Zákaz styku

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Zákaz styku

Příspěvekod copi v úte 13. kvě 2008 18:35:00

Dobrý den. Můj bývalý muž, se kterým mám dítě, je obžalován z týrání a domácího násilí. Pokud ho soud uzná vinným a odsoudí, může to být důvod k zákazu styku s dcerou? Děkuji

copi
 


Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v úte 13. kvě 2008 18:39:43

copi píše:Dobrý den. Můj bývalý muž, se kterým mám dítě, je obžalován z týrání a domácího násilí. Pokud ho soud uzná vinným a odsoudí, může to být důvod k zákazu styku s dcerou? Děkuji

Může, ale také nemusí, to záleží na konkrétních okolnostech, které musí zhodnotit soud. Zákaz styku rodiče s dítětem je velice závažným zásahem do práv nejen rodiče, ale i dítěte (právo na styk má rodič stejně jako dítě). Na druhou stranu, pokud se rodič dopouští násilností na své rodině, mohlo by to být důvodem k omezení nebo i k zákazu styku, a to tím spíše, pokud obětí bylo i dané dítě. Jak už jsem ale uvedl, záleží na konkrétních okolnostech.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Zákaz styku

Příspěvekod lxl v pon 20. říj 2008 15:19:28

Je možné, pokud nejsou dány důvody pro zákaz styku dítěte s otcem, aby soud poze zrušil dosavadní úpravu styku danou rozsudkem a styk vůbec neupravil nebo upravil pouze písemný styk. Děkuji

lxl
 

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v pon 20. říj 2008 17:36:13

lxl píše:Je možné, pokud nejsou dány důvody pro zákaz styku dítěte s otcem, aby soud poze zrušil dosavadní úpravu styku danou rozsudkem a styk vůbec neupravil nebo upravil pouze písemný styk. Děkuji

Když nejsou dány důvody zákazu styku, tak proč by soud měl rušit dosavdní úpravu? Stykem se rozumí osobní styk, soud se rozhodně nebude níjak míchat do korespondence mezi rodičem a dítětem. Omezit styk na pouhou korespondeci, to je jako styk zakázat. Vaše otázka mi připadá tak trochu, že se snažíte najít cestu, jak obejít práva dítěte a rodiče na kontakt mezi sebou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz styku

Příspěvekod lxl v pon 03. lis 2008 15:32:59

[quote="Admin"][quote="lxl"]Je možné, pokud nejsou dány důvody pro zákaz styku dítěte s otcem, aby soud poze zrušil dosavadní úpravu styku danou rozsudkem a styk vůbec neupravil nebo upravil pouze písemný styk. Děkuji[/quote]
Když nejsou dány důvody zákazu styku, tak proč by soud měl rušit dosavdní úpravu? Stykem se rozumí osobní styk, soud se rozhodně nebude níjak míchat do korespondence mezi rodičem a dítětem. Omezit styk na pouhou korespondeci, to je jako styk zakázat. Vaše otázka mi připadá tak trochu, že se snažíte najít cestu, jak obejít práva dítěte a rodiče na kontakt mezi sebou.[/quote]

Styk s otcem je soudně upraven, neprobíhá již několik let, matka odmítá. Matka dala návrh na zákaz styku, 2 znalci styk doporučují, 1 nedoporučuje. Soud argumentuje tím, že i pokud nejsou dány důvody pro zákaz, musí ve věci rozhodnout a to tak, že buď styk upraví nebo zakáže. Otec má obavu, pokud soud styk zakáže, nebudou jako dosud synovi jeho dopisy vůbec matkou předávány. Je tedy otázkou, pokud soud styk zakáže, zda otec má nějakou šanci a jistotu, aby se synovi dopisy dostali do rukou. Je možné tedy navrhnout rozhodnutí tak, že osobní styk se neupraví - nebo zakáže ale upraví se možnost písemného styku, kde bude matce uložena povinnost předat dopis od otce cca 1x za měsíc synovi?
lxl
 

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v pon 03. lis 2008 18:04:51

Je tedy otázkou, pokud soud styk zakáže, zda otec má nějakou šanci a jistotu, aby se synovi dopisy dostali do rukou. Je možné tedy navrhnout rozhodnutí tak, že osobní styk se neupraví - nebo zakáže ale upraví se možnost písemného styku, kde bude matce uložena povinnost předat dopis od otce cca 1x za měsíc synovi?



Můžete o to zkusit soud požádat, rozhodně to ale není standardní požadavek, takže spíše počítejte s tím, že soud jej zamítne. Třeba ale uspějete, nedokážu si ale představit, jak budete kontrolovat, že matka dítěti dopis skutečně předala. Kak už jsem psal výše, soud upravuje styk osobní, nikoliv korespondenční.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Omezení styku s dítětem

Příspěvekod macekzn v pát 23. říj 2009 19:49:42

Dobrý den,

mám 15měsíční dítě.S otcem jsme se rožešli hned po porodu.Nikdy jsme spolu nežili.Otec viděl syna naposledy po porodu a alimenty začal platit až jsem na nej podala trestní oznámení.I tak je platí jak se mu to hodí.Nikdy za synem nepřišel(ani na první narozeniny ani vánoce),prostě žádnej zájem.Syn byl svěřen do mé péče,když se otce u soudy ptali proč za synem nechodí,řekl že nemá čas.V rodném listě je otec zapsán.Je možné podat návrh na omezení styku s dítětem nebo ho úplně zakázat?Děkuji Martina
macekzn
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 23. říj 2009 19:47:03

Re: Omezení styku s dítětem

Příspěvekod Poradce v pát 23. říj 2009 20:49:58

macekzn píše:Dobrý den,

mám 15měsíční dítě.S otcem jsme se rožešli hned po porodu.Nikdy jsme spolu nežili.Otec viděl syna naposledy po porodu a alimenty začal platit až jsem na nej podala trestní oznámení.I tak je platí jak se mu to hodí.Nikdy za synem nepřišel(ani na první narozeniny ani vánoce),prostě žádnej zájem.Syn byl svěřen do mé péče,když se otce u soudy ptali proč za synem nechodí,řekl že nemá čas.V rodném listě je otec zapsán.Je možné podat návrh na omezení styku s dítětem nebo ho úplně zakázat?Děkuji Martina

Takový návrh možný je, ale jestli jsem to pochopil, tak žádný styk stejně neprobíhá, tak bych o nehrotil. Řešil bych to, až o bude někdy aktuální (jestli vůbec).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz styku

Příspěvekod monuskaa v pon 28. lis 2011 22:17:25

Dobrý den. Mám 3letého chlapečka. S otcem jsme se rozešli, když bylo synovi 18 měsíců. Občas ho vídal, naposledy ho viděl v říjnu roku 2010. Od té doby o něho nejevil sebemenší zájem. Nepopřál mu k narozeninám, nedal mu žádný dárek na vánoce, za celou dobu se nezajímal, jak se mu daří. V červnu r. 2011 proběhl soud o výchově, syn mi byl svěřen do péče a otci stanoveny alimenty ve výši 1000 a co dlužil ve splátkách po 500 Kč. Zaplatil první splátku alimentů a zbytek peněz mi poslal až teď, v listopadu r.2011 poté, co jsem na něho podala trestní oznámení. Dnes byl tak laskav a sms mi sdělil, že mi příjde soudní obsílka o úpravě styku se synem. Jak mám postupovat? Syn ho nezná, nepamatuje si ho. Je na mě fixovaný. Podotýkám, že jeho otec je gambler, má několik exekucí, dluží kam se podívá, vyhodili ho z práce, protože ukrad tržby,dokonce byl převezen záchrannou službou, protože se pokusil podřezat si žíly. Na trvalém bydlišti, které má uvedeno v občanském průkaze nebydlí už 5 let. Nemá práci ani bydlení. Je šance, že mu soud vyhoví? Děkuji, Monika.
monuskaa
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 28. lis 2011 22:07:04

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v úte 29. lis 2011 7:40:40

monuskaa píše:Dobrý den. Mám 3letého chlapečka. S otcem jsme se rozešli, když bylo synovi 18 měsíců. Občas ho vídal, naposledy ho viděl v říjnu roku 2010. Od té doby o něho nejevil sebemenší zájem. Nepopřál mu k narozeninám, nedal mu žádný dárek na vánoce, za celou dobu se nezajímal, jak se mu daří. V červnu r. 2011 proběhl soud o výchově, syn mi byl svěřen do péče a otci stanoveny alimenty ve výši 1000 a co dlužil ve splátkách po 500 Kč. Zaplatil první splátku alimentů a zbytek peněz mi poslal až teď, v listopadu r.2011 poté, co jsem na něho podala trestní oznámení. Dnes byl tak laskav a sms mi sdělil, že mi příjde soudní obsílka o úpravě styku se synem. Jak mám postupovat? Syn ho nezná, nepamatuje si ho. Je na mě fixovaný. Podotýkám, že jeho otec je gambler, má několik exekucí, dluží kam se podívá, vyhodili ho z práce, protože ukrad tržby,dokonce byl převezen záchrannou službou, protože se pokusil podřezat si žíly. Na trvalém bydlišti, které má uvedeno v občanském průkaze nebydlí už 5 let. Nemá práci ani bydlení. Je šance, že mu soud vyhoví? Děkuji, Monika.

Šance jsou, prostě soudu řekněte vše, co jste tady napsala a připravte si o tom důkazy (např. listiny, které by to mohly prokázat nebo jména svědků, kteří by to mohli potvrdit).
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Další

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

Bloud TopList