Nelíbí se mi, jak bývalá žena vychovává děti

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Práva otce

Příspěvekod mobydicek v úte 02. dub 2013 8:33:23

Bývalý přítel, který vychovává naše dítě, na které platím výživné určené soudem, je bez mého souhlasu přestěhoval ke své matce, kde nyný žijí. Nesouhlasím jak s tím, že dítě nebydlí se svým otcem, a tudíž ho on nvychovává, tak nesouhlasím s tím, že ho vychovává babička z otcovy strany. Pokud ho takto bez mého souhlasu přestěhoval jinam, aniž by mi řekl kam, a aniž by mi vůbec řekl, že je přestěhoval, nedopustil se tím náhodou únosu? Co mohu dělat pro to, aby dítě opět vychovával sám otec, kterému platí výživné?
Proti výchově ze strany babičky mám výhradu, protože to není dle mého názoru vhodné prostředí - babička se svým manželem mluví sprostě, manžel babičky je alkoholik, nemají dostatečné podmínky z hlediska velikosti bytu, atd. Mám jako matka, která dítě nenemá v trvalé péči, právo spoluurčovat, kde a kým bude dítě vychováváno?
Děkuji za odpovědi.
mobydicek
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 02. dub 2013 7:57:07


Re: Práva otce

Příspěvekod Poradce v úte 02. dub 2013 8:38:18

mobydicek píše:Bývalý přítel, který vychovává naše dítě, na které platím výživné určené soudem, je bez mého souhlasu přestěhoval ke své matce, kde nyný žijí. Nesouhlasím jak s tím, že dítě nebydlí se svým otcem, a tudíž ho on nvychovává, tak nesouhlasím s tím, že ho vychovává babička z otcovy strany. Pokud ho takto bez mého souhlasu přestěhoval jinam, aniž by mi řekl kam, a aniž by mi vůbec řekl, že je přestěhoval, nedopustil se tím náhodou únosu? Co mohu dělat pro to, aby dítě opět vychovával sám otec, kterému platí výživné?
Proti výchově ze strany babičky mám výhradu, protože to není dle mého názoru vhodné prostředí - babička se svým manželem mluví sprostě, manžel babičky je alkoholik, nemají dostatečné podmínky z hlediska velikosti bytu, atd. Mám jako matka, která dítě nenemá v trvalé péči, právo spoluurčovat, kde a kým bude dítě vychováváno?
Děkuji za odpovědi.

Jestliže se domníváte, že daná situace není pro vaše dítě dobrá, můžete podat návrh na změnu výchovy, např. do vaší péče. Doporučuji obrátit se na odbor péče o dítě na městském úřadu, tam vám poradí, jaký postup by byl pro váš konkrétní případ nejvhodnější.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron