Dovolená s dětmi

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Dovolená s dětmi

Příspěvekod lupa v čtv 09. črc 2009 8:30:16



Dobrý den, jedu s dětmi na dovolenou na chalupu. Moje bývalá žena mi sdělila, že pokud ji nedám přesnou adresu , kde se budu po dobu dovolené s dětmi zdržovat, děti mi nedá. Má na takové jednání právo a nebo mohu svoji dovolenou s dětmi uskutečnit , aniž bych ji musel sdělit kde a jak ji hodlám trávit? Děkuji za odpověď.
lupa
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. kvě 2008 18:56:06


Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod Poradce v ned 12. črc 2009 19:59:59

lupa píše:Dobrý den, jedu s dětmi na dovolenou na chalupu. Moje bývalá žena mi sdělila, že pokud ji nedám přesnou adresu , kde se budu po dobu dovolené s dětmi zdržovat, děti mi nedá. Má na takové jednání právo a nebo mohu svoji dovolenou s dětmi uskutečnit , aniž bych ji musel sdělit kde a jak ji hodlám trávit? Děkuji za odpověď.

A je nějaký rozumný důvod, proč jí tu adresu dát nechcete. Je to to nejmenší, co můžete udělat, matka má právo vědět kde a s kým její děti jsou. Na druhou stranu to asi nemůže být důvodem k odmítnutí styku, pokud se ovšem nebude jednat o cestu do zahraničí, to by v extrému mohlo být posuzováno i jako únos. Jste dospělí lidé, tak se podle toho chovejte a neděljte si naschvály.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod lupa v úte 14. črc 2009 17:11:36

Dobrý den, šlo o pouhý dotaz z důvodu abych něco neudělal špatně. Ovšem Vaše odpověď mě přivedla na otázku, jestli i já po ní mohu chtít vědět, kde se v době své dovolené s dětmi zdržuje, protože věřte tomu či ne, taky mám o své děti strach. Děkuji za odpověď.

lupa
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20. kvě 2008 18:56:06

Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod Poradce v úte 14. črc 2009 17:43:06

lupa píše:Dobrý den, šlo o pouhý dotaz z důvodu abych něco neudělal špatně. Ovšem Vaše odpověď mě přivedla na otázku, jestli i já po ní mohu chtít vědět, kde se v době své dovolené s dětmi zdržuje, protože věřte tomu či ne, taky mám o své děti strach. Děkuji za odpověď.

Samozřejmě, je to oboustranné.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod karelos v úte 04. srp 2009 16:29:53

Dobrý den,

domluvil jsem se s 16ti letou dcerou (v listopadu jí bude 17), že v srpnu pojedeme k mým rodičům na Moravu, nyní jsem ji informoval, že pojedem a zda bude moci jet s námi, bývalá manželka začala dělat scény, že jsou na dovolené na chatě a ona že nikam nepojede, ona ale chce a je z toho špatná, kdy si prosím může v tomto rozhodovat sama, zda chce strávit pár dní s otcem? Musí matku poslouchat až do 18ti co se týče styku s otcem? U soudu žalovala, že se s dětmi nestýkám, ale když na to přijde tak mi je skoro nikdy nepůjčila. Dělá mi neustále problémy. Děkuji za odpověď.
karelos
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. črc 2009 11:30:06

Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod Poradce v úte 04. srp 2009 18:09:19

karelos píše:Dobrý den,

domluvil jsem se s 16ti letou dcerou (v listopadu jí bude 17), že v srpnu pojedeme k mým rodičům na Moravu, nyní jsem ji informoval, že pojedem a zda bude moci jet s námi, bývalá manželka začala dělat scény, že jsou na dovolené na chatě a ona že nikam nepojede, ona ale chce a je z toho špatná, kdy si prosím může v tomto rozhodovat sama, zda chce strávit pár dní s otcem? Musí matku poslouchat až do 18ti co se týče styku s otcem? U soudu žalovala, že se s dětmi nestýkám, ale když na to přijde tak mi je skoro nikdy nepůjčila. Dělá mi neustále problémy. Děkuji za odpověď.



Dcera ještě není plnoletá, takže úplně sama si rozhodovat ještě nemůže, ale samozřejmě, že její názor už má významný vliv. Pokud jde o chování matky, jde taky o to, jestli s dostatečným předstihem znala termín vaší společné dovolené s dcerou. Ona informace, že o prádzninách si dceru vezmete na dovolenou, je docela neurčitá, i matka má právo si nějak dovolenou naplánovat, takže je dobré, aby měla s dostatečným předstihem potřebné informace. Když se styk dítěte s rodičem na letní prázdniny určuje soudně, většinou se tomu rodiči, u něhož má styk proběhnout, ukládá, aby rodiči, který má dítě v péči, sdělil termín dovolené nejpozději do konce dubna kalendářního roku.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Dovolená s dětmi

Příspěvekod karelos v úte 04. srp 2009 19:44:36

Admin píše:
karelos píše:Dobrý den,

domluvil jsem se s 16ti letou dcerou (v listopadu jí bude 17), že v srpnu pojedeme k mým rodičům na Moravu, nyní jsem ji informoval, že pojedem a zda bude moci jet s námi, bývalá manželka začala dělat scény, že jsou na dovolené na chatě a ona že nikam nepojede, ona ale chce a je z toho špatná, kdy si prosím může v tomto rozhodovat sama, zda chce strávit pár dní s otcem? Musí matku poslouchat až do 18ti co se týče styku s otcem? U soudu žalovala, že se s dětmi nestýkám, ale když na to přijde tak mi je skoro nikdy nepůjčila. Dělá mi neustále problémy. Děkuji za odpověď.

Dcera ještě není plnoletá, takže úplně sama si rozhodovat ještě nemůže, ale samozřejmě, že její názor už má významný vliv. Pokud jde o chování matky, jde taky o to, jestli s dostatečným předstihem znala termín vaší společné dovolené s dcerou. Ona informace, že o prádzninách si dceru vezmete na dovolenou, je docela neurčitá, i matka má právo si nějak dovolenou naplánovat, takže je dobré, aby měla s dostatečným předstihem potřebné informace. Když se styk dítěte s rodičem na letní prázdniny určuje soudně, většinou se tomu rodiči, u něhož má styk proběhnout, ukládá, aby rodiči, který má dítě v péči, sdělil termín dovolené nejpozději do konce dubna kalendářního roku.


Děkuji za rychlou odpověď.
Ona její matka nepracuje a na chatu jezdí každý týden o víkendu, řekl jsem dceři, že pojedem na začátku srpna už na konci června. Prý jí to říkala (bývalé manželce), ale ta to popírá, tak nevím kde je problém, jestli u mě nebo u ní. Ona si stále mele svou.
karelos
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 21. črc 2009 11:30:06

doba styku s dítětem

Příspěvekod hopi77 v pon 10. čer 2013 12:59:48

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli je nějaká určená doba o letních prázdninách,kdy mohu být se svojim děckem.
Požádal jsem matku dítěte a napsal jsem jí návrh,kdy bych si vzal dceru k sobě na prázdniny.
Celkem to dělalo 20 dní.Ona to seškrtala na 14 dní.
Proto uvažuji obrátit se na soud a nechat si upravit styk s dítětem soudně,tak abych mohl mít dceru polovinu letních prázdnin,polovinu vánočních prázdnin a např.v sudém roce jerní,podzimní prázdniny,velikonoční prázdniny atd.
Je toto možné,neby se mi soud vysměje.
Prosím o radu,kdo by mi s tímto návrhem pomohl a poradil.
Děkuji.
Honza
hopi77
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 10. čer 2013 12:41:28

Re: doba styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v pon 10. čer 2013 13:35:19

hopi77 píše:Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jestli je nějaká určená doba o letních prázdninách,kdy mohu být se svojim děckem.
Požádal jsem matku dítěte a napsal jsem jí návrh,kdy bych si vzal dceru k sobě na prázdniny.
Celkem to dělalo 20 dní.Ona to seškrtala na 14 dní.
Proto uvažuji obrátit se na soud a nechat si upravit styk s dítětem soudně,tak abych mohl mít dceru polovinu letních prázdnin,polovinu vánočních prázdnin a např.v sudém roce jerní,podzimní prázdniny,velikonoční prázdniny atd.
Je toto možné,neby se mi soud vysměje.
Prosím o radu,kdo by mi s tímto návrhem pomohl a poradil.
Děkuji.
Honza

Jestliže nejste schopni se na styku dohodnout, můžete se vy nebo matka dítěte obrátit na soud, který rozsah styku určí. Určování rozsahu styku na dobu letních prázdnin je běžnou součástí rozhodnutí soudu o styku. Vzor návrhu najdete i na našich stránkách
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

Bloud TopList
cron