Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Příspěvekod ma.dom v úte 06. dub 2010 15:43:54



Dobrý den,
zajímalo by mě, jak funguje obrana na iniciativu otce, s níž nesouhlasím. Syn je Rozsudkem svěřený do mé péče, otec má určené návštěvy v rozsahu 3x týdně (!) celý půlden. Kromě toho však mě stíhá požadavky na přítomnost i mimo tyto návštěvy, s tím, že je to jeho právo otce. Já však na to nechci přistoupit opravdu v žádném případě, neboť s ním nemám jiné zkušenosti, než nechutné scény veřejnost - neveřejnost. Kromě toho, že již před narozením chlapečka jsem založila novou rodinu, s níž pochopitelně chceme žít své a v klidu stejně tak, jako nikdo nebrání ve styku s chlapečkem jeho otci (což je mimochodem snad zřejmé i z určených návštěv - ??), tak chci také chlapečkovi zajistit pohodový např. zpívánkový kroužek, kde prvně poznává také pohodovou společnost stejně starých dětí. Otcovo právo na informace chápu tak, že by mu mělo stačit vědět, že syn navštěvuje hudebku a plavání, nikoli přesná adresa a hodina návštěv (samozřejmě nemluvím o školní docházce) tak, aby nás tam "právem otce" přepadal a stresoval, podle mě spíše šikanoval. Bohužel však i toho se bojím, neboť se občas prořekne ve smyslu, že náš rozvrh slídí v místě našeho bydliště. Mohu nás takovémuto vměšování ubránit? Přitom o vlastní aktivity se synem, které jsem mu dokonce sehnala až pod nos, otec nestojí.
ma.dom
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 24. led 2010 7:06:46


Re: Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Příspěvekod Poradce v úte 06. dub 2010 17:28:33

ma.dom píše:Dobrý den,
zajímalo by mě, jak funguje obrana na iniciativu otce, s níž nesouhlasím. .



Otci nemusíte umožňovat kontakt se synem mimo rozsah stanoveného styku. Za normálních okolností, kdy jsou rodiče sami schopni se dohodnout, to není problém, ale pokud vás otec dítě takto jen šikanuje, tak prostě trvejte na svém. Pokud toto bude pokračovat a styk otce s dítětem bude kontraproduktivní, můžete podat i návrh na zákaz styku, což je ale opravdu krajní možnost a soud k ní přistoupí jen tehdy, pokud otec dítěti vysloveně škodí. Musíte doufat, že otce dítěte to snad jednou přejde a trochu se umoudří. Do té doby se snažte vše řešit nekonfliktně, konflikty rodičů rozhodně nejsou pro dítě tím nejlepším. Vím, že jsem moc neporadil, ale rady typu "obraťte se na policii" nemají smysl.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Příspěvekod lilik v pát 07. kvě 2010 14:29:21

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak má probíhat styk otce s dětmi o letních prázdninách, když soud upravil otci styk 1xza 14 dní pouze v sudou neděli(9-17hod.),velikonoční pondělí obrok, 23.12. od 9-17hod. a 28.12. od 9-17hod. Nesmí je mít přes noc díky podezření na závažnou duš. chorobu. Už minulé léto jsme se potýkali s tím, že nám nedovolil odjet na rodinou dovolenou, dětem na tábor či na 14dní k babičce, protože by tím přišel o svou neděli.Děti tím byly ochuzeny o své pravidelné prázdninové aktivity. Sociální pracovnice si nevěděly rady a tak se raději přiklonily k tomu, prázdniny tedy ignorovat a dodržovat sudé neděle. Máme v tomto ohledu nějakou šanci jak legálně postupovat? Je tato situace nějak právně ošetřitelná? Děkuji za odpověď.L
lilik
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 07. kvě 2010 14:10:36

Re: Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Příspěvekod Nelis v sob 08. kvě 2010 9:40:40

Lilik, jde to vyřešit soudně. my to máme přesně stanoveno 14 dní v červenci a 14 dní v srpnu s tím, že mi to musí otec nahlásit do 31.4. S tím, že během prázdnin se nestŕídají pravidelné návštěvy - pozor u soudu to musíte říct, stčí vložit slovo pouze, protože pak by mohlo dojít k tomu, že tatínek bude mít dítě 14 dní a ješté si vybírat své víkendy.... Lze také přesně stanovit dobu i o prázdninách. toto chtěl ex a soudkyně mu řekla, že pokud si však ve stanovené dny nebude moct syna vzít (práce, jiné okolnosti), nemá již jiný nárok.....
Nelis
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 08. kvě 2010 9:33:42

Re: Styk s dítětem mimo stanovené návštěvy

Příspěvekod Poradce v sob 08. kvě 2010 19:05:35

lilik píše:Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak má probíhat styk otce s dětmi o letních prázdninách, když soud upravil otci styk 1xza 14 dní pouze v sudou neděli(9-17hod.),velikonoční pondělí obrok, 23.12. od 9-17hod. a 28.12. od 9-17hod. Nesmí je mít přes noc díky podezření na závažnou duš. chorobu. Už minulé léto jsme se potýkali s tím, že nám nedovolil odjet na rodinou dovolenou, dětem na tábor či na 14dní k babičce, protože by tím přišel o svou neděli.Děti tím byly ochuzeny o své pravidelné prázdninové aktivity. Sociální pracovnice si nevěděly rady a tak se raději přiklonily k tomu, prázdniny tedy ignorovat a dodržovat sudé neděle. Máme v tomto ohledu nějakou šanci jak legálně postupovat? Je tato situace nějak právně ošetřitelná? Děkuji za odpověď.L

Pokud nejste schopni se s otcem dohodnout, musíte dodržovat styk tak, jak byl stanoven, bez ohledu na to, zda prázdniny jsou nebo ne. Jedinou možností, jak to změnit, je nechat si rozsah styku upravit soudem na prázdniny odlišně.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron