Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod verbaskum v stř 28. led 2009 11:21:28



Dobrý den. Existuje nějaké řešení když matka brání styku dítěte s otcem, ještě před rozhodnutím soudu? Návrh na úpravu poměrů nezletilého před a po rozvodu byl podaný v srpnu, ale bohužel stále leží na soudu a zatím to nevypadá, že se začne projednávat. Matka požaduje po otci 15000 měsíčně, jinak mu odmítá dát syna. Otec jí dřív s pomocí rodičů peníze dával (vydělával asi 12000), ale nyní přišel o práci a syna už nekolik týdnů neviděl. Sociálka odmítá něco řešit, protože věří matce, která jim řekla, že syna bez problémů otci kdykoliv svěří. Matka také otci sdělila, že ve školce mají zákaz mu syna vydat a budou volat jí, pokud se o to pokusí. Jsem celá rodina zoufalí, matka malému tvrdí, že ho otec vidět nechce, kdyby chtěl sežene peníze. Synovi jsou 4 roky. Prosím jestli existuje nějaká cesta jak malého vidět, dřív než se dostane případ na projednání k soudu, poraďte.
Mockát děkuji.
verbaskum
 


Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v stř 28. led 2009 19:47:42

verbaskum píše:Dobrý den. Existuje nějaké řešení když matka brání styku dítěte s otcem, ještě před rozhodnutím soudu? Návrh na úpravu poměrů nezletilého před a po rozvodu byl podaný v srpnu, ale bohužel stále leží na soudu a zatím to nevypadá, že se začne projednávat. Matka požaduje po otci 15000 měsíčně, jinak mu odmítá dát syna. Otec jí dřív s pomocí rodičů peníze dával (vydělával asi 12000), ale nyní přišel o práci a syna už nekolik týdnů neviděl. Sociálka odmítá něco řešit, protože věří matce, která jim řekla, že syna bez problémů otci kdykoliv svěří. Matka také otci sdělila, že ve školce mají zákaz mu syna vydat a budou volat jí, pokud se o to pokusí. Jsem celá rodina zoufalí, matka malému tvrdí, že ho otec vidět nechce, kdyby chtěl sežene peníze. Synovi jsou 4 roky. Prosím jestli existuje nějaká cesta jak malého vidět, dřív než se dostane případ na projednání k soudu, poraďte.
Mockát děkuji.

Zkuste u soudu navrhnout tzv. předběžné opatření, o tom musí soud rozhodut do semi dnů. Doporučuji na to ale advokáta.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod verbaskum v stř 28. led 2009 20:25:42

Děkuju moc za Váš čas. Na soudu mně bylo řečeno, že předběžné opatření může podat jen sociálka a to v případě, že je dítě týráno. Asi by to skutečně chtělo advokáta, toho si ale bratr nemůže dovolit. Každopádně ještě jednou děkuji B.

verbaskum
 

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v stř 28. led 2009 20:46:22

verbaskum píše:Děkuju moc za Váš čas. Na soudu mně bylo řečeno, že předběžné opatření může podat jen sociálka a to v případě, že je dítě týráno. Asi by to skutečně chtělo advokáta, toho si ale bratr nemůže dovolit. Každopádně ještě jednou děkuji B.

Ne, návrh na předběžné opatření může podat kterýkoliv z účastníků řízení, tedy i rodič. Tzv. sociálka má výhradní právo na podání návrhu na zvláštní předběžné opatření v případě, že se dítě ocitne v ohrožení života či zdraví a je nutno ho neprodleně odejmout ze současné péče a svěřit do péče jiné osoby či do ústavu. Takové předběžné opatření musí být soudem vyřízeno během 24 hodin. to ale není váš případ.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod verbaskum v stř 28. led 2009 21:10:25

Ještě jednou moc dekuji.
verbaskum
 

JAK PROBÍHÁ STYK OD PODÁNÍ NÁVRHU NA ÚPRAVU STYKU

Příspěvekod peronistro v ned 11. říj 2009 8:56:10

Dobrý den,
mám dotaz týkajíci se průběhu styku.
S manželem nežiji již přes rok, dcerku (4roky) mám ve vlastní péči a styk s otcem je na dohodě mezi námi.
Nabídla jsem otci styk od pá 16.h do út 17.h 1x za 14dní, jelikož jsem věděla že se časem budeme stěhovat asi 100km daleko do mého rodného města, kde jsem dostala skvělou pracovní nabídku a kde žijí rodiče.
Vše fungovalo z mé strany skvěle do doby, kdy jsem u dcerky zjistila její ohrožování výchovy ze strany otce a nové přítelkyně (vztah trvá asi 4měsíce) jen okrajově uvedu, přítelkyně se s dcerkou koupe, dcerka ví že má hebká prsa, protože přítelkyně chtěla aby si sáhla,všichni spí v jedné posteli a dcera napodobuje intimnosti které tam vidí.
Dodávám, že jsem od manžela odešla i z důvodu jeho užívání tvrdých drog, což jsem uvedla na sociálce, ale do zápisu to pracovnice prý nemohla dát, jelikož je to neprokazatelné, právnička na tom rozvod postavit nemohla, jelikož je to neprokazatelné....


Doufala jsem že se jeho stav zlepšil s novou známostí, ale mám zprávy že je to stejné, ba ještě horší.
Navštívila jsem ředitelku školky, OSPOD, rodinnou poradnu, všude jsem se radila jak mám postupovat,navrhovali i trestní oznámení,ale při dalších rozhovorech byli návrhy ze strany OSPODu mírnější.
Ráda bych podala návrh na úpravu styku nebo zamezení styku z tohoto důvodu, avšak obávám se že každý lepší právník můj návrh smete ze stolu, pro neprokazatelnost.
Proto jsem objednala dcerku na psychologické vyšetření. Ráda bych věděla, zda se dcerce nepřihodili ještě horší věci z jejich strany,mám o ní obavy a čekám že otec se bude bránit, že jsem si to vymyslela a jemu chci ve styku bránit. Dcerka tam bohužel zatím jezdí,ve svém věku vše bere jako hru a samozřejmě má otce ráda.
Pokud podám návrh musí tam dcerka nadále jezdit do doby než styk upraví soud?
Mám právo vědět s kým otec žije? kdo se podílí na výchově dcerky? moc děkuji za odpověď.
peronistro
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. říj 2009 18:55:05

Re: JAK PROBÍHÁ STYK OD PODÁNÍ NÁVRHU NA ÚPRAVU STYKU

Příspěvekod Poradce v ned 11. říj 2009 9:49:54

peronistro píše:Dobrý den,
mám dotaz týkajíci se průběhu styku.
S manželem nežiji již přes rok, dcerku (4roky) mám ve vlastní péči a styk s otcem je na dohodě mezi námi.
Nabídla jsem otci styk od pá 16.h do út 17.h 1x za 14dní, jelikož jsem věděla že se časem budeme stěhovat asi 100km daleko do mého rodného města, kde jsem dostala skvělou pracovní nabídku a kde žijí rodiče.
Vše fungovalo z mé strany skvěle do doby, kdy jsem u dcerky zjistila její ohrožování výchovy ze strany otce a nové přítelkyně (vztah trvá asi 4měsíce) jen okrajově uvedu, přítelkyně se s dcerkou koupe, dcerka ví že má hebká prsa, protože přítelkyně chtěla aby si sáhla,všichni spí v jedné posteli a dcera napodobuje intimnosti které tam vidí.
Dodávám, že jsem od manžela odešla i z důvodu jeho užívání tvrdých drog, což jsem uvedla na sociálce, ale do zápisu to pracovnice prý nemohla dát, jelikož je to neprokazatelné, právnička na tom rozvod postavit nemohla, jelikož je to neprokazatelné....
Doufala jsem že se jeho stav zlepšil s novou známostí, ale mám zprávy že je to stejné, ba ještě horší.
Navštívila jsem ředitelku školky, OSPOD, rodinnou poradnu, všude jsem se radila jak mám postupovat,navrhovali i trestní oznámení,ale při dalších rozhovorech byli návrhy ze strany OSPODu mírnější.
Ráda bych podala návrh na úpravu styku nebo zamezení styku z tohoto důvodu, avšak obávám se že každý lepší právník můj návrh smete ze stolu, pro neprokazatelnost.
Proto jsem objednala dcerku na psychologické vyšetření. Ráda bych věděla, zda se dcerce nepřihodili ještě horší věci z jejich strany,mám o ní obavy a čekám že otec se bude bránit, že jsem si to vymyslela a jemu chci ve styku bránit. Dcerka tam bohužel zatím jezdí,ve svém věku vše bere jako hru a samozřejmě má otce ráda.
Pokud podám návrh musí tam dcerka nadále jezdit do doby než styk upraví soud?
Mám právo vědět s kým otec žije? kdo se podílí na výchově dcerky? moc děkuji za odpověď.

Vy jste udělala v podstatě to nejlepší, co jste udělat mohla. Psycholog dítě vyšetří a pak vám určitě dá i doporučení, jak dál postupovat, výsledky jeho vyšetřoní mohu být podstatným důkazem pro soud. Pokud jde o další postup, zkuste si nejprve promluvit s vaším bývalým manželem. Pokud se rozumně nedomluvíte, doporučuji obrátit se na advokáta a případně podat návrh na úpravu styku, eventuelně dokonce na zákaz styku a v takovém případě je možno připojit i návrh na předběžné opatření, kterým se budete domáhat zákazu styku nejméíně do doby, než bude rozhodnuto rozsudkem. neznamená to, že soud vašemu návrhu vyhoví, nicméně o návrhu na předběžné opatření musí být rozhodnuto do týdne. Domnívám se, že když dítě k otci posíláte, měla byste vědět i s kým otec dítěte žije, nota bene pokud tam dítě spí, takže je zřejmě, že s otocovou partnerkou přijde do bližšího kontaktu.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod peronistro v pon 12. říj 2009 13:14:12

Dobrý den, děkuji za odpověd ;)
Právě zjištuji, že ústní dohoda s otcem není právní dokument a tudíž jelikož mám v rozsudku soudu, že dcerka se svěřuje do mé výchovy a výživy, rozhoduji o tom, kdy se s otcem uvidí.
Pokud jsem žádala otce aby vzhledem k jejím aktivitám vozil dcerku o den dříve (v pondělí) a on s tím nesouhlasí a vrací ji v úterý, mohu zamezit styk do doby, než návrh na úpravu styku rozhodne soud?
A pokud mohu, nebude to při úpravě styku soudem použito proti mě?
Samozřejmě otec se brání že dceru nechci pujcovat,přitom jsem jen chtěla zkrátit dobu.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.
peronistro
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. říj 2009 18:55:05

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v pon 12. říj 2009 13:52:13

peronistro píše:Dobrý den, děkuji za odpověd ;)
Právě zjištuji, že ústní dohoda s otcem není právní dokument a tudíž jelikož mám v rozsudku soudu, že dcerka se svěřuje do mé výchovy a výživy, rozhoduji o tom, kdy se s otcem uvidí.
Pokud jsem žádala otce aby vzhledem k jejím aktivitám vozil dcerku o den dříve (v pondělí) a on s tím nesouhlasí a vrací ji v úterý, mohu zamezit styk do doby, než návrh na úpravu styku rozhodne soud?
A pokud mohu, nebude to při úpravě styku soudem použito proti mě?
Samozřejmě otec se brání že dceru nechci pujcovat,přitom jsem jen chtěla zkrátit dobu.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

To si vykládáte špatně. To, že máte dceru svěřenu do výchovy a není soudně upraven styk, rozhodně neznamená, že můžete sama určovat, v jakém rozsahu se bude dcera stýkat s otcem. Otázka styku dítěte s druhým rodičem (v daném případě otcem) je otázkou dohody všech zúčastněných (když je dítě malé, jde o dohodu rodičů, v případě dospívajícího dítěte už by do toho do určité míry mohlo mluvit i to dítě). Soud rozhoduje teprve v případě, že se rodiče nedohodnou. Zákona tedy výslovně předpokládá dohodu rodičů a soud rozhoduje teprve tehdy, jestliže se rodiče nedohodnou. Z tohto důvodu vám proto nemohu radit co můžete nebo nemůžete dělat do té doby, než soud rozhodne. Pokud si ale budete chtít navzájem dělat schválnosti, žádný soudní rozsudek to nevyřeší a jediným výsledkem bude dítě zatrpklé nejméně vůči jednomu z rodičů, které si samo pak nebude umět v dospělosti uspořádat vlastní partnerské vztahy, v horším případě se pod vlivem jednání z rodičů může stát i neurotik.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod peronistro v pon 12. říj 2009 15:32:11

Takto mi to vyložila pani na OSPODu.
Mohu Vás tedy poprosit o vysvětlení práv obou rodičů při ústní dohodě?
Dcerce ve styku bránit nehodlám do té doby, dokud psycholog potrvdí či vyvrátí mé obavy a podezření z nevhodného mravního chování otce a jeho partnerky.
Mám o dcerku strach (sama jsem si zneužitím prošla v 15letech) a ráda bych předešla její újmě psychické. Vím že při rozvodu a rozdělení rodičů je to pro ni velmi těžké, vedu ji k tomu, že se jí po mamince nemusí stýskat, že jsem s ní v jejím srdíčku a ona v mém. vedu ji tak, aby byla svobodná at je s kýmkoliv.
Moc děkuji za vaše odpovědi, jsem vděčná za tuto komunikaci.
peronistro
 
Příspěvky: 4
Registrován: sob 10. říj 2009 18:55:05

Další

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList
cron