Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v úte 13. říj 2009 7:51:17

peronistro píše:Takto mi to vyložila pani na OSPODu.
Mohu Vás tedy poprosit o vysvětlení práv obou rodičů při ústní dohodě?



Práva obou rodičů jsou stejná bez ohledu na to, kdo má dítě svěřeno do výchovy. Dohoda o styka je stejná, jako jakákoliv jiná dohoda, prostě se spolu dva lidé baví tak dlouho, až se shodnou na nějakém výsledku, který jsou oba ochotni akceptovat.
Samozřejmě, pokud zjistíte, že dochází ke zneužívání dítěte nebo k jiným závažným nepravostem v době styku s otcem, je dokonce vaší povinností tomu zamezit. Je ale třeba si vážně sáhnout do svědomí, zda skutečně jednáte v zájmu dítěte nebo zda se jen mstíte svému bývalému partnerovi. Vy to třeba myslíte vážně, ale na základě zkušeností z praxe vás mohu ubezpečit, že 90 procent tvrzení matek, že prostředí u otce není vhodné pro dítě, vyplývá jednak ze zkreslených představ těchto matek, které jsou přesvědčeny, že pokud všechno není jako u nich doma, tak je to špatně, a jednak z určité (třeba i podvědomé) touhy bývalému partnerovi ublížit.
Pokud tedy jste opravdu přesvědčena, že prostředí u otce je pro vaši dceru škodlivé, vymezte styk tak, aby škodlivé důsledky byly eliminovány a podejte u soud návrh na úpravu styku (v krajním případě na zákaz styku)
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod peronistro v úte 13. říj 2009 9:11:01

moc vám děkuji za odpověd.
Z několika denního sezení u pc a hledání a čtení a přemýšlení jak nejlépe věc vyřešit ku prospěchu dcerky, otce i mne jsem pochopila že dítě je ve většině případech používáno jako zbraň a dokonce mi to řekl i otec, že si to o mne myslí.
Je to těžké, když se dva neshodnou a rozejdou, následně rozvedou, měli by si stále vycházet vzájemně vstříc kvůli dětem, ale takových vztahů mezi bývalými partnery asi moc není.
V našem vztahu jsme oba měli problémy s omamnými látkami, já s lehkými, otec s tvrdými a alkoholem. Díky dcerce jsem na sobě začala dost pracovat a nad problémy zvítězila. Bohužel otcův vztah k těmto látkám se zhoršoval a tím se velmi zhoršil vztah mezi námi a já zjistila že jsme spolu jen kvůli dcerce. Otec byl ve své restauraci - práci mnohem více,chodil skoro každý den pozdě, či k ránu pod vlivem. Když jsem to s ním chtěla řešit, nikdy nepřiznal, že má problém. Celé to psychicky působilo špatně na mne i dcerku a tak jsem jednoho dne našla sílu díky svým přátelům a řekla že je konec. A to po několika měsících docházení do jeho restaurace abych mu pomohla, když mu neprosperuje.
Tam jsem zjistila tak závažné skutečnosti-závislost se mi potvrdila, restaurace peníze vydělává, otec má jiné ženy, vlastně žije dvojí život.....které mi k tomu také pomohly
Udělala jsem mnoho chyb ve svém životě,žádné nelituji a i přes tyto skutečnosti,které jsem zjistila, jsem mu vycházela ohledně dcerky vstříc.
Nejsem clověk který by měl potřebu se komukoliv mstít, naopak, chodím na jógu a vzdělávám se v oblasti duchovního života. Vím že si dcerka jednou utvoří vlastní názor na vše i na nás.
Promiňte nějak jsem se vám otevřela a ted mi došlo že vy řešíte otázky práv. Omlouvám se.


Má otázka zní, pokud potřebuji aby přivezl otec dcerku o den dříve než zní dohoda a on s tím nesouhlasí, jak mohu postupovat? Jedná se mi o návštevu která je za měsíc. Dcerka je objednaná na psychol. vyšetření z důvodů které jsem již uvedla v předchozích otázkách. Podle výsledků si chci s otcem o problémech promluvit.
Děkuji za odpověd a nezlobte se za mou otevřenost.
peronistro
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. říj 2009 18:55:05

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v úte 13. říj 2009 9:24:41

peronistro píše:Má otázka zní, pokud potřebuji aby přivezl otec dcerku o den dříve než zní dohoda a on s tím nesouhlasí, jak mohu postupovat? Jedná se mi o návštevu která je za měsíc. Dcerka je objednaná na psychol. vyšetření z důvodů které jsem již uvedla v předchozích otázkách. Podle výsledků si chci s otcem o problémech promluvit.
Děkuji za odpověd a nezlobte se za mou otevřenost.

No, buď se s otcem dítěte domluvíte na kratší návštěvě (ale nejlépe předem, např. telefonicky,abyste ho na začátku návštěvy nepostavila před hotovou věc) anebo se návštěva neuskuteční.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod nemca v sob 02. led 2010 18:15:34

Dobrý den, prosím o radu. S otcem mého dítěte jsem nikdy nežila, malému je 6 měsíců. O tom, že spolu čekáme dítě, jsem mu zprvu nechtěla ani říct, nakonec jsem to udělala a ted toho lituji. Ihned po porodu na mě vyrukoval s testem DNA (prokázaly, že je malej jeho). Během 6 měsíců se skoro neozval, spíše jen jeho matka. Mně se velice dotklo, že mi nevěřil, že je dítě jeho, proto jsem jsem mu nechtěla malého půjčovat, další důvod je, že nevěřím, že se o Patrika vůbec umí postarat, nakrmit, přebalit a pod. Nikdy mi to sám nedokázal-prý je to vydírání, vždycky se totiž toho všecho chopí jeho matka, která mu ho např. za hodinu a půl kdy jsem s malým byla u nich nepustila z ruky(jen na focení syna s otcem)
Už jsme byli u soudu, malej byl svěřen mně, výživné platí. ted se ale nemůžeme domluvit na styku s dítětem, co tedy dál? Můžu podat já návhr k soudu? 2x už jsem byla na sociálce, kam si mě na jeho popud pozvali, ale tam jsou ovlivněni tím, že tam pracuje jeho sestra a myslím, že jsou proti mě zaujatí. Při poslední návštěvě u mě doma jsme se zase všichni pohádali, načež bývalý přítel spadl ze schodů a ted to chce prý udat, že jsem ho strčila já, jsem už zoufalá. Vím, že když mu budu ve styku bránit, můžeou mi ho vzít, nechci aby malej trpěl, že se my nedhodnem, ale takhle už to také nejde.Prosím poradte mi.
Děkuji

nemca
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 02. led 2010 17:49:00

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v ned 03. led 2010 16:27:51

nemca píše:Dobrý den, prosím o radu. S otcem mého dítěte jsem nikdy nežila, malému je 6 měsíců. O tom, že spolu čekáme dítě, jsem mu zprvu nechtěla ani říct, nakonec jsem to udělala a ted toho lituji. Ihned po porodu na mě vyrukoval s testem DNA (prokázaly, že je malej jeho). Během 6 měsíců se skoro neozval, spíše jen jeho matka. Mně se velice dotklo, že mi nevěřil, že je dítě jeho, proto jsem jsem mu nechtěla malého půjčovat, další důvod je, že nevěřím, že se o Patrika vůbec umí postarat, nakrmit, přebalit a pod. Nikdy mi to sám nedokázal-prý je to vydírání, vždycky se totiž toho všecho chopí jeho matka, která mu ho např. za hodinu a půl kdy jsem s malým byla u nich nepustila z ruky(jen na focení syna s otcem)
Už jsme byli u soudu, malej byl svěřen mně, výživné platí. ted se ale nemůžeme domluvit na styku s dítětem, co tedy dál? Můžu podat já návhr k soudu? 2x už jsem byla na sociálce, kam si mě na jeho popud pozvali, ale tam jsou ovlivněni tím, že tam pracuje jeho sestra a myslím, že jsou proti mě zaujatí. Při poslední návštěvě u mě doma jsme se zase všichni pohádali, načež bývalý přítel spadl ze schodů a ted to chce prý udat, že jsem ho strčila já, jsem už zoufalá. Vím, že když mu budu ve styku bránit, můžeou mi ho vzít, nechci aby malej trpěl, že se my nedhodnem, ale takhle už to také nejde.Prosím poradte mi.
Děkuji

Když se nedohodnete, můžete vy nebo váš bývalý přítel podat návrh na úpravu styku u soudu. Jiná možnost není - buď dohoda nebo soud.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Styk s 3letym ditetem v predbeznem opatreni

Příspěvekod ota v čtv 03. čer 2010 18:08:01

Dobry den,
rozvadim se s manzelkou, ktera opustila domacnost s ditetem, se psem s vecmi a s penezi.
Pozadal jsem o svereni ditete do sve pece, neznaje prava predbezneho opatreni, ktereho vyzadala moje zena.
V predbeznem opatreni neni stanoven kontakt s ditetem. Takze je to na vobe me zeny, ktera mi brani ve styku s ditetem a jeho kontakt s nim podminuje penezi.
Podal jsem take odvolani a zaroven navrh na bredbezne opatreni i upravu styku, ale soud pouze potvrdil predbezko manzelky, nemam absolutne sanci se domoci toho, abych sveho synka videl. Socialni pracovnice mi pouze rekla, ze v tomto state otec ditete, byt matka pije, bere drogy ma pouze 1% sanci dite ziskat do sve pece. Jsem naprosto zoufali... Co mam v teto veci prosim podniknout? dekuji za jakoukoli radu.
ota
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. čer 2010 17:58:45

Re: Styk s 3letym ditetem v predbeznem opatreni

Příspěvekod Poradce v pát 04. čer 2010 18:33:36

ota píše:Dobry den,
rozvadim se s manzelkou, ktera opustila domacnost s ditetem, se psem s vecmi a s penezi.
Pozadal jsem o svereni ditete do sve pece, neznaje prava predbezneho opatreni, ktereho vyzadala moje zena.
V predbeznem opatreni neni stanoven kontakt s ditetem. Takze je to na vobe me zeny, ktera mi brani ve styku s ditetem a jeho kontakt s nim podminuje penezi.
Podal jsem take odvolani a zaroven navrh na bredbezne opatreni i upravu styku, ale soud pouze potvrdil predbezko manzelky, nemam absolutne sanci se domoci toho, abych sveho synka videl. Socialni pracovnice mi pouze rekla, ze v tomto state otec ditete, byt matka pije, bere drogy ma pouze 1% sanci dite ziskat do sve pece. Jsem naprosto zoufali... Co mam v teto veci prosim podniknout? dekuji za jakoukoli radu.

Doporučuji advokáta, řeči typu "matka může všechno" rozhodně nejsou pravdivé. Můžete sám podat návrh na předběžné opatření, kterým by styk byl do doby, než soud rozhodne definitivně, upraven. S advokátem to ale budete mít o hodně snadnější.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod kartcha v čtv 03. bře 2011 19:46:03

Dobrý den, mám téměř 3 letou dceru, o kterou se již 1.5 roku soudím s bývalým partnerem, jejím otcem. Dcera je doposud v mé péči, žijeme od jejích 3 měsíců s mojí matkou.Soud ještě nijak nerozhodl. Před časem jsem nastoupila do nemocnice, sociální pracovnice trvaly na tom, aby byla dcera po dobu mé nepřítomnousti u otce (do té doby ji míval 1x za 14 dní na víkend). To se mi nelíbilo, chtěla se o ni starat moje matka se sestrou.,aby dcera nebyla vytržena ze svého prostředí. Ale přání sociálky jsem akceptovala. Léčbu jsem předčasně ukončila. Bývalý partner mi po mém návratu odmítl dceru vrátit, dokonce odmítá i víkendové pobyty dcery u mne a mé matky. Sociální pracovnice jej v jeho postoji plně podporují. Prý ji mohu navštívit ,nejlépe sama bez matky u něj doma. Víc nic. Má na to nárok? Soudní jednání bylo odročeno z důvodu prac.neschopnosti mého právního zástupce ( mělo proběhnout 1.3.2011). Jaký by mi hrozil postih, pakliže bych dceru z návštěvy odvezla?
Není jednání sociálních pracovnic protiprávní?

Moc děkuji za odpověď.

Karolína
kartcha
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. bře 2011 19:31:11

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v čtv 03. bře 2011 19:58:46

kartcha píše:Bývalý partner mi po mém návratu odmítl dceru vrátit, dokonce odmítá i víkendové pobyty dcery u mne a mé matky. Sociální pracovnice jej v jeho postoji plně podporují. Prý ji mohu navštívit ,nejlépe sama bez matky u něj doma. Víc nic. Má na to nárok? Soudní jednání bylo odročeno z důvodu prac.neschopnosti mého právního zástupce ( mělo proběhnout 1.3.2011). Jaký by mi hrozil postih, pakliže bych dceru z návštěvy odvezla?
Není jednání sociálních pracovnic protiprávní?

Moc děkuji za odpověď.

Karolína

Postih by asi nebyl žádný, pokud není soudně nijak rozhodnuto. Zvažte ale, zda je to skutečně v zájmu vaší dcery, ten soud totiž není o vás ani o vašem bývalém partnerovi a o tom, jaké jsou mezi vámi vztahy, ale je to soud o budoucnosti vaší dcery. Pokud se chcete domoci změny právní cestou, zkuste požádat o vydání předběžného opatření, váš advokát určitě bude vědět, jak na to.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod mamka v čtv 05. kvě 2011 20:08:44

Dobrý den,
může matka ještě před rozvodem se s dětmi odstěhovat a změnit sobě a jim trvalé bydliště? Ještě není žádný platný rozsudek.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

PředchozíDalší

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron