Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Příspěvekod petrsc v pát 08. led 2010 16:56:03

Se svojí ex jsme rozvedeni od r.2006,máme dceru (nar. 2002).Co dělat,když mi je bráněno v aktivním styku s mojí dcerou a není dodržována soudní dohoda?Neviděl jsem ji ji už spoustu měsíců.Moje bývalá se odstěhovala z místa bydliště,změnila bydliště i zaměstnání,číslo mobilního telefonu,dokonce i její rodiče si změnili čísla a vyhýbají se kontaktu se mnou.
Už mi dochází trpělivost a rád bych vzniklou situaci řešil.Nedopouští se nějakého trestního činu nebo přestupku?
Jaké jsou moje možnosti řešení?
Děkuji za odpověď
petrsc
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 08. led 2010 16:39:27


Re: Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Příspěvekod Poradce v pát 08. led 2010 17:39:15

petrsc píše:Se svojí ex jsme rozvedeni od r.2006,máme dceru (nar. 2002).Co dělat,když mi je bráněno v aktivním styku s mojí dcerou a není dodržována soudní dohoda?Neviděl jsem ji ji už spoustu měsíců.Moje bývalá se odstěhovala z místa bydliště,změnila bydliště i zaměstnání,číslo mobilního telefonu,dokonce i její rodiče si změnili čísla a vyhýbají se kontaktu se mnou.
Už mi dochází trpělivost a rád bych vzniklou situaci řešil.Nedopouští se nějakého trestního činu nebo přestupku?
Jaké jsou moje možnosti řešení?
Děkuji za odpověď



Pokud matka ve styku s dítětem brání, obraťte se na soud, který o úpravě styku rozhodl se žádostí o exekuci. Ta začíná výzvou, následuje ukládání pokut a v extrémním případě může dojít k tomu, že v den styku přijde k matce exekutor a dítě jí sebere a předá vám. Bránění ve styku s dítětem může být i důvodem ke změně výchovného prostředí dítěte, tj. mohl byste i žádat, aby dítě bylo svěřeno vám s tím, že vy budete ochoten ho dávat matce ke styku na rozdíl od ní.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Matka mi brání v kontaktu se synem

Příspěvekod kejsyy v ned 28. bře 2010 11:51:56

Dobrý den, mám syna kterému je 16 měsíců. S matkou dítěte již nežiji, výchova dítěte do ukončení našeho vztahu probíhala společně a bezproblémů, mám zájem se dál se synem vídat. Před nedávnem jsme měli soud který svěřil dítě do péče matky, s čímž jsem souhlasil a zároveň určil můj styk s dítětem. Ten má probíhat střídavě jeden víkend u matky a další víkend si mohu syna odvážet do místa mého bydliště. Matka u soudu s tímto neměla problém. Teď mě však určila podmínku, kterou musím splnit proto aby mi syna k návštěve dala. Nevlastním řidičský průkaz ale podle ní si musím pro syna jezdit autem. Vlakem ani autobusem to prý nepřipadá v úvahu. Dále mě napsala seznam x věcí které musím mít, proto se také chci zeptat jak mám brát větu v rozsudku, že matka je povinna syna na styk řádně připravit. Děkuji za odpověď
kejsyy
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 28. bře 2010 11:30:19

Re: Matka mi brání v kontaktu se synem

Příspěvekod Poradce v ned 28. bře 2010 18:34:44

kejsyy píše:Dobrý den, mám syna kterému je 16 měsíců. S matkou dítěte již nežiji, výchova dítěte do ukončení našeho vztahu probíhala společně a bezproblémů, mám zájem se dál se synem vídat. Před nedávnem jsme měli soud který svěřil dítě do péče matky, s čímž jsem souhlasil a zároveň určil můj styk s dítětem. Ten má probíhat střídavě jeden víkend u matky a další víkend si mohu syna odvážet do místa mého bydliště. Matka u soudu s tímto neměla problém. Teď mě však určila podmínku, kterou musím splnit proto aby mi syna k návštěve dala. Nevlastním řidičský průkaz ale podle ní si musím pro syna jezdit autem. Vlakem ani autobusem to prý nepřipadá v úvahu. Dále mě napsala seznam x věcí které musím mít, proto se také chci zeptat jak mám brát větu v rozsudku, že matka je povinna syna na styk řádně připravit. Děkuji za odpověď

Pokud k tomu neexistuje oprvadu vážný důvod, nevidím, proč byste se synem nemohl jezdit autobusem. Jestliže nejdete o půldenní cestu, tak by to snad neměl být problém. Matka samozřejmě musí dítě na styk s vámi připravit, tj. hlavně obléci ho. Na druhou stranu, jestliže máte mít dítě u sebe celý den nebo dokonce celý víkend, tak se předpokládá, že k tomu budete mít i vybavení, které takové dítě potřebuje, matka vám rozhodně nebude všechno půjčovat. Vy si sám musíte vytvořit podmínky, aby u vás dítě mohlo být a aby mělo po celou dobu pobytu minimálně stejné životní podmínky, jako má u matky.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Příspěvekod romanxy v ned 22. črc 2012 20:27:28

Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. S matkou mé dcery se po rozchodu nedalo dohodnout na úpravě styku s dcerou, které jsou 3 roky. Dělala neustále problémy. Proto jsem musel jít k soudu, kde určili dle mého přání, že si budu dceru brát sudé víkendy a dva týdny o prázdninách. Minulý sudý víkend ale nastal problém, matka dcery mi do telefonu sdělila, že malou mít prostě nebudu. Na polici jsme sepsali doklad, že jsem si malou nemohl převzít. Velmi mě rozčílilo laxní jednání mé bývalé, hlavně to, že si dovolí porušit rozsudek. Myslím si, že kdyby to udělal jakýkoliv otec, nebo nezaplatit alimenty, hned by to úřady řešili. Můj právní zástupce mi na tuto situaci napsal, že bude informovat právní zástupkyni mé bývalé. Myslel jsem, že se to tímto vyřeší. Dnes jsem bývalé napsal, že se těším na malou na další sudý víkend a napsala, že ji stejně nedostanu. Copak si může dovolit porušit rozsudek? To neexistuje žádné řešení? Všude jen soudy brání matky dětí a otec je pro soud jen obtížný tvor platící výživné.

Předem moc děkuji.
romanxy
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. črc 2012 20:14:02

Re: Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Příspěvekod Poradce v pon 23. črc 2012 6:42:59

romanxy píše:Dobrý den, potřeboval bych od Vás poradit. S matkou mé dcery se po rozchodu nedalo dohodnout na úpravě styku s dcerou, které jsou 3 roky. Dělala neustále problémy. Proto jsem musel jít k soudu, kde určili dle mého přání, že si budu dceru brát sudé víkendy a dva týdny o prázdninách. Minulý sudý víkend ale nastal problém, matka dcery mi do telefonu sdělila, že malou mít prostě nebudu. Na polici jsme sepsali doklad, že jsem si malou nemohl převzít. Velmi mě rozčílilo laxní jednání mé bývalé, hlavně to, že si dovolí porušit rozsudek. Myslím si, že kdyby to udělal jakýkoliv otec, nebo nezaplatit alimenty, hned by to úřady řešili. Můj právní zástupce mi na tuto situaci napsal, že bude informovat právní zástupkyni mé bývalé. Myslel jsem, že se to tímto vyřeší. Dnes jsem bývalé napsal, že se těším na malou na další sudý víkend a napsala, že ji stejně nedostanu. Copak si může dovolit porušit rozsudek? To neexistuje žádné řešení? Všude jen soudy brání matky dětí a otec je pro soud jen obtížný tvor platící výživné.

Předem moc děkuji.

Rodinné vztahy sice jsou upraveny zákonem, ale žádný zákon je nevyřeší. Vy sice můžete do celé věci zapojit soudního exekutora nebo v extrémním případě dokonce orgány činné v trestním řízení, dosáhnete toho, že dceru budete dostávat, ale vztahy s její matkou to nezlepší a naruší to i vztahy s vaší dcerou, když bude vidět všechen ten humbuk okolo toho (teď je ještě malá, ale brzy to bude vnímat). Píšete, že máte advokáta, takže ten vám poradí, jak dál postupovat. Můžete se u soudu domáhat exekuce ukládáním pokut matce, pokud to nepomůže, může dojít i k předávání dítěte za přítomnosti soudního vykonavatele, a pokud nic nepomůže, může matka být trestně stíhána pro maření výkonu úředního rozhodnutí. Neplnění povinností matky může být důvodem i ke změně výchovného prostředí vaší dcery, a to i tak, že by mohla být svěřena do výchovy vám. Tohle všechno můžete použít z pohledu práva. Jaký to ale bude mít vliv na mezilidské vztahy, to už posuďte sám.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Matka mi brání v kontaktu s dcerou

Příspěvekod romanxy v pon 23. črc 2012 10:00:48

Děkuji za Vaši odpověď. Právního zástupce sice mám, ale ten řekl, že sdělí co se stalo právní zástupkyni matky. Což mi připadá trochu málo když se mi matka dcery opět vysmála a sdělila, že dceru nedostanu. Rozhodně nechci řešit situaci přes policii a vytrhávat dítě matce, ale snad pokuty udělené soudem by mohly pomoct. Na to si ale budu muset sehnat asi jiného právníka.
Moc děkuji, přeji hezký zbytek dne.
romanxy
 
Příspěvky: 2
Registrován: ned 22. črc 2012 20:14:02


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron