Pomůže ústavní výchova?

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Pomůže ústavní výchova?

Příspěvekod Vojto v sob 08. srp 2009 7:05:35

Dobrý večer,narazila jsem na tuto stranku ,tak zkusím o pomoc a radu zde,ikdyž už jsem zkusila vše a neni mi pomoci,,Opravdu nevíme co dál ,mám dceru 16 let s kterou jsou problémy už cca 4 roky,ale stupnuje se to už v záškoláctví-dodělala 9 třídu kde propadla ze dvou předmětu a dělá opravne zkoušky,lže ,krádeže jakékoliv ,dělá věci tou horší cestou-je už vedená na sociálce,kde jsem podporu a pomoc nenašla,muj muž neni dcery biologický otec,tak se s ním ani nechtěli sociální pracovnice bavit,máme ruzna vyšetření od psychiatra,atd..toulá se 3x v týdnu ponocích venku,i policii jsem 3x volala a stále se nic neděje ahlavně se to nelepší nebot zjistila,že nemám zastání nikde,že se vlastně nic neděje ,tak pokračuje stále víc a víc.nic nerespektuje,mne nadáve vulgárním zpusobem ,ona je zralá do vychovy a pod stálý dozor,já jinou variantu neznám,,měla nástup do psych.léčebny před rokem a pul,ale z duvodu změny-stěhování jsem jí dala další možnost a asi jsem udělala chybu.Poradte mi prosím co dělat,zda mam nějakou šanci k řešení..Uvažuji o tom že to budu řešit soudní cestou o umístění dcery do ustavu.děkuji za info a radu.
Vojto
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 03. dub 2009 10:23:31


Re: Pomůže ústavní výchova?

Příspěvekod Poradce v sob 08. srp 2009 8:53:14

Vojto píše:Dobrý večer,narazila jsem na tuto stranku ,tak zkusím o pomoc a radu zde,ikdyž už jsem zkusila vše a neni mi pomoci,,Opravdu nevíme co dál ,mám dceru 16 let s kterou jsou problémy už cca 4 roky,ale stupnuje se to už v záškoláctví-dodělala 9 třídu kde propadla ze dvou předmětu a dělá opravne zkoušky,lže ,krádeže jakékoliv ,dělá věci tou horší cestou-je už vedená na sociálce,kde jsem podporu a pomoc nenašla,muj muž neni dcery biologický otec,tak se s ním ani nechtěli sociální pracovnice bavit,máme ruzna vyšetření od psychiatra,atd..toulá se 3x v týdnu ponocích venku,i policii jsem 3x volala a stále se nic neděje ahlavně se to nelepší nebot zjistila,že nemám zastání nikde,že se vlastně nic neděje ,tak pokračuje stále víc a víc.nic nerespektuje,mne nadáve vulgárním zpusobem ,ona je zralá do vychovy a pod stálý dozor,já jinou variantu neznám,,měla nástup do psych.léčebny před rokem a pul,ale z duvodu změny-stěhování jsem jí dala další možnost a asi jsem udělala chybu.Poradte mi prosím co dělat,zda mam nějakou šanci k řešení..Uvažuji o tom že to budu řešit soudní cestou o umístění dcery do ustavu.děkuji za info a radu.


Jestliže je situace skutečně neúnosná a psychologická či psychiatrická pomoc nebyla úspěšná, je možno věc skutečně řešit i ústavní výchovou. Návrh na ústavní výchovu můžete u soudu podat i vy jako matka, i když je to skutečně zoufalý čin a budete muset soudu podrobně vysvětlit, proč se k němu uchylujete. Soud si určitě vyžádá i posudky ze školy, či psychologické posudky a pak o vašem návrhu rozhodne. Počítejte ale s tím, že ho může i zamítnout, protože se jedná o závažný zásah do práv dítěte. Nicméně, pokud ituace bude skutečně neúnosná, tak může návrhu vyhovět.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron