Svěření do péče nezletilého dítěte jiné fyzické osobě

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: nezletilá holka

Příspěvekod Poradce v stř 17. říj 2012 6:44:03

Lukley píše:Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda-li je možné řešit to, že 17 letá holka(za 2měsíce plnoletá) nechce být u svých rodičů .. u otce nemůže být(exekuce apod) a u matky nechce být, protože když tam bydlela do 15let byla psychicky týraná i fyzicky, proto se od matky odstěhovala k otci... jakmile se otec dostal do problémů začala bydlet u mě a mých rodičů (její matce to nikterak nevadilo) teď z ničeho nic jsou problémy, přítel její matky řekl že v sobotu bude doma se sbaelnýma věcma..(zrovna sme se přestěhovali do vlatního bytu), ona tam jít nechce už jen proto, jak jí matka do sms psala jaké nebude mít doma peklo a "ať počká až příjde domů" atp. myslíte že by se stím dalo něco dělat aby na ty hloupé dva měsíce nemusela ke své matce? předce musí mít nějaké práva.. a jak by se to řešilo na ospodu.. předci jen bylo by to tvrzení proti tvrzení.. a enšlo by třeba aby byl nějaký opatrovník z uřadu který by dohlížel na její docházku ty dva měsíce a mohla zůstat u mě? Předem děkuji za odpoveď

K podobné otázce jsme se tu vyjadřovali již ob dva příspěvky výše. Až do 18 let věku dítěte odpovídají za dítě rodiče. Samozřejmě, pokud je dítěti ze strany rodičů ubližováno, tak se to musí řešit. Doporučuji zajít na městský úřad - oddělení péče o mládež a poradit se tam. Přeci jen jde už jen o dva měsíce a nemá tedy smysl to nějakým způsobem hrotit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Předběžné opatření na svěření dítěte do péče jiné osoby

Příspěvekod Vladimír v pon 26. lis 2012 9:21:45

Dobrý den!
S manželkou jsem se rozvedl.Mám ve své péči 2 starší syny(16,17let).Chtěl jsem do péče i 11letou dceru.V této věci mně soud z hlediska mého zaměstnání nevyhověl a jelikož manželka nebyla schopna se o dceru postarat nařídil soud ústavní výchovu.Se švagrovou,která chtěla dceru do péče jsme podali návrh na zrušení ústavní výchovy a změnu výchovy spolu s návrhem na vydání předběžného opatření. V dané věci bylo soudem vyhověno.Manželka se proti tomuto návrhu odvolala,protože nesouhlasila s tím, aby dcera byla v péči její sestry.Dle zdělení mé dcery jí výchovné prostředí u švagrové nevyhovuje a je tam nespokojená.Nyní se mně nabídla má sestra,že by si dceru vzala do péče ona.
Můj dotaz zní,jestli je možné podat nový návrh na změnu výchovy,když je zatím dcera předběžně svěřena do péče švagrové a ve věci zrušení ústavní výchovy doposud není rozhodnuto.
Děkuji za odpověď
Vladimír
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. lis 2012 7:57:06

Re: Předběžné opatření na svěření dítěte do péče jiné osoby

Příspěvekod Poradce v pon 26. lis 2012 9:45:44

Vladimír píše:Dobrý den!
S manželkou jsem se rozvedl.Mám ve své péči 2 starší syny(16,17let).Chtěl jsem do péče i 11letou dceru.V této věci mně soud z hlediska mého zaměstnání nevyhověl a jelikož manželka nebyla schopna se o dceru postarat nařídil soud ústavní výchovu.Se švagrovou,která chtěla dceru do péče jsme podali návrh na zrušení ústavní výchovy a změnu výchovy spolu s návrhem na vydání předběžného opatření. V dané věci bylo soudem vyhověno.Manželka se proti tomuto návrhu odvolala,protože nesouhlasila s tím, aby dcera byla v péči její sestry.Dle zdělení mé dcery jí výchovné prostředí u švagrové nevyhovuje a je tam nespokojená.Nyní se mně nabídla má sestra,že by si dceru vzala do péče ona.
Můj dotaz zní,jestli je možné podat nový návrh na změnu výchovy,když je zatím dcera předběžně svěřena do péče švagrové a ve věci zrušení ústavní výchovy doposud není rozhodnuto.
Děkuji za odpověď

Ano, nic nebrání tomu, abyste takový návrh podal. Doporučuji ale nejprve to konzultovat se odborem péče o děti příslušného městského úřadu (s tzv. sociálkou, neboli OSPOD). Neustále měnění výchovného prostředí totiž pro dítě rozhodně úplně dobré, ale samozřejmě je třeba vždy posoudit danou konkrétní situaci.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList