Pravo na navstevu syna

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Pravo na navstevu syna

Příspěvekod atila v pon 31. srp 2009 11:59:16

Dobry den,
Po rozvodu jsem mel od soudu danne kdy muzu navstivit sveho 4leteho syna.V mnoha pripadech k tomu ani nedoslo.Bud byl syn nemocny(coz si overit nejde)nebo v danny den odjeli pryc.Kdyz nahodou k tomu doslo syn brecel ze se mnou nikam nejde.Pridal dalsi veci,o kterych nic nevi.Takle to jde nekolik mesicu.Syn breci pri navsteve a ex jen prihlizi.Po par minutach prohlasi ze mi syna neda kdyz je rozrusen a tim cela vec konci.
Ted to bude jeste horsi.Ex se stehuje do Č.Budejovic.Tak se ptam,to musim opet podat zadost o soudni projednani ,kde budou projednevat navstevy syna?A opet se k nicemu nedostanem kdyz matka mi syna nemusi dat na vikend.Kde je spravedlnost!Cert vem penize za danne jednani u soudu,chci jen spravedlnost.Chci videt syna jak mi bylo umozneno.to neni zadny zakon proti tomu co dela Ex?Zamlcuje mi syna,nedrzi terminy navstev.Obavam se ze syn si privykne a me uz nebude chtit znat.Jestli k tomu nedoslo,dojde k tomu po jejich odstehovani.Muze mi prosim nekdo poradit?
Dekuji za kazdou radu a odpoved.
atila
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 31. srp 2009 8:28:24


Re: Pravo na navstevu syna

Příspěvekod Poradce v pon 31. srp 2009 18:17:07

atila píše:Dobry den,
Po rozvodu jsem mel od soudu danne kdy muzu navstivit sveho 4leteho syna.V mnoha pripadech k tomu ani nedoslo.Bud byl syn nemocny(coz si overit nejde)nebo v danny den odjeli pryc.Kdyz nahodou k tomu doslo syn brecel ze se mnou nikam nejde.Pridal dalsi veci,o kterych nic nevi.Takle to jde nekolik mesicu.Syn breci pri navsteve a ex jen prihlizi.Po par minutach prohlasi ze mi syna neda kdyz je rozrusen a tim cela vec konci.
Ted to bude jeste horsi.Ex se stehuje do Č.Budejovic.Tak se ptam,to musim opet podat zadost o soudni projednani ,kde budou projednevat navstevy syna?A opet se k nicemu nedostanem kdyz matka mi syna nemusi dat na vikend.Kde je spravedlnost!Cert vem penize za danne jednani u soudu,chci jen spravedlnost.Chci videt syna jak mi bylo umozneno.to neni zadny zakon proti tomu co dela Ex?Zamlcuje mi syna,nedrzi terminy navstev.Obavam se ze syn si privykne a me uz nebude chtit znat.Jestli k tomu nedoslo,dojde k tomu po jejich odstehovani.Muze mi prosim nekdo poradit?
Dekuji za kazdou radu a odpoved.


Jak už jsem psal jinde, tohle žádný soud nevyřeší. Vy můžete požádat soud o nařízení exekuce, aby k předávání došlo za účasti soudního exekutora, případně sociální pracovnice. To ale vaši situaci nevyřeší, protože vynucený styk dítěte s vámi pro dítě bude jen traumatem. Soud může matce ukládat pokuty, může dojít k exekučnímu odnětí dítěte na dobu návštěv, můžete i navrhonout, aby dítě bylo svěřeno vám. Ani jedna z těch variant není dobrá, dítě proti vám zahořkne a bývalá manželka přitvrdí ve svých schválnostech a budete se soudit do té doby než synovi bude osmnáct. Jediným rozumným řešení dohoda obou rodičů, i když ne vždy se tohoto rozumného řešení podaří dosáhnout. Je to otázka spíš pro psychology, než pro právníky.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Pravo na navstevu syna

Příspěvekod karelkarel v sob 10. říj 2009 18:55:34

Dobrý den, s exmanželkou jsme se rozvedli, když byly dceři 3 roky a synovi 3 měsíce. Chtěl jsem se již rozvést dříve, ale chtěl jsem aby se syn narodil v pořádku a bez újmy, proto jsem to vypustil až po jeho narození. S dcerou jsem 3 roky žil a vychovával ji, syna moc dlouho ne. Po rozvodu jsme se dohodli že děti zůstanou u matky a v domě ve kterém vyrůstali děti, proto jsem odešel bez nároku na dům a musel si koupit nový. Během druhého stání u rozvodu už měla ex přítele, kterého si hned nastěhovala do domu. Už od začátku se mi zdálo, že mi syna moc nechce půjčovat. Začali necinné výmluvy je ještě malý, chodil spát zrovna když jsem ho chtěl apod. Trochu jsem ustoupil, aby tedy trochu vyrostl, že mi ho pak budou půjčovat více. Dokonce mi pak jednou navrhla jestli se ho nechci vzdát (pravděpodobně mě chtěli vyloučit, aby si ho mohl adptovat její nynější manžel), byl jsem z toho opravdu smutný co po mě chtěli. Pak se to trochu uvolnilo a bral jsem si děti obě. Asi v roce byla dcera nemocná tak jsme si s mojí novou ženou chtěli vzít syna samotného, ale začala se vymlouvat, že je najednou nachlazený. Vím, že to tak nebylo, protože pak mi za čas přiznala, že mi ho samotného nechtěla dát, že je zvyklý na holku a že by trnula protože by se mu u nás nemuselo líbit. Nechal jsem to tenkrát být. Nyní se ale vyskytla podobná věc. Synovi jsou dva a holka byla nemocná, tak jsme si s manželkou chtěli vzít syna a zase výmluvy, že je na holku fixovaný a že samotného nea že by to holce přišlo líto(ale dá se to udělat, že to ona neuvidí). Přitom vím, že na ní fixovaný není, vždy když si je berem, na holku se nikdy neupíná a je s námi spokojený a baví se. Už mě to naštvalo, protože platím na oba a chci k nim mít stejná práva. Přijde mi že od nás akorát inkasují, ale o všem rozhodují sami - dokonce učí syna bez mého svolení, aby mu říkal táto (docela tím děti mate, když najednou mají dva tatínky).


Připadám si někdy, že si se mnou ti dva dělají co chtějí a že děti jsou v tom velká jejich zbraŇ. Už mají spolu třetí dítě (on má ještě dvě z předchozího manželství) a spí v jednom pokoji všichni. My s ženou nemáme další děti a máme strach, že nás začnou škubat na alimentech protože živit tolik dětí není sranda- Myslíte, že by mi mohl soud nějak pomoct a kolik by mě soud stál?
karelkarel
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16. čer 2009 10:44:02

Re: Pravo na navstevu syna

Příspěvekod Poradce v ned 11. říj 2009 8:34:42

karelkarel píše:Dobrý den, s exmanželkou jsme se rozvedli, když byly dceři 3 roky a synovi 3 měsíce. Chtěl jsem se již rozvést dříve, ale chtěl jsem aby se syn narodil v pořádku a bez újmy, proto jsem to vypustil až po jeho narození. S dcerou jsem 3 roky žil a vychovával ji, syna moc dlouho ne. Po rozvodu jsme se dohodli že děti zůstanou u matky a v domě ve kterém vyrůstali děti, proto jsem odešel bez nároku na dům a musel si koupit nový. Během druhého stání u rozvodu už měla ex přítele, kterého si hned nastěhovala do domu. Už od začátku se mi zdálo, že mi syna moc nechce půjčovat. Začali necinné výmluvy je ještě malý, chodil spát zrovna když jsem ho chtěl apod. Trochu jsem ustoupil, aby tedy trochu vyrostl, že mi ho pak budou půjčovat více. Dokonce mi pak jednou navrhla jestli se ho nechci vzdát (pravděpodobně mě chtěli vyloučit, aby si ho mohl adptovat její nynější manžel), byl jsem z toho opravdu smutný co po mě chtěli. Pak se to trochu uvolnilo a bral jsem si děti obě. Asi v roce byla dcera nemocná tak jsme si s mojí novou ženou chtěli vzít syna samotného, ale začala se vymlouvat, že je najednou nachlazený. Vím, že to tak nebylo, protože pak mi za čas přiznala, že mi ho samotného nechtěla dát, že je zvyklý na holku a že by trnula protože by se mu u nás nemuselo líbit. Nechal jsem to tenkrát být. Nyní se ale vyskytla podobná věc. Synovi jsou dva a holka byla nemocná, tak jsme si s manželkou chtěli vzít syna a zase výmluvy, že je na holku fixovaný a že samotného nea že by to holce přišlo líto(ale dá se to udělat, že to ona neuvidí). Přitom vím, že na ní fixovaný není, vždy když si je berem, na holku se nikdy neupíná a je s námi spokojený a baví se. Už mě to naštvalo, protože platím na oba a chci k nim mít stejná práva. Přijde mi že od nás akorát inkasují, ale o všem rozhodují sami - dokonce učí syna bez mého svolení, aby mu říkal táto (docela tím děti mate, když najednou mají dva tatínky). Připadám si někdy, že si se mnou ti dva dělají co chtějí a že děti jsou v tom velká jejich zbraŇ. Už mají spolu třetí dítě (on má ještě dvě z předchozího manželství) a spí v jednom pokoji všichni. My s ženou nemáme další děti a máme strach, že nás začnou škubat na alimentech protože živit tolik dětí není sranda- Myslíte, že by mi mohl soud nějak pomoct a kolik by mě soud stál?

Asi bych se snažil vše řešit bez soudu. Soud sice může stanovit pevné termíny styku s vašimi dětmi, ale v mezilidských vztazích to moc nepomůže. Musíte zkrátka bývalou manželku přesvědčit. Jakmile se jednou začnete soudit, může se z toho stát kolotoč, který skončí až v osmnácti letech dítěte. Vy podáte návrh na úpravu styku, bývalá manželka podá návrh na zvýšení výživného a už to pojede. Návrh k soudu samozřejmě podat můžete, žádné poplatky se za opatrovnické řízení neplatí, jenom pokud byste si chtěl vzít advokáta, tak byste si ho musel zaplatit. Cena by byla smluvní, ale počítejte s několika tisícovkami.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

návštěvy otce

Příspěvekod mamina v úte 20. pro 2011 22:58:41

Jsem svobodná matka třitýdenního chlapce,otec dítěte se celých 9 měsíců nestaral jestli něco potřebuji, nepřispěl mi na výbavičku ani na kočárek,od chvíle kdy zjistil,že jsem těhotna jen sliboval a u toho zůstal. Nyní denně požaduje vidět syna.Chci se zeptat jak často mu musím povolit návštěvu.Mně hodně ubližuje už jen svými stále se opakujicími dotazy a nemám zájem ho vidět.Již jsem podala k soudu žalobu o alimenty.Jaké kroky bych ještě měla podniknout? Děuji za odpověď.
mamina
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20. pro 2011 22:29:48

Re: návštěvy otce

Příspěvekod Poradce v stř 21. pro 2011 10:39:21

mamina píše:Jsem svobodná matka třitýdenního chlapce,otec dítěte se celých 9 měsíců nestaral jestli něco potřebuji, nepřispěl mi na výbavičku ani na kočárek,od chvíle kdy zjistil,že jsem těhotna jen sliboval a u toho zůstal. Nyní denně požaduje vidět syna.Chci se zeptat jak často mu musím povolit návštěvu.Mně hodně ubližuje už jen svými stále se opakujicími dotazy a nemám zájem ho vidět.Již jsem podala k soudu žalobu o alimenty.Jaké kroky bych ještě měla podniknout? Děuji za odpověď.

Na, to, jak často má otec právo vidět své dítě, neexistují žádné předpisy. Buď se prostě dohodnete nebo na návrh jednoho z vás bude rozsah styku upraven soudem.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron