svěření do péče

Komu bude dítě svěřeno do výchovy?
Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Svěření do péče(dvojčata)

Příspěvekod Poradce v úte 13. dub 2010 9:17:11



bisonkova píše:Dobrý den,zajímalo by mě,jak se postupuje u dvojčat. Někde jsem četla,že podle nového zákona evropské unie by se dvojčata neměli rozdělovat,ted mě čeká soud a já se strašně bojím,že je budou chtít rozdělit,střídavá péče nepřichází úvahu,nedovoluje zaměstnání.
Předem děkuji

O žádném takovém předpisu nevím. Pokud by mělo v úvahu přicházet odloučení sourozenců (a je jedno jestli to jsou dvojčata, i když ta bývají na sebe mnohem více fixovanější), bude soud určitě vyžadovat posudek z oboru dětské psychologie, který se k tomu vyjádří fundovaně. Žádná obecná pravidla na rozdělování sourozenců zákonem stanovena nejsou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: svěření do péče

Příspěvekod bisonkova v úte 13. dub 2010 10:47:05

Ještě jsem zapoměla napsat budou jim teprve dva roky i přes to psycholog? Jinak moc děkuju za rychlou odpověd
bisonkova
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. dub 2010 9:04:34

Re: svěření do péče

Příspěvekod Poradce v úte 13. dub 2010 11:07:25

bisonkova píše:Ještě jsem zapoměla napsat budou jim teprve dva roky i přes to psycholog? Jinak moc děkuju za rychlou odpověd



I v takovém případě může psycholog uvést něco ke konkrétnímu případu, ale rozhodně se může vyjádřit z obecného hlediska. Myslím si, že se nemáte čeho obávat, rozdělování sourozenců soudním rozhodnutím je opravdu velice výjimečná záležitost, většinou se děje jen v případech nezbytně nutných nebo v případech, kdy mezi sourozenci není větší osobní pouto např. kvůli velkému věkovému rozdílu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Chce mě připravit o syna

Příspěvekod Veverka v stř 04. srp 2010 20:06:07

Dobrý den, chtěla bych od Vás odborný názor a radu. Příští týden máme s mým bývalým přítelem soud o úpravě výchovy a výživy našeho šenáctiměsíčního syna. Synek žije u mě, stále ještě kojím a bývalý přítel se snaží dostat všemožnými prostředky malého do své péče. Chtěla bych se zeptat jestli je možné, aby mu soud povolil synka na noc a nebo v horším případě, aby ho svěřil do péče jemu. Expřítel bydlí v bytě se svou matkou, kde mají pouze dvě místnosti na spaní. Není zaměstnaný a byl kdysi trestaný. Neustále chodí na sociální úřad se na něco ptát a zároveň se mi snaží nějakým způsobem uškodit. Nyní má upravený styk sociálním úřadem se synem tak, že si ho bere každou středu od tří do pěti a každou lichou sobotu od osmi do jedenácti a od tří do pěti. Alimenty platí tak, jak má a malého vrací v domluvenou dobu. Před sociální pracovnicí se přetvařuje, jak je vzorný, ale mě jen shazuje. Vždy když si vyzvedává synka, tak si neodpustí nejapné poznámky, co se týče synka s tím, že ho brzy dostane. Ke mě je slovně hrubý a neustále mě psychicky terorizuje. Nedávno se stal incident, při kterém musela zasahovat policie. Přišel opilý asi v půl desáté večer a chtěl vidět syna. Přitom vykřikoval sprosté narážky a hrozil fyzickou likvidací. Tento incident se stal ještě předtím než byl styk s dítětem upraven do dnešní podoby. Žádám Vás o názor na celou věc a radu jestli by bylo možné, aby ho nějakým způsobem získal, a nebo aby malého měl přes noc (když stále kojím). Předem děkuji za odpověď.
Veverka
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 04. srp 2010 19:45:11

Re: Chce mě připravit o syna

Příspěvekod Poradce v stř 04. srp 2010 20:14:12

Veverka píše:Dobrý den, chtěla bych od Vás odborný názor a radu. Příští týden máme s mým bývalým přítelem soud o úpravě výchovy a výživy našeho šenáctiměsíčního syna. Synek žije u mě, stále ještě kojím a bývalý přítel se snaží dostat všemožnými prostředky malého do své péče. Chtěla bych se zeptat jestli je možné, aby mu soud povolil synka na noc a nebo v horším případě, aby ho svěřil do péče jemu. Expřítel bydlí v bytě se svou matkou, kde mají pouze dvě místnosti na spaní. Není zaměstnaný a byl kdysi trestaný. Neustále chodí na sociální úřad se na něco ptát a zároveň se mi snaží nějakým způsobem uškodit. Nyní má upravený styk sociálním úřadem se synem tak, že si ho bere každou středu od tří do pěti a každou lichou sobotu od osmi do jedenácti a od tří do pěti. Alimenty platí tak, jak má a malého vrací v domluvenou dobu. Před sociální pracovnicí se přetvařuje, jak je vzorný, ale mě jen shazuje. Vždy když si vyzvedává synka, tak si neodpustí nejapné poznámky, co se týče synka s tím, že ho brzy dostane. Ke mě je slovně hrubý a neustále mě psychicky terorizuje. Nedávno se stal incident, při kterém musela zasahovat policie. Přišel opilý asi v půl desáté večer a chtěl vidět syna. Přitom vykřikoval sprosté narážky a hrozil fyzickou likvidací. Tento incident se stal ještě předtím než byl styk s dítětem upraven do dnešní podoby. Žádám Vás o názor na celou věc a radu jestli by bylo možné, aby ho nějakým způsobem získal, a nebo aby malého měl přes noc (když stále kojím). Předem děkuji za odpověď.

Já opravdu nemohu posoudit, jak dopadne soud, ale pokud je pravda to, co píšete, tak bych se být vámi nijak nebál.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: svěření do péče

Příspěvekod Diversity v pon 22. říj 2012 10:53:41

Dobrý den. Mám přítele, který se rozvedl. S bývalou ženou mají dvě děti (9 a 14), které byli svěřené do výhradní péče matky. Přítel pracuje v zahraničí a vrací se jen na víkendy. Chtěla jsem se zeptat, máme nějakou šanci, že by děti mohli být svěřeny do naší péče, i když zatím nejsme manželé? Z našeho pohledu matka nezvládá péči o děti a v podstatě jsou vychovávány prarodiči.
Diversity
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. říj 2012 10:41:46

Re: svěření do péče

Příspěvekod Poradce v pon 22. říj 2012 12:00:04

Diversity píše:Dobrý den. Mám přítele, který se rozvedl. S bývalou ženou mají dvě děti (9 a 14), které byli svěřené do výhradní péče matky. Přítel pracuje v zahraničí a vrací se jen na víkendy. Chtěla jsem se zeptat, máme nějakou šanci, že by děti mohli být svěřeny do naší péče, i když zatím nejsme manželé? Z našeho pohledu matka nezvládá péči o děti a v podstatě jsou vychovávány prarodiči.

To já opravdu nemohu takhle posoudit. jestliže se ale přítel vrací jen na víkendy, tak to se o ně moc asi nebude starat. Vím, že namítnete, že se budete starat vy, ale vy nejste rodič těch dětí, a starat se musejí primárně právě rodiče. Třeba ale váš přítel soud přesvědčí a dopadne to. Kdybych se měl k tomu vyjadřovat takhle přes internet, bylo by to jako věštění z koule, a to fakt nemá smysl.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Exekuce pro neplacení výživného

Příspěvekod Vladimír v úte 27. lis 2012 11:03:31

Dobrý den!
Na bývalou manželku jsem podal návrh na exekuci pro neplacení výživného na 2 syny,které mám v péči.V současné době probíhá soudní řízení ve věci výchovy a výživy naší dcery, která je předběžně svěřena do výchovy švagrové. Exmanželka by jí chtěla do své péče jelikož si vytvořila podmínky pro její výchovu a obává se,že jí nedostane.
Dotaz zní, zdali má exekuce vliv na to,aby jí dcera nebyla svěřena do péče.
Předem děkuji za odpověď
Vladimír
 
Příspěvky: 3
Registrován: pon 26. lis 2012 7:57:06

Re: Exekuce pro neplacení výživného

Příspěvekod Poradce v úte 27. lis 2012 12:03:37

Vladimír píše:Dobrý den!
Na bývalou manželku jsem podal návrh na exekuci pro neplacení výživného na 2 syny,které mám v péči.V současné době probíhá soudní řízení ve věci výchovy a výživy naší dcery, která je předběžně svěřena do výchovy švagrové. Exmanželka by jí chtěla do své péče jelikož si vytvořila podmínky pro její výchovu a obává se,že jí nedostane.
Dotaz zní, zdali má exekuce vliv na to,aby jí dcera nebyla svěřena do péče.
Předem děkuji za odpověď

Obecně ne, bude se ale zkoumat nejen to, zda má bývalá manželka vhodné bytové a sociální podmínky pro výchovu dcery, ale i to, zda ji bude moci zajistit i po materiální stránce. Pokud by to exekuce měly nějak ovlivnit, může to mít vliv i na rozhodnutí o svěření dítěte do její péče.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

soud o svěření do péče

Příspěvekod karlayahur v ned 30. pro 2012 16:34:30

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda někdo neví jestli musím znovu podat žádost o svěření dcery do péče před rozvodem, když jsem ji již v červnu podala v jiném městě než kde máme trvalý pobyt...následně si muj manžel najal právníka a od soudu mi přišel dopis, že soud se přesouvá do města trvalého bydliště?? já jsem novou žádost už neposílala, předpokládám, že když už má případ i číslo tak ho prostě jen ten jiný soud převezme..děkuji za odpověď
karlayahur
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 30. pro 2012 16:12:46

PředchozíDalší

Zpět na Výchovné poměry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron