Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v čtv 05. kvě 2011 20:42:17

mamka píše:Dobrý den,
může matka ještě před rozvodem se s dětmi odstěhovat a změnit sobě a jim trvalé bydliště? Ještě není žádný platný rozsudek.



Může, ale měla by s s otcem dohodnout na tom, jak to bude s ním a s dětmi dál.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15


Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod mamka v čtv 05. kvě 2011 22:34:08

Děkuji za odpověď. :-) Ona je dohodnutá, ale právě nevěděla, jak by to bylo s bydlištěm dětí, na tom se s ním moc dohodnout nejde.
mamka
 
Příspěvky: 11
Registrován: ned 19. črc 2009 22:24:50

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod klaudie v pát 02. pro 2011 17:21:59

dobrý den, podal jsem návrh na předběžné opatření, o tom bylo rozhodnuto - jinak, tzn. nevyhověno návrhu tak, jak byl formulován, ale soud si styk upravil podle svého, rozhodnutí mi ještě nebylo doručeno, nicméně obsah rozhodnutí znám, nevyhovuje mi, jaký by byl procesní důsledek tohoto:
před doručením rozhodnutí o předběžném opatření bych podal zpětvzetí návrhu na PO?
uplatní soud § 96 odst. 4, tedy nebude zjišťovat názor ostatních účastníků?

/§ 96 odst. 3) Jestliže ostatní účastníci se zpětvzetím návrhu z vážných důvodů nesouhlasí, soud rozhodne, že zpětvzetí návrhu není účinné. Nebylo-li dosud o věci rozhodnuto, pokračuje soud po právní moci usnesení v řízení.
odst. 4) Ustanovení odstavce 3 neplatí, dojde-li ke zpětvzetí návrhu dříve, než začalo jednání, nebo jde-li o zpětvzetí návrhu na rozvod, neplatnost manželství nebo určení, zda tu manželství je či není anebo o zpětvzetí návrhu na zrušení, neplatnost nebo neexistenci partnerství./

děkuji
klaudie
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 30. lis 2010 18:27:58

Re: Styk s dítětem před rozhodnutím soudu

Příspěvekod Poradce v pát 02. pro 2011 18:12:59

klaudie píše:dobrý den, podal jsem návrh na předběžné opatření, o tom bylo rozhodnuto - jinak, tzn. nevyhověno návrhu tak, jak byl formulován, ale soud si styk upravil podle svého, rozhodnutí mi ještě nebylo doručeno, nicméně obsah rozhodnutí znám, nevyhovuje mi, jaký by byl procesní důsledek tohoto:
před doručením rozhodnutí o předběžném opatření bych podal zpětvzetí návrhu na PO?
uplatní soud § 96 odst. 4, tedy nebude zjišťovat názor ostatních účastníků?

/§ 96 odst. 3) Jestliže ostatní účastníci se zpětvzetím návrhu z vážných důvodů nesouhlasí, soud rozhodne, že zpětvzetí návrhu není účinné. Nebylo-li dosud o věci rozhodnuto, pokračuje soud po právní moci usnesení v řízení.
odst. 4) Ustanovení odstavce 3 neplatí, dojde-li ke zpětvzetí návrhu dříve, než začalo jednání, nebo jde-li o zpětvzetí návrhu na rozvod, neplatnost manželství nebo určení, zda tu manželství je či není anebo o zpětvzetí návrhu na zrušení, neplatnost nebo neexistenci partnerství./

děkuji

§ 96 občanského soudního řáduse týká návrhů (žalob) ve věci samé, nikoliv předběžných opatření. Předběžné opatření se stává vykonatelným okamžikem vyhlášení. Pokud předběžné opatření nebylo ústně vyhlašováno, je vykonatelné okamžikem, kdy je doručeno tomu, kdo má podle tohoto opatření nějakou povinnost (v případě určení styku se to tedy týká obou rodičů). Jestliže již předběžné opatření bylo vydáno, soud ho nemůže zrušit po zpětvzetí návrhu, protože i sám soud je tímto rozhodnutím vázán, přestože dosud nebylo doručeno účastníkům. Můžete ale navrhnout, aby toto předběžné opatření bylo zrušeno. Soud vám může vyhovět, ale také nemusí, protože vy jste sice byl navrhovatelem, ale opatrovnické řízení je řízením, ve kterém jde o zájem dítěte, takže pokud soud dojde k závěru, že není v zájmu dítěte předběžné opatření rušit, tak ho nezruší.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Předchozí

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

Bloud TopList
cron