva roky po rozvodu manžel mi nepřispíval dle rozvodové smlouvy ani na nájem a půl roku neplatil na děti.Nyní jsem se rozhodla přestěhovat z Prahy k rodičům do východních Čech syn má již vyřízený přestup na gymnázium.A on ho poslední měsíc očkuje a ovlivnuje, že se o něho postará a at se nestěhuje z Prahy.Syn je z toho rozhožený a chce zůstat v Praze,mám ho svěřeného do péče já.Nechci udělat co by synovi mohlo uškodit.Manžel nemá práci je hlášen na pracovním úřadě .Jen stále jen slibuje ale skutek utek.Děkuji za radu

Otec dítěte, i když jste rozvedeni, může ovlivňovat to, kam bude dítě chodit Ve vámi uváděném věku dítěte ale záleží hlavně na mínění toho dítěte. Je i na vás, abyste mu vysvětlila, co pro něj bude dobré.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Má exmanžel právo ovlivnovat kam syn chodí do školy

Příspěvekod MiG v stř 14. říj 2009 12:01:46

Dobrý den,

Prosil bych o odpověď na snad jednoduchou otázku: Je otec dítěte i po rozvodu stále zákonným zástupcem nezletilého dítěte, když dítě bylo po rozvodu svěřeno do výchovy matce ?

Předem děkuji za odpověď, MiG
MiG
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 14. říj 2009 11:51:01

Re: Má exmanžel právo ovlivnovat kam syn chodí do školy

Příspěvekod Poradce v stř 14. říj 2009 12:22:27

MiG píše:Dobrý den,

Prosil bych o odpověď na snad jednoduchou otázku: Je otec dítěte i po rozvodu stále zákonným zástupcem nezletilého dítěte, když dítě bylo po rozvodu svěřeno do výchovy matce ?

Předem děkuji za odpověď, MiG



Ano, rodiče jsou zákonnými zástupci dítěte až do plné zletilosti dítěte, a to bez ohledu na to, že dítě bylo svěřeno po rozvodu jen jednomu z rodičů. Znamená to mj. i to, že na zvlášť důležitých úkonech, které se týkají dítěte, se musejí oba rodiče dohodnout. Pokud se nedohodnou, rozhodne soud. Příkladem může být třeba stavební spoření - pokud budete nezletilému dítěti rušit stavební spoření a peníze budete vybírat, měl by k tomu být souhlas obou rodičů, a to i tehdy, že spořil jen jeden z rodičů a ten druhý na to nepřispěl ani korunou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron