svěření do péče

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

svěření do péče

Příspěvekod reditel v ned 13. črc 2008 20:49:05

chci se rozvést, se ženou bydlíme ve společném domě, syn má 14 let,s matkou si nerozumí, volný čas tráví se mnou, bude mi svěřen do péče, když si to i sám přeje???
reditel
 


Re: svěření do péče

Příspěvekod Poradce v ned 13. črc 2008 21:35:10

reditel píše:chci se rozvést, se ženou bydlíme ve společném domě, syn má 14 let,s matkou si nerozumí, volný čas tráví se mnou, bude mi svěřen do péče, když si to i sám přeje???



To vám opravdu nepovím. V tomhle věku samozřejmě názor dítěte hraje důležitou roli, ale soud zkoumá celkové podmínky pro výchovu dítěte u obou rodičů. Vycházet jen z názoru dítěte není úplně možné. Takový čtrnáctiletý puberťák často dá přednost tomu rodiči, který mu koupí každou cool věc, kterou zrovna "nutně potřebuje" nechá ho děiat si co chce a chodit si kam chce a s kým chce. Z pohledu dítěte je to samozřejmě perfektní a takové dítě bude raději s rodičem, který mu toto vše umožní, než s rodičem, který bude nejdříve chtít vidět školní výsledky, bude chtít, aby dítě dělalo nějakou práci doma a bude chtít vědět s kým a kam jde a bude trvat na tom, že dítě bude v určený čas doma. A i o tohle se bude soud zajímat.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Kdo bude vychovavat?

Příspěvekod Martinamartina v pon 10. lis 2008 12:50:01

Dobry den,strucna rodina siuace:budeme se chtit rozvest kazdy ma nekoho jineho,ale problem nastava v tom ze mam pritele v jine zemi synovi je sedm let,manzel rekl ze syna semnou do jine zeme nepusti, Co se stane kdyz se tedy nedohodnem???On bude trvat treba na stridave peci nebo vikendch(coz je nemozne kdyz chci bydlet jinde). PRedpokladam ze syn bude v me peci ale kdyz se manzel cukne tak tedy nemam sanci zit a byt stastna nekde jinde??Pokud mate zkusenost poradte mi nebo naznacte co se bude priblizne dit?dekuji
Martinamartina
 

Re: Kdo bude vychovavat?

Příspěvekod Poradce v pon 10. lis 2008 14:33:31

Martinamartina píše:Dobry den,strucna rodina siuace:budeme se chtit rozvest kazdy ma nekoho jineho,ale problem nastava v tom ze mam pritele v jine zemi synovi je sedm let,manzel rekl ze syna semnou do jine zeme nepusti, Co se stane kdyz se tedy nedohodnem???On bude trvat treba na stridave peci nebo vikendch(coz je nemozne kdyz chci bydlet jinde). PRedpokladam ze syn bude v me peci ale kdyz se manzel cukne tak tedy nemam sanci zit a byt stastna nekde jinde??Pokud mate zkusenost poradte mi nebo naznacte co se bude priblizne dit?dekuji

Tohle je situace, kterou žádný soud nevyřeší, prostě svěří dítě do péče jednoho z rodičů a rozsudkem se budou muset všichni zúčastnění řídit. Bylo by asi zajímavé řešit spor, zda se matka s dítětem může odstěhovat do ciziny, ale sám jsem nikdy takou kauzu nezažil. Rozumné řešení ale asi stejně neexistuje.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: svěření do péče

Příspěvekod Návštěvník v úte 06. led 2009 16:18:24

Nebude vám svěřen do péče, jelikož jste muž :-). Přítel má taky syna , který chce být u nás, řekl to i na spoustě místech (OSPOD, psycholožka apod.), ale soud navíc zrušil střídavou a svěřil ho matce. Kluk (9 let) je z toho nešťastný a navíc se otočilo proti matce, jelikož ji kluk teď nenávidí (ne,není to silné slovo), protože ho nechce pouštět na tréninky ani za tátou, když ji o to kluk poprosí. ..
Návštěvník
 

syn a majetek

Příspěvekod lerosa v pon 31. srp 2009 11:02:24

Dobry den,

Manzel se chce odemne odstehova a chce si sebou vzit i naseho spolecneho 14ti leteho syna. Zajimalo by mne jestli na to ma pravo a jde mu v tom nejak zabranit.Podotykamnejsme rozvedeni a ani jsme o rozvod nezadali.Dekji za odpoved
lerosa
 

Re: syn a majetek

Příspěvekod Poradce v pon 31. srp 2009 18:24:12

lerosa píše:Dobry den,

Manzel se chce odemne odstehova a chce si sebou vzit i naseho spolecneho 14ti leteho syna. Zajimalo by mne jestli na to ma pravo a jde mu v tom nejak zabranit.Podotykamnejsme rozvedeni a ani jsme o rozvod nezadali.Dekji za odpoved



Změna bydliště nezletilého dítěte je natolik závažnou otázkou, že se na ní musí dohodnout oba rodiče. Pokud se rodiče nedohodnou, může jeden z nich navrhnout, aby soud rozhodl. V podstatě jde o to, že rodiče spolu nebudou žít a je jedno, že nejsou rozvedeni. V takovém případě, pokud se nedohodnou rozhodne soud na návrh jednoho z nich o tom, komu bude dítě svěřeno do péče. Zkuste se obrátit na odbor péče o dítě přílušného pověřeného městského úřadu (tzv. malý okres), v jehož obvodu bydlíte, tam vám poradí podrobnosti.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

svěření do péče

Příspěvekod Tutunka v čtv 29. říj 2009 15:11:11

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, bydlíme s manželem a 2-letym synem v podkroví u jeho rodičů. Stále se u nás mluví o rozvodu. A bojím se že bych o syna mohla přijít. Jsem na mateřské dovolené (do 3let) a studuji, nemohla bych tedy do zaměstnání. Rozhoduje soud i o těhlech věcech při svěřování do péče?
Tutunka
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 29. říj 2009 15:00:28

Re: svěření do péče

Příspěvekod Poradce v čtv 29. říj 2009 17:22:26

Tutunka píše:Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, bydlíme s manželem a 2-letym synem v podkroví u jeho rodičů. Stále se u nás mluví o rozvodu. A bojím se že bych o syna mohla přijít. Jsem na mateřské dovolené (do 3let) a studuji, nemohla bych tedy do zaměstnání. Rozhoduje soud i o těhlech věcech při svěřování do péče?

Soud při rozhodování o výhlvných poměrech dítěte bere v úvahu úplně vše, co je pro další vývoj dítěte podstatné. Mezi to samozřejmě patří i schopnost rodiče dítě uživit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Svěření do péče(dvojčata)

Příspěvekod bisonkova v úte 13. dub 2010 9:08:13

Dobrý den,zajímalo by mě,jak se postupuje u dvojčat. Někde jsem četla,že podle nového zákona evropské unie by se dvojčata neměli rozdělovat,ted mě čeká soud a já se strašně bojím,že je budou chtít rozdělit,střídavá péče nepřichází úvahu,nedovoluje zaměstnání.
Předem děkuji
bisonkova
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. dub 2010 9:04:34

Další

Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron