teror od bývalky - pomozte

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

teror od bývalky - pomozte

Příspěvekod petra v pát 05. pro 2008 1:03:27

Dobrý den, žiju už 4roky s partnerem který je rozvedený a má z předchozího manželství dceru které je 14let. Dceru jsem brala jako vlastní a nikdy jsem nedělala rozdíl mezi ní a syny(ba naopak byla jsem ráda že mám taky holku) Partner je v plnném inv.důch. Když jsem se nastěhovala vycházela jsem s bývalkou jako kamarádka protože nejsem komfliktní typ, ale až do doby kdy jsem zjistila že partnera zadlužila natolik že měl exekuci na důchod(80 000,-), exekuci z plynáren 100 000,- a 100 000,- dluh na nájmu z doby kdy byli manželé a vyplavylo to na povrch až po mém nastěhování. V době kdy byli manželé ji partner na vše dával peníze (bývá zvykem že o platby v domácnosti s stará žena) ale ona nic nehradila a odstěhovala se k milenci když vypnuly el. proud a plyn. Přísahala že plyn uhradila. Když jsem chtěla znovu zapojit plyn zjistila jsem že už tam jsou exekuce. Vše jsem uhradila a nyní by mne zajímalo zda mohu vymáhat půlku po bývalce . Jelikož bývalka má tři děti(každý tatínek jiný), střídala milence a manželé, neměla na děti čas, vychovává je stylem, že mají vše dovolené a pak si je kupuje. Když potřebovala něco byla milá a dalo se s ní mluvit, jakmile ji dcera doma něco vyprávěla co u nás, okamžitě se změnila v histerickou zákeřnou a zlou mrchu, která nás utloukla jedním vymyšleným argumentem.

Jelikož partner o dceru nechtěl přijít, vše si nechal líbit a dcera toho dokonale využila. Když se zjistilo že dcera kouří (před 3lety)a čím dál víc lže, vždy ji k nám odsunula na převýchovu. Pak přišla doba kdy ji dcera překážela tak ji k nám odsunula na 14dní v měsíci- to trvalo 1/2roku 2006. Od ledna do července 2007 u nás dcera bydlela nepřetržitě - "za trest" a pak protože si našla jiného chlapa. V srpnu 2008 se opět vdala a dceru nám sebrala a poštvala ji proti nám - nenáviděla nás. Po dvou měsících se ozvala a trvala na střídavé péči protože je dcera nezvladatelná a odložila ji k nám na každý lichý měsíc a partnerovi řekla že si její lásku musí získat. Bylo to těžké protože dcera nám kradla cigarety, peníze a když nic jiného nenašla ukradla i stravenky. Dceři jsem vždy koupila co potřebovala - oblečení, věci do školy, kredit ... nikdy nestrádala - byly jsme spíš kamarádky protože se mi i svěřovala. Jenže nastal problém když jsem si něco koupila do domácnosti ... to řekla mamince a partner měl problém. Došlo to tak daleko že ji maminka opět poštvala proti nám a Kristýnu si vzala - protože prý ji u nás psychicky a fyzisky ničíme (asi protože jsme trvali na dodržování pravidel a chtěli jsme pomáhat v domácnosti) Partner platil alimenty někdy složenkou (účet dát nechtěla) ale většinou do ruky protože je potřebovala hned a potvrzení vždy zapomněla poslat, založila jsem dceři účet kam jsem posílala peníze a ten ji taky vybrala. vždy když potřebovala peníze tak jsme ji je dali, vdy tvrdila že je vše v poho. pořídila jsem si nové auto na úvěr a ona teď útočí a podala trestní oznámení na doplacení alimentů za šest let a směje se že má jenom dvacet složenek. Její nový manžel se rád napije a pak ji jednu vrazí. Dcera nám několikrát volala ať zavoláme policii že Honza maminku mlátí - dcera tam žije v itálii ale my prý za psychiku dcery můžem proto mne zajímá jak dlouho jsme povinni uchovávat složenky o zaplacení, jestli je to normální platit alimenty když dcera bydlela (byla odložena) dva a půl roku u nás střídavě. a jestli bychom mohly zažádat o svěření do péče abychom zachránili ve výchově alespoň kousek. mohla bych pokačovat dál ale je toho tolik že kdo si to neprožil nepochopí a v dnešní době jsou chlapy výchovou diskriminování - všechny úřady stojí za matkou a vždy je ten špatný táta ................ děkuji za odpověď Petra
petra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. pro 2008 23:59:43


Re: teror od bývalky - pomozte

Příspěvekod Poradce v pát 05. pro 2008 7:42:11

petra píše:nyní by mne zajímalo zda mohu vymáhat půlku po bývalce
proto mne zajímá jak dlouho jsme povinni uchovávat složenky o zaplacení, jestli je to normální platit alimenty když dcera bydlela (byla odložena) dva a půl roku u nás střídavě. a jestli bychom mohly zažádat o svěření do péče abychom zachránili ve výchově alespoň kousek.



V případě vymáhání poloviny dluhů po bývalé manželce vašeho partnera je to trochu složitější. Záleží na tom, jak si váš partner po rozvodu vypořádal společné jmění manželů. Součástí společného jmění manželů jsou i dluhy. Pokud se po rozvodu písemně nedohodli jinak, platí, že každý by měl mít polovinu, tedy i polovinu dluhů. V takovém případě je možno polovinu, kterou jste za ni zaplatila, vymáhat. Pokud byla uzavřena dohoda o vypořádání společného jmění manželů, platí to, co si dohodli. Složenky o placení výživného je třeba schovávat nejméně tři roky (tak daleko lze výživné žádat zpětně, ale úplně nejlepší je schovávat je ještě alespoň pět let po skončení vyživovací povinnosti pro případné trestní stíhání pro neplacení výživné. Divím se, že pokud máte takové vztahy, tak dáváte výživné bez potvrzení. Samozřejmě za dobu, kdy dcera bydlela u vás, nebyl důvod platit výživné, naopak matka by měla platit výživné vám. Nicméně spotřebované výživné pro nezletilé děti se nevrací. O změnu výchovy samozřejmě váš manžel požádat může.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: teror od bývalky - pomozte

Příspěvekod petra v stř 04. bře 2009 22:18:40

dobrý den, jako první bych chtěla poděkovat za odpověď.
nastala nová skutečnost a já mám spoustu dalších otázek ... partnera si pozvali k výslechu pro neplacení výživného ... bývalka uvedla že od roku 2001 výživné nedostala a chce jej doplatit. Psali jste že může vymáhat pouze tři roky zpětně ale policie tvrdí že to není pravda pokud neprokážeme že jsme platili. dala jsem dohromady platby za tři roky (výpisy z účtu, papírky o předání a sms zprávy) Bývalka tvrdí že to co jsme posílali na účet jsme posílali dceři a proto to není výživné, přitom nám ty čísla účtů dala ona a my jsme se nepídili potom čí je ten účet. SMS potvrzení od ní policie neuznává. Dohledala jsem i některé papírky z roku 2001 a 2003 - ostatní partner nemá protože si to nezakládal a někdy peníze poslal po sousedce i dceři a papírek nedostal s tím že jej dostane příště. a tuto dobu ona uvádí že neplatil, z tohoto je patrné že lže a jde jí jenom o peníze, Uznávám že neplnil svou povinnost v plnné výši jak ukládá rozsudek ale to protože dcera bydlela dva a půl roku u nás. Toto policii nezajímá a koukají na partnera jako na zločince, protože v tomto státě je vždy matka chudák a otec hajzl (vím že je spoustu chlapů co na své děti kašlou, ale tady je prokazatelný opak a stejně se tak chovají) Chtěla bych se zeptat jestli platí ty tři roky a jestli se já mohu dovolat nějakého práva, když matka má dceru svěřenou do péče, dcera bydlela u nás a matka pobírala přídavky na dítě a teď chce doplatit alimenty - je to nespravedlivé.


Taky bych se chtěla zeptat jesti by bylo dobré si vzít právníka k soudnímu jednání
- ona si právníka vzala i k jednání o zvýšení výživného. Tam bývalka uvedla co vše dceři platí a jak je dcera nemocná i když se zatím neléčí ( nic z toho není pravda) taky uvedla že partner má 2auta a motorku a drahou elektroniku a hlavně jak jezdí po celém světě ... ani toto není pravda, vše je moje, já to koupila ze svý mzdy a na dovolenou jsem partnera vzala protože jsem za odvedenou práci dostala dovolenou pro dvě osoby od svého zaměstnavatele ... budou mu u soudu věřit když to tam řekne, nebo se tam mám nechat předvolat jako svědek? děkuji předem za odpověď Petra
petra
 
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 04. pro 2008 23:59:43

Re: teror od bývalky - pomozte

Příspěvekod Poradce v čtv 05. bře 2009 19:07:57

petra píše:Chtěla bych se zeptat jestli platí ty tři roky a jestli se já mohu dovolat nějakého práva, když matka má dceru svěřenou do péče, dcera bydlela u nás a matka pobírala přídavky na dítě a teď chce doplatit alimenty - je to nespravedlivé. Taky bych se chtěla zeptat jesti by bylo dobré si vzít právníka k soudnímu jednání budou mu u soudu věřit když to tam řekne, nebo se tam mám nechat předvolat jako svědek? děkuji předem za odpověď Petra

Vymáhání výživného 3 roky zpětně platí pro výživné jako takové. Vy ale mluvíte o trestním řízení, což je něco jiného, to není vymáhání výživného, tam se prověřuje, zda se stal trestný čin. Ten se v daném případě promlčuje po třech, případně až po pěti letech, a to od posledního nezaplaceného výživného.
Mít u soudu advokáta je vždy lepší, pokud jsou na obou stranách skutečně dobří advokáti, nemusí ani k soudu dojít, protože dobrý advokát se vždy snaží vyřešit věc mimosoudně (i když ne vždy se to samozřejmě podaří). Manžel vás samozřejmě jako svědka může navrhnout, zda vás soud předvolá a vyslechne, to nevím, o tom si soud rozhodne sám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zřeknutí se výchovy dítěte

Příspěvekod Drobinka v pát 03. čer 2011 15:49:48

Dobrý den, ráda bych se informovala v následující věci: můj přitel má dvouleté dítě z předcházejícího vztahu. Bývalá přítelkyně jej do RD neuvedla jako otce, styk se synem mu neumožnila a jeho otcovství neustále zpochybňovala. Po téměř dvou letech podala žalobu k soudu o výživné. Otec si nechal udělat testy DNA, je skutečným otcem. U soudu mu vznikla povinnost platit výživné 5.000 Kč, což vzhledem k jeho výdajům (úvěr,domácnost, soudní náklady, výživné zpětně 2 roky, právníci apod.-přítelkyně jej žaluje taktéž pro výživné na sebe zpětně 2 roky) činí finanční potíže realizovat návštěvy u syna. S jehou bývalou přítelkyní měl vždy potíže (každá schůzka znamená pouze hádky a tahanice o peníze) a předpokládá se, že budou v případě společné výchovy dítěte tyto problémy přetrvávat, neboť bývalá přítelkyně odmítá usnadnit poznání otce a dítěte. Vzhledem k tomu, že je přítel po mozkové příhodě s následky a měl by se psychicky náročným situacím vyvarovat, může se na základě finančních a zdravotních problémů zříct jakéhokoliv podílu na výchově dítěte a úplně přerušit styk s matkou dítěte s tím, že bude řádně platit výživné? A jaké důsledky toto rozhodnutí může přinést? V souvislosti s tímto bych se ráda ještě zeptala, zda je možné přiznat matce výživné na ni samotou zpětně po dobu 2 let, kdy nebyl otec uveden do RD z její vlastní vůle, matka 3 roky před porodem nepracovala, překážku v práci jí tedy mateřství nezpůsobilo, přítel ji navíc celou dobu živil. Velice děkuji za odpoveď.
Drobinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 03. čer 2011 15:20:17

Re: Zřeknutí se výchovy dítěte

Příspěvekod Poradce v pát 03. čer 2011 17:14:53

Drobinka píše:Dobrý den, ráda bych se informovala v následující věci: můj přitel má dvouleté dítě z předcházejícího vztahu. Bývalá přítelkyně jej do RD neuvedla jako otce, styk se synem mu neumožnila a jeho otcovství neustále zpochybňovala. Po téměř dvou letech podala žalobu k soudu o výživné. Otec si nechal udělat testy DNA, je skutečným otcem. U soudu mu vznikla povinnost platit výživné 5.000 Kč, což vzhledem k jeho výdajům (úvěr,domácnost, soudní náklady, výživné zpětně 2 roky, právníci apod.-přítelkyně jej žaluje taktéž pro výživné na sebe zpětně 2 roky) činí finanční potíže realizovat návštěvy u syna. S jehou bývalou přítelkyní měl vždy potíže (každá schůzka znamená pouze hádky a tahanice o peníze) a předpokládá se, že budou v případě společné výchovy dítěte tyto problémy přetrvávat, neboť bývalá přítelkyně odmítá usnadnit poznání otce a dítěte. Vzhledem k tomu, že je přítel po mozkové příhodě s následky a měl by se psychicky náročným situacím vyvarovat, může se na základě finančních a zdravotních problémů zříct jakéhokoliv podílu na výchově dítěte a úplně přerušit styk s matkou dítěte s tím, že bude řádně platit výživné? A jaké důsledky toto rozhodnutí může přinést? V souvislosti s tímto bych se ráda ještě zeptala, zda je možné přiznat matce výživné na ni samotou zpětně po dobu 2 let, kdy nebyl otec uveden do RD z její vlastní vůle, matka 3 roky před porodem nepracovala, překážku v práci jí tedy mateřství nezpůsobilo, přítel ji navíc celou dobu živil. Velice děkuji za odpoveď.

Když bude otec dítěte řádně platit výživné a nebude se chtít s dítětem stýkat, tak je to čistě jeho věc, těžko ho k tomu někdo může nutit. Pokud jste měla na mysli nějakou úřední formu zřeknutí se dítěte, tak nic takového nejde. Neprovdaná matka může požadovat příspěvek i pro sebe, je ale otázka, jak by se k tomu postavil soud, pokud by se prokázalo, že to byla ona, kdo bránil tomu, aby byl v matrice řádně uveden otec dítěte. V takovém případě by mohla být její žaloba zamítnuta, záleží ale na mnoha okolnostech, takže to rozhodně nelze paušalizovat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron