Zákaz styku

Pravidla fóra
Toto fórum slouží jako otázky a odpovědi pro stránky Rodina u soudu. Než položíte otázku projděte si pečlivě toto fórum, případně i samotné stránky Rodina u soudu.
Fórum je pro pokládání nových otázek uzamčeno, ale jsme přesvědčení, že jsme na našich stránkách odpověděli již na vše, co se týká rodinného práva. Pokud budete chvíli hledat, určitě svou odpověď najdete.

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Wayinka v sob 05. kvě 2012 19:31:34

Dobrý den, mám dotaz jaké práva má otec,když neplatí alimenty? /prý z finančních důvodů...čemuž bych věřila../ rodinná situace je složitá, ale pořád mi omílá že má stejné právo výdat své dítě jako já... V zákoníku jsem se nedočetla na Práva Otce... Tak prosím poraďte jaká má práva.. Děkuji
Wayinka
 
Příspěvky: 1
Registrován: sob 05. kvě 2012 19:23:47


Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v ned 06. kvě 2012 16:47:44

Wayinka píše:Dobrý den, mám dotaz jaké práva má otec,když neplatí alimenty? /prý z finančních důvodů...čemuž bych věřila../ rodinná situace je složitá, ale pořád mi omílá že má stejné právo výdat své dítě jako já... V zákoníku jsem se nedočetla na Práva Otce... Tak prosím poraďte jaká má práva.. Děkuji

To, že otec neplatí výživné, rozhodně není důvod, aby nesměl vídat své dítě. Tím akorát rozjedete spirálu naschválů. Placení výživného je jedna věc a styk s dítětem druhá věc, vzájemně spolu nijak nesouvisí. Placení výživného si musíte vyřídit jinak, rozhodně ne tím, že otci budete zakazovat styk s dcerou.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

INSTITUCE,INSTITUCE-PŘEDBĚŽNÉ OPATŘENÍ

Příspěvekod Lenus30 v stř 21. lis 2012 11:32:01

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že jsem od roku 2010 prošla sáhodlouhými a neúčinnými postupy různých institucí ohledně předávání a styku dítěte s otcem, které za ním nechce, a bojí se ho, ale pracovnici na OSPODU to zřejmě nezajímá, i přesto, že si o našem případu vede od roku 2009 rozsáhlý spis, chtěla bych podat návrh na zákaz styku, nebo předběžné opatření s následným zákazem styku, ale nevím zda mám vůbec po všech těch kolobězích nějakou šanci na úspěch a zda tedy vůbec tento návrh podávat.
V roce 2010 mi byla dcera (5let) svěřena do péče a bývalému stanoveno výživné. To, že mi téměř rok neplatil pomíjím a neřeším, nicméně jsem od něj odešla z důvodu jeho alkoholismu, užívání drog, domácího násilí a tyranie páchané na mě, u čehož byly několikrát i mé děti. Bývalý v roce 2011, kdy zpočátku nejevil o dítě zájem, tak jako celou dobu našeho soužití, podstoupil protialkoholní léčbu v léčebně (3 měsíce), leč neúspěšně, již opět požívá. Několikrát jsem na něj podala trestní oznámení za domácí násilí a po mém ochodu i za pronásledování a vyhrožování. Činnost policejní isntituce nebudu popisovat - výsledek žádný. Od roku 2009 docházím na "sociálku", kde celou situaci znají - výsledek žádný. Půl roku jsem navštěvovala s dcerou instituci zabývající se navázáním kontaktu s rodičem, kterého dítě odmítá + asistovaný styk - výsledek nula a závěr této instituce negativní v neprospěch otce. Dokonce mi doporučili i právě přes OSPOD podání návrhu na zákaz styku. OSPOD se k tomu ale staví nečinně a stále mi předkládá další a další varianty, jak "strkat" vystresované dítě psychopatickému otci. Byla mu doporučena i psychiatrická či jiná odborná péče a léčba - on se cítí být naprosto v pořádku a zdráv. Jsem po tomto maratonu už tak vyčerpaná, a i přesto, že jsem se snažila o to, aby dcera s otcem kontakt navázala, nezdařilo se a dítě je z toho jen více psychicky rozpolcené. Já jsem též začala docházet na instituci zabývající se obětmi domácího násilí, jehož vlivem dítě odmítá k otci chodit, byť otec dítěti přímo nikdy neublížil. Na tomto sociálka prostě staví, i přesto, že dostala odbornou zprávu o tom, že je dítě nepřímou obětí domácího násilí páchaného na matce, a proto by doporučovali styk otce s dcerou omezit či zakázat a to do té doby, než otec zjedná nápravu svého chování a podstoupí léčbu. Dcera se po každém kontaktu s otcem v noci budí, je plačtivá, bojí se chodit do školky, chce se odstěhovat někam, kde jí táta nenajde atp. Skutečně hrůza tomuto přihlížet a i přesto, že děláte, co děláte, nikde se pomoci nedovoláte.

Co mohu udělat proto, aby tohle skončilo a dcera nemusela k otci chodit a abychom mohli v klidu žít? Mám nějakou šanci, že na základě těchto skutečností, spisu na sociálce, zprávy z intituce pro ochranu dětí, policejních zpráv a posudku z protialkoholní léčebny, docílím toho, aby se tzv. rádoby otec, který 4 roky života dítěte vyměňoval jen za sklenici alkoholu a násilí na mě páchaném a nyní se domáhá dítěte, nemohl s dcerou ani se mnou stýkat?
Děkuji za odpověď.
Lenus30
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. lis 2012 11:05:37

Re: INSTITUCE,INSTITUCE-PŘEDBĚŽNÉ OPATŘENÍ

Příspěvekod Poradce v stř 21. lis 2012 14:46:48

Lenus30 píše:Co mohu udělat proto, aby tohle skončilo a dcera nemusela k otci chodit a abychom mohli v klidu žít? Mám nějakou šanci, že na základě těchto skutečností, spisu na sociálce, zprávy z intituce pro ochranu dětí, policejních zpráv a posudku z protialkoholní léčebny, docílím toho, aby se tzv. rádoby otec, který 4 roky života dítěte vyměňoval jen za sklenici alkoholu a násilí na mě páchaném a nyní se domáhá dítěte, nemohl s dcerou ani se mnou stýkat?
Děkuji za odpověď.

Návrh na zákaz styku skutečně můžete podat. V podstatě do návrhu uvedete stejné argumenty, které jste uvedla tady. Počítejte ale s tím, že to nebude jednoduché řízení, zákaz styku dítěte s otcem je velice výrazným zásahem do práv jich obou. Soud tedy bude určitě chtít vyslechnout svědky, kteří celou problematiku znají, následně vás všechny tři pošle za znalcem z oboru psychologie a dětské psychologie, bude si vyžadovat třeba i zprávy ze školky, jak se tyto problémy odrážejí v chování dcery. Doporučuji vzít si na toto řízení advokáta, který jednak ví, jak to v takovém řízení chodí a jednak bude takovým "nárazníkem" mezi vámi a okolím (otcem dítěte, pracovnicí OSPOD, soudcem), které se vám v průběhu celého řízení zcela určitě bude z vašeho pohledu jevit jako nepřátelské.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Lenus30 v stř 21. lis 2012 21:56:38

Dobrý večer, moc Vám děkuji za odpověď. Snad jsem ani žádnou nečekala, po všech těch "pozitivních" přístupech jiných orgánů a institucí. Velice děkuji za jakousi podporu a naději, že mohu něco udělat pro klid dítěte i můj. Hezký večer a ještě jednou díky.
Lenus30
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. lis 2012 11:05:37

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Moni v sob 20. črc 2013 11:47:58

Dobrý den, můj už dnes bývalý manžel je odsouzen za týrání osoby žijící ve společném obydlí na mě a na bývalé jeho partnerce. Soud ho odsoudil na odnětí svobody na 5 let a 6 měsíců nepodmíněně. Máme spolu syna, který toho byl mockrát přítomen a svého otce rád nemá, spíše se ho bojí, navštěvuji s ním i dětské krizové centrum, protože syn má psychické následky dodnes. Jakou mám šanci zbavit jeho otce rodičovských práv k synovi, či zákaz styku se synem? Podotýkám, že jeho otec je dle soudních znalců zjednodušeně psychopat.
Děkuji za odpověď
Monika
Moni
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 20. črc 2013 11:34:40

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Poradce v sob 20. črc 2013 12:14:08

Moni píše:Dobrý den, můj už dnes bývalý manžel je odsouzen za týrání osoby žijící ve společném obydlí na mě a na bývalé jeho partnerce. Soud ho odsoudil na odnětí svobody na 5 let a 6 měsíců nepodmíněně. Máme spolu syna, který toho byl mockrát přítomen a svého otce rád nemá, spíše se ho bojí, navštěvuji s ním i dětské krizové centrum, protože syn má psychické následky dodnes. Jakou mám šanci zbavit jeho otce rodičovských práv k synovi, či zákaz styku se synem? Podotýkám, že jeho otec je dle soudních znalců zjednodušeně psychopat.
Děkuji za odpověď
Monika

Zákaz styku v podobných případech je poměrně reálný. Zákon umožňuje i to, aby rodič byl zbaven tzv. rodičovské zodpovědnosti, tj. zjednodušeně řečeno, že rodič přestane mít právo jakkoliv do výchovy dítěte zasahovat, zastupovat ho nebo spravovat jeho majetek (ale nezbavuje ho to jeho vyživovací povinnosti). To je ale velmi citelný zásah do vztahu rodičů a dětí, takže se uplatňuje jen opravdu výjimečně. Pokud ale trestný čin rodiče směřoval vůči dítěti, je povinností soudu vždy zvážit, zda skutečně není důvod ke zbavení rodiče rodičovské zodpovědnosti. Pokud se chcete obrátit na soud (ať už jen kvůli zákazu styku nebo i kvůli zbavení otce rodičovské odpovědnosti), doporučuji zajít za advokátem nebo aspoň na odbor péče o mládež na městském úřadu a tam se o tom poradit.
Admin - projděte si pořádně toto fórum, než se zeptáte.
Mnoho informací získáte i přímo na stránkách Rodina u soudu a www.trestni-rizeni.com
Poradce
Administrátor
Administrátor
 
Příspěvky: 1452
Registrován: sob 10. kvě 2008 12:18:15

Re: Zákaz styku

Příspěvekod Moni v ned 21. črc 2013 9:23:49

Moc Vám děkuji za odpověď.
Monika
Moni
 
Příspěvky: 2
Registrován: sob 20. črc 2013 11:34:40

Předchozí

Zpět na Úprava styku s dítětem

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

Bloud TopList
cron