štvaní dcery proti rodinný příslušníkům

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

štvaní dcery proti rodinný příslušníkům

Příspěvekod Svatava v pon 06. črc 2009 20:36:01

Dobrý den. S manželem se rozvádíme. Máme tří a půl letou dceru, otázka svěření do péče je již soudem vyřešena, kdy po absolvování návštěvy u znalkyně dětské psychologie byla na její doporučení dcera svěřena do mé péče. Styk s otcem je upraven a já v něm nehodlám nikterak bránit. Otec toto však - také dle slov znalkyně - bere jako svou "prohru" a začíná dceru štvát proti mým rodičům v tom smyslu, že dcera přijde ke mně a první její slova jsou, že k babičce a dědovi nesmí, protože tatínek jí to zakázal a já ji tam tedy nesmím již nikdy přivést. Problémem pro otce je, že mí rodiče kouří (toto však ze zásady - a na základě mého téměř zákazu - nečiní v dceřině přítomnosti, vyjma jsou-li venku na zahradě). Nutno podotknout, že "dědeček" z otcovy strany je také kuřák. Takže situace "na obou stranách" je stejná. Mám obavu z toho, že stejně tak bude otec štvát dceru proti mému případnému partnerovi a nakonec i proti mně. Obávám se také toho, jak to působí na dceru, když otec hovoří o mých rodičích jako o špatných lidech a já se snažím ji vysvětlit, že to tak není. Mohu se proti tomuto otcovu postupu bránit také jinak, než se s ním snažit domluvit, protože stav momentálně je takový, že cokoli řeknu zapřičiňuje jeho výbuch vzteku a komunikace je nemožná. Děkuji. S.
Svatava
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 06. črc 2009 20:25:10


Re: štvaní dcery proti rodinný příslušníkům

Příspěvekod Poradce v ned 12. črc 2009 19:56:10

Svatava píše:Dobrý den. S manželem se rozvádíme. Máme tří a půl letou dceru, otázka svěření do péče je již soudem vyřešena, kdy po absolvování návštěvy u znalkyně dětské psychologie byla na její doporučení dcera svěřena do mé péče. Styk s otcem je upraven a já v něm nehodlám nikterak bránit. Otec toto však - také dle slov znalkyně - bere jako svou "prohru" a začíná dceru štvát proti mým rodičům v tom smyslu, že dcera přijde ke mně a první její slova jsou, že k babičce a dědovi nesmí, protože tatínek jí to zakázal a já ji tam tedy nesmím již nikdy přivést. Problémem pro otce je, že mí rodiče kouří (toto však ze zásady - a na základě mého téměř zákazu - nečiní v dceřině přítomnosti, vyjma jsou-li venku na zahradě). Nutno podotknout, že "dědeček" z otcovy strany je také kuřák. Takže situace "na obou stranách" je stejná.


Mám obavu z toho, že stejně tak bude otec štvát dceru proti mému případnému partnerovi a nakonec i proti mně. Obávám se také toho, jak to působí na dceru, když otec hovoří o mých rodičích jako o špatných lidech a já se snažím ji vysvětlit, že to tak není. Mohu se proti tomuto otcovu postupu bránit také jinak, než se s ním snažit domluvit, protože stav momentálně je takový, že cokoli řeknu zapřičiňuje jeho výbuch vzteku a komunikace je nemožná. Děkuji. S.

Pokud se to bude stupňovat, mohla byste se domáhat i zákazu styku s otcem. To je ale jen krajní možnost, většinou se to časem samo uklidní. Tohle žádný soud nevyřeší, je to jen o lidech.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: štvaní dcery proti rodinný příslušníkům

Příspěvekod millivanilli v čtv 07. črc 2011 9:23:57

dobrý denn štvání dcery není dobrý přístup, myslím, že když někdo něco takového začne dělat tak se snaží probít své emoce přes dítě (dceru). ten druhý partner by měl zakročit a něco udělat aby se to změnilo, poradna pro rodinu je dobrý nápad jak zjistit co se v tom vztahu děje...
millivanilli
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 06. črc 2011 13:51:14


Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron